Středa 4. října 2023
ikona hodiny1. 5. 2023 06:07

Známe nejmódnější polskou prázdninovou destinaci

Hledáte cíl pro romantický výjezd ve dvou, víkend s přáteli anebo prázdniny s rodinou? Doporučujeme Kołobrzeg, polskou metropoli stylu Hygge a nejmódnější prázdninovou destinaci. Je to půvabné město u Baltského moře s bohatou historií, krásnými výhledy a zajímavou nabídkou na odpočinek a kulturní vyžití.

Paulina Harris autor

Foto: CzechPolTrade Kołobrzeg Foto: CzechPolTrade

Je jedním z těch míst, kam se budete chtít stoprocentně vrátit. Městem, kde si každý najde něco pro sebe. Nejlépe na plánovanou dovolenou, ale i na spontánní city break. Cyklovýlety, výborné podmínky pro jogging i nordic walking, ale především nejlepší místo pro vodní zábavy vytvářejí nezapomenutelné a výjimečné chvíle.

Kolobřeh se vždy promění s každým nastupujícím ročním obdobím. V zimě je klidný a tichý, na jaře, kdy se příroda probouzí k životu, je neuvěřitelně barevný. Léto je zase časem, kdy město srší energií a je plné života. Podzim je pak v těchto přímořských lázních místem pro zklidnění a odpočinek.

Šest důvodů, proč Kolobřeh navštívit

Město s historií

Kolobřeh je jedním z nejstarších měst v polském Středním pomoří. Nachází se zde obchodní i osobní přístav, je zde také přístav rybářský a jachetní, který v životě města sehrává důležitou roli.

Během procházek nelze vynechat návštěvu kolobřežského mořského majáku, z jehož vyhlídkové terasy se vám po absolvování 109 schodů rozprostře dechberoucí vuhled na město i moře. Přenádherné panorama uvidíme i z terasy vyhlídkové věže Baziliky Panny Marie. Nahoru vede výtah, případně se dá vystoupat po 216 schodech. Nelze opomenout ani neogotickou Městskou radnici, nacházející se přímo v srdci kolobřežského Starého města.

Moře, ach moře!

Kolobřeh láká svými dlouhými a širokými plážemi, šuměním vln a čistým, svěžím vzduchem bohatým na jód. Baltik vás uchvátí měnícími se barvami, od těch zlatých v létě, až po smaragdové v zimě. Dlouhé procházky po mořském pobřeží či v Polsku nejdelší, téměř 4 km dlouhá promenáda uprostřed krásné přírody si našly mnoho obdivovatelů. Magické východy i západy slunce si zamilovali jak místní  obyvatelé, tak návštěvníci Kolobřehu. Přímořská krajina je rájem pro fanoušky fotografování i umělce, pro které je okolí neobvykle inspirující. Srdcem lázeňské zóny je pak molo, po němž se můžete vydat hlouběji do moře.

Příchutě moře

Klimatické restaurace nabízející ty nejlepší ryby, jak k přímořskému městu už patří, lákají mnoho gurmánů. Nakonec rybí speciality nikde nechutnají tak skvěle jako u moře. Při prohlídce města doporučujeme zajít do neobyčejně útulných kavárniček na zahřívací čaj. V kolobřežských restauracích můžeme počítat s čerstvými rybami, které vám ti nejlepší kuchaři připraví na mnoho způsobů. A na závěr dne v Kolobřehu doporučujeme horkou čokoládu – nejlíp chutná s výhledem na moře!

