Čtvrtek 23. května 2024
ikona hodiny9. 5. 2023 13:11

Letní verze Airbnb 2023: Zcela nový pohled

A k tomu víc než 50 nových funkcí a vylepšení, které jsme vytvořili na základě zpětné vazby od naší komunity, transparentních pokynů k odjezdu, vylepšených map, přepracovaných seznamů vysněných nabídek a mnoho dalšího

Ondřej Štec autor

Foto: Airbnb- Letní verze Airbnb- Foto: Airbnb-

Vzhledem k tomu, že pandemie konečně skončila, očekává se, že přes Airbnb bude cestovat a hostit  300 milionů lidí. Abychom se na to připravili, máme pro vás nejrozsáhlejší soubor vylepšení od založení Airbnb, počínaje novou kategorií Airbnb Pokoje, kterou vnímáme jako zcela nové pojetí původního Airbnb. Spouštíme taky víc než 50 nových funkcí a vylepšení, které odrážejí nejčastěji se objevující zpětnou vazbu od našich hostů a hostitelů.

Představujeme Airbnb Pokoje

Na počátku Airbnb byl nápad, jak by se mohli lidé ubytovávat jeden u druhého doma. Tato původní myšlenka sdílení domova nabízí dvě jedinečné výhody. Za prvé, jde o cenově dostupnější variantu. Více než 80% soukromých pokojů stojí pod 100 USD za noc, s průměrnou cenou 67 USD za noc. Za druhé, pobyt u hostitele je skvělý způsob, jak poznat nové lidi a jak zažít dané město jako místní.

Domníváme se, že tato myšlenka je dnes ještě důležitější než kdy dřív. V současné ekonomické situaci chtějí lidé cestovat za přijatelnou cenu. A po letech izolace během pandemie hledají způsoby, jak se spojit s ostatními lidmi a přivézt si ze svých cest autentické zážitky. A proto věříme, že teď je ideální čas představit milionům nových lidí kouzlo pobytů u hostitelů. Ale aby chuť vyzkoušet si tento způsob cestování rostla, je třeba, aby se cestovatelé u svých hostitelů cítili v pohodě

Dnes vám chceme ukázat novou kategorii Airbnb Pokoje, kterou vnímáme jako zcela nový pohled na původní Airbnb. Hosté se nám svěřili, že by rádi věděli víc o člověku, u kterého se chtějí ubytovat. Každý Airbnb Pokoj má Průkazku hostitele, která hostům pomůže poznat svého hostitele ještě předtím, než si jeho ubytování rezervují pro svůj pobyt. Taky jsme vytvořili kategorii Pokoje s více než 1 milionem nabídek, přepracovali jsme filtry a přidali nové funkce ochrany osobních údajů.

Novinky Airbnb 2023

 • Průkazka hostitele – chceme, aby se každý host cítil u hostitele příjemně. Průkazka hostitele je k dispozici exkluzivně pro kategorii Airbnb Pokoje a pomůže vám poznat hostitele ještě předtím, než si jeho ubytování rezervujete. Stačí jen kliknout na Průkazku hostitele a uvidíte jeho fotku ve větší velikosti a taky podrobnosti, které o sobě sdílí, včetně jeho rodného města, kam chodil do školy, zaměstnání, zábavného faktu o jeho osobě a mnoho dalších informací.
 • Kategorie Airbnb Pokoje – díky nové kategorii s více než 1 milionem soukromých pokojů je najdete snadno. Každá nabídka zahrnuje přístup do společných prostor, jako je kuchyň, obývací pokoj a zahrada.
 • Přepracované filtry – filtr „typ ubytování“ jsme přepracovali, abychom usnadnili přepínání mezi Airbnb Pokoji, celými domovy nebo všemi typy ubytování. Pomocí vylepšeného cenového filtru, který se aktualizuje na základě vaší volby, se můžete podívat, jaká je průměrná cena jednotlivých typů ubytování.
 • Nové funkce ochrany soukromí – víme, že když sdílíte svůj domov, soukromí je důležité. U všech Airbnb Pokojů je jasně označeno, jestli jsou dveře do ložnice opatřeny zámkem nebo ne. Na stránce nabídky ubytování je taky uvedeno, jestli jsou koupelny společné nebo soukromé a zda budou během vašeho pobytu v ubytování i jiní lidé než jen hostitel.
 • Transparentní pokyny k odjezdu – hosté si teď můžou prohlédnout pokyny k odjezdu na stránce nabídky ještě před zamluvením rezervace a před odjezdem z ubytování obdrží připomenutí. Při psaní hodnocení nám hosté můžou sdělit jakékoliv nepřiměřené požadavky. A nabídky s opakovanými nízkými hodnoceními za nepřiměřené požadavky související s domácími pracemi budou z Airbnb odstraněny.
 • Vylepšené mapy – více než 80 procent hostů používá mapy, které jsme vylepšili rychlejším výkonem, připínáčky, které během přiblížení a posouvání nemění polohu a větším množstvím výsledků při vyhledávání.
 • Přepracované seznamy vysněných nabídek – nyní zahrnují přepracované rozhraní, ukládání jedním kliknutím a vylepšený kalendář, který zobrazuje dostupnost vysněných domovů. Hosté si taky můžou přidávat poznámky k jednotlivým nabídkám na seznamu, díky čemuž si lépe zapamatují, proč si je oblíbili.
 • Jednodušší a dostupnější měsíční pobyty – u pobytů delších než tři měsíce výrazně snižujeme servisní poplatek hosta po třetím měsíci. Hosté v USA, kteří platí prostřednictvím svého propojeného bankovního účtu, za pobyty delší než jeden měsíc ušetří. A při vyhledávání můžete využít novou Měsíční záložku vybavenou zcela novým rozhraním, které umožňuje snadné hledání pobytů v rozmezí od 1 do 12 měsíců.
 • Prioritní zákaznický servis během pobytu – máme pro vás specializovaný tým nepřetržité podpory pro prioritní přístup, když právě probíhá váš pobyt, s cílem odpovědět na 90 % hovorů v angličtině za dvě minuty nebo méně.
 • Zaplať později – díky novému partnerství se společností Klarna si můžou hosté v USA a Kanadě rozložit platbu za pobyt do čtyř bezúročných splátek v průběhu šesti týdnů. U rezervací nad 500 USD můžou hosté požádat o měsíční splátky (pouze v USA). V průběhu roku toto umožníme i hostům v dalších zemích.
 • Kredit na okamžitou změnu rezervace – když hostitel zruší rezervaci během 30 dnů před příjezdem, většina hostů obdrží kredit, který můžou použít k okamžité rezervaci nového pobytu.

