×

CZECH 100 BEST – KONFERENCE KLÍČOVÉ FAKTORY ÚSPĚCHU – STREAM SLEDUJTE ZDE V PÁTEK 26. LISTOPADU 2021 OD 9 HODIN

Sobota 27. listopadu 2021
Přihlásit se / Zaregistrovat se

Brick Award 2022 představuje 50 nominovaných projektů

Do soutěže Brick Award 22 byl přihlášen rekordní počet 789 projektů z 53 zemí. 10. ročníku Brick Award se tak účastní nejvyšší počet účastníků v historii soutěže a složení projektů dokládá mezinárodní charakter této architektonické ceny. V létě bylo vybráno 50 projektů do užšího výběru v pěti kategoriích.

Věra Binderová ikona hodiny21. 10. 2021 17:23
Foto: schranimage, Studio Zhu Pei Jingdezhen Imperial Kiln Museum, China (Studio Zhu Pei, Beijing) Foto: schranimage, Studio Zhu Pei

Soutěž Brick Award má pět kategorií – Feeling at home (Příjemný domov), Living together (Společné bydlení), Sharing public spaces (Sdílené společenské / veřejné prostory), Working together (Společná práce) a Building outside the box (Inovace / novátorské projekty) – a v každé z nich bude udělena cena dané kategorie. Kromě toho bude vyhlášen i celkový vítěz. Výsledky budou oznámeny v červnu 2022 na oficiálním slavnostním ceremoniálu Brick Award ve Vídni.

Porota soutěže Brick Award

Tvoří ji pět renomovaných mezinárodních architektů: Ingrid van der Heijden (Nizozemsko –  architektka a zakládající partnerka firmy Civic Architects), Jesper Gottlieb (Dánsko – architekt a zakládající partner firmy Gottfried Paludan Architects), Tina Gregorič (Slovinsko – architektka a zakládající partnerka firmy Dekleva Gregorič Architects), Wilfried Kuehn (Německo – architekt a zakládající partner firmy Kuehn Malvezzi) a Brigitte Shim (Kanada – architektka a zakládající partnerka firmy Shim-Sutcliffe Architects).

Brick Award 2022 má výrazně evropské zaměření, neboť 34 z 50 projektů v užším výběru předložili evropští architekti, 12 přišlo z asijských kanceláří a 4 nominace pocházejí z Latinské Ameriky. Všech 50 kandidátů najdete na webových stránkách soutěže Brick Award.

„Nadále pokračuje trend posledních let ukazující, že je kladen důraz na výstavbu efektivní z hlediska zdrojů. Týká se to značně inovativních staveb i těch postavených tradičním způsobem s použitím místních materiálů a řemeslných postupů. Najdeme zde nápadité použití cihel i opětovné využívání cihel již použitých. Tento téměř hravý přístup přináší výstižné a zároveň pozoruhodné návrhy. Jednotlivé kategorie jsou víceméně vyvážené, což ukazuje, že se cihla používá ve všech typech staveb,“ vysvětluje Heimo Scheuch, CEO společnosti Wienerberger AG.

Nejnovější články

Ocenění
Známe sto nejlepších českých firem 2021

1 ČEZ, A. S. 2 ŠKODA AUTO A.S....

CESTOVNÍ RUCH & HOTELNICTVÍ ESO TRAVEL A.S. FLY...

Pohled z praxe
Práce z domova opět vládne kancelářským oborům

I když v létě, po odeznění jarní vlny pandemie,...

Home office se neukázal jen jako dobrou zbraní...

Aktuality
Green Deal ve světle zelené příležitosti

Den TA ČR 2021 se koná pod záštitou...

Závěrečná konference proběhne formou virtuálního pořadu 2. 12....

Udílení Cen TA ČR se po dlouhém zvažování...

Nejnovější Ocenění

Ocenění
Známe sto nejlepších českých firem 2021

1 ČEZ, A. S. 2 ŠKODA AUTO A.S....

CESTOVNÍ RUCH & HOTELNICTVÍ ESO TRAVEL A.S. FLY...

Aktuality
Green Deal ve světle zelené příležitosti

Den TA ČR 2021 se koná pod záštitou...

Závěrečná konference proběhne formou virtuálního pořadu 2. 12....

Udílení Cen TA ČR se po dlouhém zvažování...

Ocenění
Informační systém QI získal ocenění za finanční efektivitu

Hodnocení se pravidelně ujímá odborná porota složená z...

ZV-Nástroje jsou nástrojářskou společností s více než 80letou tradicí....