Navštivte Kołobrzeg!
Stáhněte si mobilní aplikaci Kołobrzeg RE:GENERACJA

Polská metropole SPA

Při hledání klidu se toužíme zastavit v prostředí, v němž zregenerujeme své vitální síly a najdeme životní rovnováhu. Regenerace a klid jsou největšími přednostmi města v libovolném ročním období. Kolobřeh má úžasně rozvinutou oblast SPA a wellness, kde můžete využívat všechny druhy potěšení pro tělo i mysl. Bohatý výběr procedur zlepšujících vzhled i vlastní pocit, regenerační bahenní koupele z kolobřežských ložisek – to je jen část rozmanité turistické nabídky pro návštěvníky našeho města. Kolobřeh je místem regenerace, opírajícím se o harmonii a vyrovnanost. Díky své lokalitě a přírodnímu bohatství umožňuje biologickou, fyzickou i duševní obnovu, vč. aktivního a zdravého životního stylu. Široce rozvinutá oblast SPA a wellness poskytuje odpočinek v každém ročním období.

Výjimečná příroda

Opravdovým přírodním zázrakem je východní  Ekopark, jako jedno z míst, které určitě musíte navštívit. Solná bažina je ekologická lokalita, která chrání unikátní rostlinné a živočišné biotopy v ekosystému brakických rašelinišť. Jedná se o vysoce ceněnou oblast s ohledem na její přírodní krajinné, geomorfologické, faunistické a floristické hodnoty. V Kolobřehu se také nacházejí dvě výjimečné aleje. Jednu tvoří ve dvou řadách rostoucí, více než stoleté platany javorolisté s obvodem kmene od 150 cm do 350 cm. Druhou je úžasný habrový tunel. Tato kolobřežská stromová brána, nazývaná Kołobrzeski Bindaż, je přírodní památkou, známou též jako Aleja Zakochanych (Alej zamilovaných).

Město kultury

Kolobřeh vás uchvátí horkým sluncem, mořskou brízou, šuměním vln, klidem, a na druhou stranu ve vás probouzí smysly svými uměleckými a kulturními počiny. Mezi nesčetnými koncerty, představeními, festivaly, pouličními divadly a mnoha dalšími je řada takových, které se několikrát ocitly na seznamu tvořícím kulturní obraz města. Festival RCK Pro JAZZ má letité zásluhy na tom, že se Kolobřeh na několik dní v roce stává centrem jazzové hudby. Skvělí umělci vystupují na koncertech v různých částech města – na open-air scéně Regionálního centra kultury, u Památníku snoubenců, u Mořského majáku, Habrové aleje, bulváru na břehu řeky Parsenty či nádvoří městské radnice. Festival Literární TransPort  – dříve znám jako Fort, Port a Literární stanice – se po pětadvaceti letech působení na Dolním Slezsku přenesl do Kolobřehu a vlastně si pokládá nové ambiciózní cíle, které mají potvrdit jeho výjimečné místo na celonárodní i mezinárodní mapě nejvýznamnějších literárních akcí.

Nejnovější články

Pohled z praxe
O krok napřed před nejlepšími

Tolik dnešní tak trochu jiný pohled na Konplan,...

V příští epizodě se zaměříme na to, co...

Aktuality
Začíná lázeňský a balneologický kongres

„Přípravy tohoto setkání byly opravdu dlouhé a intenzivní,...

Program je rozdělen do tří sekcí – ESPA,...

Analýzy
Přes 40 % zákazníků neplatí faktury včas

„Opožděné platby zatím větší část firem finančně nepoškozuje....

„Pracovníky, které firmy potřebují na dokončení zakázek, ale...

Nejnovější Cestovní ruch

Cestovní ruch
Uvolňujeme personalistům ruce

Začneme od cestování? Jaký čas prožívá letecké cestování?...

Cestovní ruch
Zámecká paní z Loučeně je Hrdinkou cestovního ruchu

Na Loučeni například pondělí, které bývalo na památkách...

„Právě získaného ocenění si velice považuji. Největší cenou...

„Odborné organizace, které působí v cestovním ruchu, na...

Cestovní ruch
Za hrady a zámky Češi letos utratili osmkrát více

Letošní prázdninová sezóna je u konce. Během července...

„K vyššímu objemu částek utracených za volnočasové aktivity...

Největší nárůst popularity meziročně zaznamenaly benefity v oblasti...

Nerostl však pouze zájem o kulturu. V červenci...

„Dlouhodobě se zasazujeme o to, aby zaměstnanci měli...