Úterý 28. května 2024
ikona hodiny3. 5. 2024 07:40

ZČU v Chebu otevře jedinečný studijní program

Západočeská univerzita v Plzni bude v Chebu nabízet nový studijní program s názvem Management a digitální technologie. Otevřít se má už v září. Jeho jedinečnost spočívá ve větší míře propojení teorie a praxe, absolventi navíc získají znalosti ve třech disciplínách najednou - v ekonomických oborech, informatice a strojírenství. Program, který od počátku podporuje Krajská hospodářská komora Karlovarského kraje, vznikl ve spolupráci s Ostbayerische Technische Hochschule (OTH) Amberg-Weiden. Absolventi tak získají tituly z obou škol.

Václava Simeonová autor

Foto: KHK KK Michaela Krechovská, děkanka Fakulty ekonomické Západočeské univerzity v Plzni Foto: KHK KK

„Vysoké školství v kraji dlouhodobě podporujeme a snažíme se pro rozšíření jeho nabídky dělat maximum,“ říká Lenka Mansfeldová, ředitelka Krajské hospodářské komory Karlovarského kraje (KHK KK). „Firmy v regionu mají stále větší problém najít dostatek kvalifikovaných pracovníků. Do budoucna to může vést k tomu, že budou muset odmítat zakázky. Nové investory to zase může odradit od toho, aby se usídlili v Karlovarském kraji,“ podotýká. Studijní program se proto inspiroval i potřebami praxe a požadavky místních firem. KHK KK se tak stala určitým prostředníkem mezi vysokou školou a společnostmi.

„Se zainteresovanými subjekty – ať jsou to podniky či organizace – uzavíráme smlouvy o spolupráci, které řeší jednak možnost nabídky míst pro praxi, ale také možnost vstupovat do výuky se zajímavými přednáškami, nabízet podnikové exkurze či se jinak podílet na výuce jako odborníci z praxe. Je velký předpoklad, že pokud budou partnerské subjekty spokojené se svými praktikanty během stáží, nabídnou jim téma bakalářské práce a budou si z nich vychovávat budoucí pracovníky a pracovnice,“ vysvětluje Michaela Krechovská, děkanka Fakulty ekonomické Západočeské univerzity v Plzni (ZČU).

Studijní program Management and Digital Technology (Management a digitální technologie) je unikátní hned v několika ohledech. Jedná se o profesně zaměřený bakalářský studijní program, jehož součástí je tedy i povinná praxe v podnicích. „Je tvořen předměty z oblasti managementu, marketingu, financí, informačních technologií a průmyslového inženýrství včetně nejnovější trendů v těchto oblastech. Jsou zde tedy spojené hned tři disciplíny najednou. Do studijního plánu jsou zařazeny dvě celosemestrální odborné praxe,“ popisuje děkanka. Jedinečnost oboru spočívá také v tom, že výuka probíhá v angličtině. Navíc je to program dvojího diplomu, kdy absolventi získají po úspěšném ukončení studia dva diplomy – ze ZČU a zároveň z OTH Amberg-Weiden.

Předpokládaný termín vypsání přijímacího řízení je v červnu. Už nyní se zájemci mohou zaregistrovat prostřednictvím webových stránek fakulty www.fek.zcu.cz, kde pod záložkou STUDIUM a Bakalářské studium stačí rozkliknout dlaždici studijního programu Management and Digital Technology a následně Informace k podání přihlášky. Na základě jeho vyplnění škola zájemcům pošle potřebné informace k přihlášení a další aktuální novinky k realizaci studijního programu.

„Jsem moc ráda, že mohu veřejně poděkovat Krajské hospodářské komoře Karlovarského kraje za velmi dobrou a intenzivní spolupráci a velkou míru podpory ve většině aktivit, které souvisí s přípravou studijního programu,“ uzavírá Michaela Krechovská.

Zájemci o nový studijní obor se víc informací dozví i v novém dílu podcastu Byznys s komorou, který připravila Krajská hospodářská komora Karlovarského kraje. Hostem byla právě Michaela Krechovská, děkanka Fakulty ekonomické Západočeské univerzity v Plzni.

Články autora Václava Simeonová

Nejnovější články

Komora.cz
„Flexinovela“ zákoníku práce pomůže i rodičům malých dětí

Skloubit péči o děti, zároveň si udržet kontakt...

„Plánované změny pomohou trhu práce v Česku. Zaměstnanci,...

Cestovní ruch
Nekalé praktiky falešných turistických průvodců skončí

Například tržní řád hlavního města Prahy vymezuje území,...

„Jsem rád, že se podařilo najít formulaci, která...

„Od ledna 2025 si slušní poskytovatelé průvodcovských služeb...

Komora.cz
Zaměstnavatelé novelu zákoníku práce uvítají

Současná praxe, kdy může být výpověď z pracovního...

S tím úzce souvisí další změna zákoníku práce,...

Nejnovější Pohled z praxe

Aktuality
Hitem pracovního trhu jsou hotdesky a home office

Generace Z přichází do českých firem a společně...

Kromě práce zajímá generaci Z také prostředí, ve...

Expertní pohled
V globální ekonomice narůstá protekcionismus

Nová cla ovlivní asi jen 4 % celkových...

V případě evropského sektoru automotive hrozí ještě agresivnější...

Pohled z praxe
Skvělý nápad! Keramorchestr hravě rozezní cihly i střešní tašky

Aby výsledek byl neotřelý, volba padla na stavební...

Ač to zní neuvěřitelně, střešní tašku typu Tondach...

Praxe prověřila keramofon z půlených bobrovek jako životaschopný nástroj,...

Basa tvrdí muziku – toto rčení je založeno...

Ačkoliv to vypadá, že v oblasti keramických střešních krytin...

Ke skladbě moderní střechy patří neodmyslitelně podstřešní fólie,...

Ke společnosti Wienerberger neodmyslitelně patří cihly, k hudební skupině...

Keramorchestr se rozrostl od svého vzniku do velkých...