Sobota 24. února 2024
ikona hodiny10. 10. 2022 11:08

Zdeněk Pohlreich se upsal Švýcarům, má vlastní nože

Známý šéfkuchař Zdeněk Pohlreich navázal spolupráci se švýcarskou značkou Victorinox a jejím prvním monobrandovým obchodem v česku – Victorinox Store Praha. Společně uvádějí na trh vlastní třídílnou limitovanou sadu kovaných nožů Victorinox Grand Maître s vygravírovaným podpisem tohoto nejznámějšího českého šéfkuchaře.

Matouš Fridrich autor

Foto: Victorinox Store Praha Nejznámější český kuchař má své vlastní nože Foto: Victorinox Store Praha

„Bez kvalitního nože se žádný kuchař neobejde. A tyhle švýcarský patří k těm nejlepším,“ pochvaluje si své nové pomocníky do kuchyně sám Zdeněk Pohlreich. Není proto divu, že je aktuálně používá také ve svých pořadech na TV Prima – Šéfem za pár minut, Rozpal to, šéfe nebo Jak to bylo, šéfe?

Ambasador prvního originálního Victorinox obchodu v Česku

Victorinox, který letos oslavil 125. výroční od vyrobení svého prvního švýcaráku, otevřel loni konečně také svou první značkovou prodejnu Praze, v ulici Dušní nedaleko Staroměstského náměstí. Ta se zařadila mezi padesátku podobných originálních prodejen po celém světě, mj. v Curychu, Berlíně, New Yorku, Tokiu či Hongkongu.

Ambasadorem českého Victorinox Storu se stal právě Zdeněk Pohlreich, který má nedaleko své restaurace Café Imperial a Divinis a který nože značky Victorinox se série Grand Maître už několik měsíců používá také ve svých pořadech.

Nejen kapesní, ale také kuchyňské nože

Victorinox totiž už dávno nejsou jen legendární kapesní švýcarské nože, ale stejně praktické a kvalitní nože do kuchyně. Kromě standardní nabídky kuchyňských nožů a dalšího vybavení do kuchyně je v pražském obchodě Victorinox Store exkluzivně k dostání sada nožů Grand Maître s vygravírovaným podpisem Zdeňka Pohlreicha.

Sada obsahuje celkem tři nože v nejpoužívanějších velikostech, které v kuchyni ocení každý zkušený kuchař. Každý kus v této sadě plynule přechází z čepele na rukojeť přes zabudovanou podpěru. Díky tomu se nože skvěle drží a je navíc menší pravděpodobnost, že by vám ruka během krájení sjela z rukojeti na čepel.

Unikátní pražský nůž a replika prvního švýcaráku

Pouze v tomto obchodě lze pořídit také další světový unikát – jedinečný pražský model nože Climber z edice Place To Be. Každý obchod ve světě má svůj vlastní nůž s motivem daného místa. Ten pražský má pak pochopitelně na střence panorama hlavního města a z druhé strany souřadnice obchodu.

V pražském Victorinox Storu jsou k dostání všechny velikosti a barvy aktuálně vyráběných kapesních armádních nožů, a to včetně limitovaných edic, které se na český trh dříve dostávali jen zřídka. Naposledy si tak zákazníci mohli pořídit repliku již zmiňovaného vůbec prvního „švýcaráku“ z roku 1897, kterých bylo pro celý svět vyrobeno pouze 9999 kusů.

Od nožů k hodinkám a zavazadlům a dalším praktickým doplňkům

Ke svému nejznámějšímu produktu se společnost Victorinox postupem času rozhodla postupně přidávat také další stejně praktické produkty, jako jsou cestovní zavazadla a doplňky pro každodenní život.

Dnes má tak v nabídce několik produktových řad kufrů, tašek, batohů, dámské kabelky, ale také třeba vysoce kvalitní ultralehké deštníky. Sortiment značky a také Victorinox Storu Praha uzavírá také nabídka švýcarských náramkových hodinek.

Nejnovější články

Expertní pohled
Důvěra v ekonomiku není nijak valná

Dolů ho táhla zejména zhoršující se nálada mezi...

Pro nastartování domácí poptávky je pozitivním signálem růst...

Expertní pohled
Potřebujeme zdravé, nikoli nemocné zaměstnance

Jak je možné, že jen pár týdnů po...

Jakou roli v tom vidíte pro MSD? Můžeme se...

Vedle prevence a očkování je MSD aktivní i v oblasti onkologie...

Trendy
Moderní řešení jménem Cafédock

Kde se zrodil nápad na Cafédock? Před pár lety...

Jak vypadaly první prototypy? Jeden byl menší, se...

Kolik modelů v současnosti existuje? Nyní jsou ještě v oběhu...

Nejnovější Aktuality

Aktuality
Wienerberger obnovuje výrobu v závodech

Od ledna společnost postupně spouští závody v Hranicích,...

Wienerberger také investuje do aktivit spojených s udržitelným...

Rok 2024 bude pro stavební trh rokem očekávání...

Aktuality
V Brně se představí trendy v udržitelném byznysu

„Udržitelnost by měla být klíčovou součástí každé firmy,...

Hlavní součástí programu jsou přednášky odborníků z oblasti...

Aktuality
Zeleninu do letadel si Emirates pěstují samy. Ekologicky

Ta teď úspěšně dokončila převzetí společnosti Emirates Bustanica,...

Od svého uvedení na trh v červenci 2022...