S Airbnb Pokoji se vracíme k myšlence, která to všechno odstartovala – k našemu základnímu étosu sdílení,“ říká Brian Chesky, spoluzakladatel a generální ředitel Airbnb. „Pokoje na Airbnb jsou často cenově dostupnější než hotely a představují nejautentičtější způsob, jak strávit čas v daném městě. Toto je duše Airbnb.“

V rámci přípravy na očekávanou rekordní cestovní sezónu zlepšujeme téměř každý aspekt služby Airbnb – a děláme to na základě zpětné vazby od naší komunity.

„Miliony lidí nám dalo zpětnou vazbu, jak Airbnb vylepšit. A my jsme je poslechli,“ říká Brian Chesky. „Dnes vám chceme představit nejrozsáhlejší sadu aktualizací, jakou jsme kdy připravili. Náš na designu založený přístup znamená, že Airbnb neustále vylepšujeme. Těchto víc než 50 nových funkcí a vylepšení je jen začátek. Nikdy nepřestaneme Airbnb zlepšovat.“

Nejnovější články

Cestovní ruch
První jarní výsledky turistického průmyslu: Praha dohání Vídeň! 

Duben navazoval na dobré zprávy pro české hotely...

„Když jdu z našeho hotelu Josephine (v Ungeltu),...

Nejlepších tržeb v Evropě dosáhla v dubnu s...

Duben začátek jara a hlavní turistické sezóny. Velikonoce...

A mimochodem: Poslední graf dobře ukazuje vývoj turismu...

Aktuality
Česko pomáhá udržet bezpečnost jaderných elektráren na Ukrajině

Právě taková potřeba vyvstala letos v Rovenské jaderné...

Před potvrzením zakázky tedy bylo potřeba zpracovat návrh...

Tento projekt dokládá, že Česko dokáže nabídnout technologická...

Expertní pohled
Zájem o brigádníky letos poklesl

Propad nabízených brigádnických pozic je patrný napříč celou...

Novela zákoníku práce přináší do světa brigád i...

Nejnovější Cestovní ruch

Cestovní ruch
První jarní výsledky turistického průmyslu: Praha dohání Vídeň! 

Duben navazoval na dobré zprávy pro české hotely...

„Když jdu z našeho hotelu Josephine (v Ungeltu),...

Nejlepších tržeb v Evropě dosáhla v dubnu s...

Duben začátek jara a hlavní turistické sezóny. Velikonoce...

A mimochodem: Poslední graf dobře ukazuje vývoj turismu...

Cestovní ruch
Praha ochutná karneval z Tenerife a Gran Canarie

Kde se vzaly zprávy, které znejistěly Česko? „Některé...

V sobotu 24. května tak bude moci veřejnost obdivovat...

Jedinečná výstava tak zakončí dvoudenní pracovní setkání, na...

Cestovní ruch
Show nejen pro šotouše

Letošního ročníku Festivalu, který proběhne pod záštitou místopředsedy...

Kromě krásných parních lokomotiv z tuzemska i ze...

V pátek 13. září 2024 po obědě bude...

Kromě vystavených lokomotiv budou rovněž představeny vozy s...