Pondělí 22. dubna 2024
ikona hodiny21. 10. 2021 17:23

Brick Award 2022 představuje 50 nominovaných projektů

Do soutěže Brick Award 22 byl přihlášen rekordní počet 789 projektů z 53 zemí. 10. ročníku Brick Award se tak účastní nejvyšší počet účastníků v historii soutěže a složení projektů dokládá mezinárodní charakter této architektonické ceny. V létě bylo vybráno 50 projektů do užšího výběru v pěti kategoriích.

Věra Binderová autor

Foto: schranimage, Studio Zhu Pei Jingdezhen Imperial Kiln Museum, China (Studio Zhu Pei, Beijing) Foto: schranimage, Studio Zhu Pei

Soutěž Brick Award má pět kategorií – Feeling at home (Příjemný domov), Living together (Společné bydlení), Sharing public spaces (Sdílené společenské / veřejné prostory), Working together (Společná práce) a Building outside the box (Inovace / novátorské projekty) – a v každé z nich bude udělena cena dané kategorie. Kromě toho bude vyhlášen i celkový vítěz. Výsledky budou oznámeny v červnu 2022 na oficiálním slavnostním ceremoniálu Brick Award ve Vídni.

Porota soutěže Brick Award

Tvoří ji pět renomovaných mezinárodních architektů: Ingrid van der Heijden (Nizozemsko –  architektka a zakládající partnerka firmy Civic Architects), Jesper Gottlieb (Dánsko – architekt a zakládající partner firmy Gottfried Paludan Architects), Tina Gregorič (Slovinsko – architektka a zakládající partnerka firmy Dekleva Gregorič Architects), Wilfried Kuehn (Německo – architekt a zakládající partner firmy Kuehn Malvezzi) a Brigitte Shim (Kanada – architektka a zakládající partnerka firmy Shim-Sutcliffe Architects).

Brick Award 2022 má výrazně evropské zaměření, neboť 34 z 50 projektů v užším výběru předložili evropští architekti, 12 přišlo z asijských kanceláří a 4 nominace pocházejí z Latinské Ameriky. Všech 50 kandidátů najdete na webových stránkách soutěže Brick Award.

„Nadále pokračuje trend posledních let ukazující, že je kladen důraz na výstavbu efektivní z hlediska zdrojů. Týká se to značně inovativních staveb i těch postavených tradičním způsobem s použitím místních materiálů a řemeslných postupů. Najdeme zde nápadité použití cihel i opětovné využívání cihel již použitých. Tento téměř hravý přístup přináší výstižné a zároveň pozoruhodné návrhy. Jednotlivé kategorie jsou víceméně vyvážené, což ukazuje, že se cihla používá ve všech typech staveb,“ vysvětluje Heimo Scheuch, CEO společnosti Wienerberger AG.

Články autora Věra Binderová

Nejnovější články

Aktuality
Evropa vyslyšela požadavky českých podnikatelů

„Enrico Letta při psaní zprávy o vnitřním trhu...

„Posouzení dopadů by mělo být zaměřeno na kvalifikované...

Aktuality
Vítězí smysl pro detail a tradice  

„Stejně jako minulý rok, ani letos se v...

Každá realizace byla posuzována porotou, která je složena...

Oblíbená soutěž Pokrývači sobě, kde samotní pokrývači hlasují...

Pohled z praxe
Lasvit oceněn na milánském designweeku

V soutěži, v níž se představilo více než...

Výstava představila také nový koncept designu osvětlení Bois...

Vítězství komentuje zakladatel Lasvitu Leon Jakimič: Nejlepší výstava...

Nejnovější Nezařazené

Nezařazené
Proč ECB nebude spěchat se sazbami dolů?

Popravdě řečeno, pro trhy nejde o žádné překvapení....

Takto přísná měnová politika ale není bez rizika....

Nezařazené
Komora oceňuje digitalizaci obchodování s automobily

„Vláda při svém nástupu slíbila maximální možnou digitalizaci....

Semináře o digitalizaci obchodu s automobily se zúčastnili...

Nezařazené
Členské firmy Jhk zabodovaly v soutěži Spokojený zákazník 2023

Sdružení českých spotřebitelů každoročně od roku 2001 vyhlašuje...

Ocenění Spokojený zákazník také vyjadřuje, že firma, která...

Tyto ocenění jsou také důkazem toho, že firmy...