Úterý 27. února 2024
ikona hodiny23. 11. 2023 10:35

Zažijte vánoční atmosféru v Lipsku a jeho okolí

Vánoce mají v Lipsku dlouhou tradici, kdy se město během svátků mění v kouzelnou vánoční krajinu. Od 28. listopadu do 23. prosince 2023 se do popředí zájmu dostává Lipský vánoční trh se sváteční pohádkovou atmosférou. Jelikož se koná v centru města, najde si tu každý to své.

Maike Makowka autor

Leipzig Tourismus und Marketing GmbH

Foto: Philipp Kirschner - Leipzig travel Auf Grund seines einzigartigen kulturellen und kulinarischen Angebotes inmitten der historischen Altstadt ist der Leipziger Weihnachtsmarkt einer der schönsten in Deutschland. Foto: Philipp Kirschner - Leipzig travel

Nejprve vás očaruje vánoční trh na náměstí Augustusplatz, kde se to hemží kouzelnými výjevy a vánočním veselím. Sváteční atmosféru dotvářejí významné hudební události jako Čajkovského Louskáček nebo Bachovo Vánoční oratorium v hudebních prostorách koncertní síně Gewandhaus, kostela sv. Tomáše a Mikuláše nebo v Lipské opeře. Chcete-li nahlédnout do světa tradičních řemesel, vydejte se na procházku historickým vánočním trhem na náměstí Naschmarkt. Dominantou náměstí, které je centrem trhu, je nádherný vánoční strom obklopený nesčetnými chaloupkami plnými regionálních dárků, ručně vyráběného zboží a pochoutek. Další významnou akcí, která slibuje skvělý zážitek pro celou rodinu, bude příjezd Santa Clause.

Lipsko však nabízí i skryté skvosty mimo střed města, jako speciální trhy v centru Werk 2 nebo v moderní čtvrti Plagwitz. Tyto menší, okouzlující trhy prezentují rukodělné zboží, umělecká a tradiční řemesla a nápadité řemeslné výrobky a nakupování se tak stává jedinečným zážitkem. Pohádková atmosféra vás obklopí také na zámečku Gohliser Schlösschen s mihotavými světly a rozmanitým kulturním programem v osvětlené barokní zahradě.

Lipsko se pyšní unikátní sítí pasáží. Slavnostně vyzdobená podloubí a četná nádvoří v centru Lipska jsou zajímavá jak pro milovníky architektury tak pro nakupující. Ve více než 30 jednotlivých pasážích, které svědčí o několik staletí dlouhé tradici města jako veletržního města, můžete v klidné atmosféře zakoupit výjimečné dárky, jedinečná umělecká díla a nepřeberné množství módních kousků. Chcete-li se seznámit s regionálními produkty a lokálními výrobci v Lipsku a okolí, navštivte stránky: https://www.leipzig.travel/leipziglovesregional.

Grafika: Leipzig travel Grafika: Leipzig travel

Kouzlem svátků si vás podmaní také okolí. Delitzschský adventní trh je díky své tradiční nabídce a malebné vánoční atmosféře ideálním místem odpočinku od každodenního shonu. Řemeslníci nabízejí ručně vyráběné skvosty, včetně foukaného skla, keramiky a řezbářských výrobků. Milovníci jídla ocení francouzský gurmánský trh s lákavými francouzskými delikatesami a zámek Rochlitz pozve ke kouzelnému zážitku s tradičními vánočními pochoutkami, regionálními produkty a kulturními představeními.

Grafika: Leipzig travel Grafika: Leipzig travel

Lipsko a jeho úchvatné okolí nabízí během vánočního období rozmanité a magické zážitky. Ať už se chystáte navštívit sváteční trhy ve městě nebo se chcete ponořit do historické minulosti hradů a zámků, najdete si zde vždy to své. Nenechte si ujít tuto příležitost, která bude trvalou vzpomínkou na sváteční dny.

Lipsko je poseto pozoruhodnými hrady a zámky, z nichž mnohé se objevily na plátně ve slavných filmech, jako např. Grandhotel Budapešť. K těmto úchvatným pamětihodnostem, např. k hradu Kriebstein, se snadno dostanete vlakem nebo autem. Hrad Kriebstein, proslulý jako nejkrásnější rytířský hrad v Sasku, se může pochlubit bohatým historickým dědictvím, včetně gotického sálu, pokladnice, rytířského sálu a kaple.

Chcete si během svátků odpočinout? Navštivte saunu u jezera Cospudener See, jedinečné saunové zařízení, kde se můžete vypotit v saunách a poté zchladit v křišťálově čisté vodě jezera Cospudener See. Tento povznášející pocit si můžete vychutnat po celý rok.

Nevíte, kde začít výlet za radostnými zážitky do Lipska? Rezervujte si u nás pobyt na dvě noci, včetně tříchodového adventního menu v historické restauraci Barthels Hof v centru města: https://www.leipzig.travel/cz/package/christmas-market-leipzig.

Nejnovější články

Aktuality
Eviden ocení nejlepší počiny mladých vědců

„Na Cenu Josepha Fouriera se vždy velmi těšíme....

Své studenty mohou do soutěže přihlásit všechny výzkumné...

„Ačkoliv by někdo mohl říci, že ocenění se...

Trendy
Prognóza pro rok 2024: Stavebnictví čekají změny

Pohled expertů napříč realitním sektorem a jejich výhled...

Výhled pro evropský realitní trh pro rok 2024...

Další výzvou je velký nedostatek nových bytů, snížená...

Stále palčivějším tématem je také ochrana životního prostředí....

Ekonomická nejistota se dotýká ziskovosti společností. Využití nových...

V současnosti je k dispozici celá řada digitálních nástrojů navržených...

Expertní pohled
Cena zlata prošla korekcí. Jedná se o příležitost?

Po dosažení nejvyšší míry inflace ve výši 9,1...

Obchodníci nyní posunuli sázky na první snížení úrokových...

Nejnovější Cestovní ruch

Cestovní ruch
Konvence v Česku opět nabírají na síle

Mezinárodní organizace kongresové turistiky ICCA uvedla Prahu jako...

Rok 2022 byl ovlivněn kladně i záporně dvěma...

Pokud někdo prorokoval, že konferencím odzvoní i po...

Čtrnáct regionálních Convention Bureau přišlo s novinkami jak v atraktivitách...

Tereza Hofmanová, ředitelka Czech Convention Bureau, připravila letošní...

Jednou vidět na vlastní oči je lepší, než...

Cestovní ruch
Cestovní ruch pro všechny

V úvodním slovu doc. Ing. Ilona Švihlíková, Ph.D....

Ing. Dagmar Zorková, Ph.D. z Panevropské univerzity zdůraznila, že...

V rámci workshopu se účastníci konference dozvěděli bližší informace...

Cestovní ruch
Nové výzvy i posílení spolupráce

Czech Convention Bureau funguje v rámci organizační struktury...

„Spolupráci mezi regionálními subjekty vnímáme jako klíčovou pro...