Středa 17. července 2024
ikona hodiny23. 11. 2023 10:35

Zažijte vánoční atmosféru v Lipsku a jeho okolí

Vánoce mají v Lipsku dlouhou tradici, kdy se město během svátků mění v kouzelnou vánoční krajinu. Od 28. listopadu do 23. prosince 2023 se do popředí zájmu dostává Lipský vánoční trh se sváteční pohádkovou atmosférou. Jelikož se koná v centru města, najde si tu každý to své.

Maike Makowka autor

Leipzig Tourismus und Marketing GmbH

Foto: Philipp Kirschner - Leipzig travel Auf Grund seines einzigartigen kulturellen und kulinarischen Angebotes inmitten der historischen Altstadt ist der Leipziger Weihnachtsmarkt einer der schönsten in Deutschland. Foto: Philipp Kirschner - Leipzig travel

Nejprve vás očaruje vánoční trh na náměstí Augustusplatz, kde se to hemží kouzelnými výjevy a vánočním veselím. Sváteční atmosféru dotvářejí významné hudební události jako Čajkovského Louskáček nebo Bachovo Vánoční oratorium v hudebních prostorách koncertní síně Gewandhaus, kostela sv. Tomáše a Mikuláše nebo v Lipské opeře. Chcete-li nahlédnout do světa tradičních řemesel, vydejte se na procházku historickým vánočním trhem na náměstí Naschmarkt. Dominantou náměstí, které je centrem trhu, je nádherný vánoční strom obklopený nesčetnými chaloupkami plnými regionálních dárků, ručně vyráběného zboží a pochoutek. Další významnou akcí, která slibuje skvělý zážitek pro celou rodinu, bude příjezd Santa Clause.

Lipsko však nabízí i skryté skvosty mimo střed města, jako speciální trhy v centru Werk 2 nebo v moderní čtvrti Plagwitz. Tyto menší, okouzlující trhy prezentují rukodělné zboží, umělecká a tradiční řemesla a nápadité řemeslné výrobky a nakupování se tak stává jedinečným zážitkem. Pohádková atmosféra vás obklopí také na zámečku Gohliser Schlösschen s mihotavými světly a rozmanitým kulturním programem v osvětlené barokní zahradě.

Lipsko se pyšní unikátní sítí pasáží. Slavnostně vyzdobená podloubí a četná nádvoří v centru Lipska jsou zajímavá jak pro milovníky architektury tak pro nakupující. Ve více než 30 jednotlivých pasážích, které svědčí o několik staletí dlouhé tradici města jako veletržního města, můžete v klidné atmosféře zakoupit výjimečné dárky, jedinečná umělecká díla a nepřeberné množství módních kousků. Chcete-li se seznámit s regionálními produkty a lokálními výrobci v Lipsku a okolí, navštivte stránky: https://www.leipzig.travel/leipziglovesregional.

Grafika: Leipzig travel Grafika: Leipzig travel

Kouzlem svátků si vás podmaní také okolí. Delitzschský adventní trh je díky své tradiční nabídce a malebné vánoční atmosféře ideálním místem odpočinku od každodenního shonu. Řemeslníci nabízejí ručně vyráběné skvosty, včetně foukaného skla, keramiky a řezbářských výrobků. Milovníci jídla ocení francouzský gurmánský trh s lákavými francouzskými delikatesami a zámek Rochlitz pozve ke kouzelnému zážitku s tradičními vánočními pochoutkami, regionálními produkty a kulturními představeními.

Grafika: Leipzig travel Grafika: Leipzig travel

Lipsko a jeho úchvatné okolí nabízí během vánočního období rozmanité a magické zážitky. Ať už se chystáte navštívit sváteční trhy ve městě nebo se chcete ponořit do historické minulosti hradů a zámků, najdete si zde vždy to své. Nenechte si ujít tuto příležitost, která bude trvalou vzpomínkou na sváteční dny.

Lipsko je poseto pozoruhodnými hrady a zámky, z nichž mnohé se objevily na plátně ve slavných filmech, jako např. Grandhotel Budapešť. K těmto úchvatným pamětihodnostem, např. k hradu Kriebstein, se snadno dostanete vlakem nebo autem. Hrad Kriebstein, proslulý jako nejkrásnější rytířský hrad v Sasku, se může pochlubit bohatým historickým dědictvím, včetně gotického sálu, pokladnice, rytířského sálu a kaple.

Chcete si během svátků odpočinout? Navštivte saunu u jezera Cospudener See, jedinečné saunové zařízení, kde se můžete vypotit v saunách a poté zchladit v křišťálově čisté vodě jezera Cospudener See. Tento povznášející pocit si můžete vychutnat po celý rok.

Nevíte, kde začít výlet za radostnými zážitky do Lipska? Rezervujte si u nás pobyt na dvě noci, včetně tříchodového adventního menu v historické restauraci Barthels Hof v centru města: https://www.leipzig.travel/cz/package/christmas-market-leipzig.

Nejnovější články

Aktuality
Strojírák letos ocení průmyslový design

„Cenou za průmyslový design chceme zvýšit povědomí o...

„Chceme také zmapovat úroveň průmyslového designu a motivovat...

Aktuality
Komora nesouhlasí s návrhem zákona o kybernetické bezpečnosti

Českým podnikatelům vadí zejména dopady zavedení prověřování bezpečnosti...

Hospodářská komora upozornila také na to, že vláda...

Expertní pohled
Letní výprodej koruny: Úrokový diferenciál opět ve hře

V podobném duchu zapůsobila na kurz koruny také...

V kombinaci s horší růstovou dynamikou jsme proto...

To samo o sobě není povzbudivá zpráva pro...

V souhrnu jsme lehce revidovali letošní výhled na...

Oproti současným úrovním vidíme prostor pro solidnější zisky...

Z pohledu ČNB zatím není slabší koruna důvodem...

Nejnovější Cestovní ruch

Aktuality
Originalita v kultuře: Symfonie zednářů, Mozart i Ellington

Každý zná osm tónů stupnice, ale jen genius...

Téma LVHF 2024 se odráží i v programu...

Na svůj osobní seznam výjimečných zážitků 2024 si...

Hudba a zednářství mají silné pouto. Jak silné...

Aktuality
Průzkum v Českém Švýcarsku: Národní park je dobrý soused

„Jsou to dva roky, co Národní park České...

„Jak ukazuje hned několik výsledků z reprezentativního šetření,...

Z dotazování vyplynulo, že většina obyvatel obcí národního...

Cestovní ruch
Základní tipy pro kyberbezpečnost na cestách

Kybernetická hygiena je jako ta osobní – základem...

Nejdůležitějším bodem v ochraně proti kybernetickým útokům je „záplatovat“...

Připojení k veřejné Wi-Fi s sebou nese rizika, zejména...