Sobota 15. června 2024
ikona hodiny2. 6. 2024 05:59

Česko jako destinace pro golfisty získává na popularitě

Nově je láká největší tuzemská golfová destinace 55 HOLES Golf Destination v Moravskoslezském kraji

Česko posiluje svůj potenciál evropské golfové destinace. Golfový turismus patří k významným zdrojům příjmů v rámci cestovního ruchu. Golf získává na oblibě jak u domácích, tak zahraničních turistů. Česko v tomto ohledu může nabídnout zábavu pro celou rodinu. Pozici jednoznačného lídra ve východní Evropě aktuálně potvrzuje i otevření největší golfové destinace v tuzemsku – 55 HOLES Golf Destination, která vznikla propojením dvou golfových resortů Prosper Golf Resortu Čeladná a Golf & Ski Resortu Ostravice.

Kateřina Beránková autor

mediální zastoupení CzechTourism

Foto: Golfteria Prosper Golf Resort Čeladná Foto: Golfteria

Golf má v Česku bohatou a dlouhou historii. Pochlubit se můžeme třemi zhruba stoletými hřišti. Jedním z nejstarších na kontinentální Evropě je golfové hřiště Royal Golf Club v Mariánských lázních, které v roce 1905 slavnostně otevřel britský král Edward VII. V roce 2007 získalo Česko získalo od International Golf Travel Writers Association titul „Neobjevená golfová destinace roku“. Aktuálně je v tuzemsku více než 100 hřišť a zhruba 200 golfových klubů. Zahraniční turisté nejčastěji míří za tímto sportem do Středočeského, Moravskoslezského a Karlovarského kraje. Domácí golfisté pak do středních Čech, na Karlovarsko a do Ústeckého kraje.

„Golfový turismus má obrovský potenciál a zapadá do konceptu propagace Česka jako destinace vhodné pro aktivní turismus. Dovolená s golfem u nás nemusí být jen o golfu. Máme hrady, zámky, nádhernou přírodu, a to vše se dá s tímto sportem spojit, Jinak řečeno – můžeme nabídnout zábavu celé rodině. I když třeba některý z jejich členů golf nevyhledává. Cestovatelé se tak můžou na část dne rozdělit, strávit ji podle svých preferencí a společně si pak užít relax třeba v lázeňském wellnes. Nebo naopak mohou vyrazit na hřiště a spojit jeho návštěvu s výletem například na nedaleký zámek,“ říká ředitel České centrály cestovního ruchu – CzechToursim František Reismüller.

Jak už bylo uvedeno – golfovou událostí letošního roku je otevření 55 HOLES Golf Destination. Vyznavači tradiční hry na greenu si mohou zahrát na třech 18 jamkových mistrovských hřištích. K dispozici jsou jim dvě restaurace, tři hotely, dvě konferenční haly pro pořádání společenských akcí a konferencí či wellness. Jinak řečeno – jde o příklad aktivity, kdy tuzemsko nabízí opravdu komplexní služby.

„V kontextu nabídky České republiky pro golfisty jde o jedinečné spojení krásné přírody, kulturních památek a dalších možností trávení volného času. Zkrátka do Česka, a to třeba přímo na Severní Moravu, může přijet celá rodina společně a každý si najde to své. Otevření nové destinace posouvá dovolenou s golfem na další úroveň. Jedinečná golfová destinace 55 Holes Golf Destination je unikátní nejenom rozlohou, ale i službami, nedotknutou přírodou Beskyd a množstvím zajímavostí v těsném okolí, od tradiční kultury v Rožnově pod Radhoštěm až po moderní tvář Ostravy s technickými unikáty,“ uvádí ředitelka odboru produkt managementu, České centrály cestovního ruchu – CzechTourism Veronika Janečková.

Jedním z cílů 55 Holes Golf Destination je zvýšení atraktivity Moravskoslezského kraje nejen pro české golfové hráče a turisty, ale také oslovení zahraniční klientely a zvýšení povědomí o v regionu na zahraničních trzích. V tom napomáhá velmi dobrá spolupráce s Moravskoslezským krajem, Destinací Severní Morava a CzechTourismem.

„Golf je jedním ze stěžejních pilířů cestovního ruchu v našem kraji. Rozhodně vítáme, že se region bude pyšnit největší golfovou destinací v České republice. Propojení golfových areálů je důležitým počinem v cestovním ruchu, který pomůže zlepšit image naší turistické destinace Severní Morava. Věřím, že tato významná investice v oblasti golfové infrastruktury k nám přiláká ještě více návštěvníků a posílí nejen naši pozici na mapě golfových destinací, ale i povědomí o destinaci Severní Morava jako o skvělé dovolenkové oblasti s bohatou sítí služeb a kvalitním zázemím pro volnočasové aktivity,“ doplňuje jednatel společnosti Moravian-Silesian Tourism Petr Koudela.

„Máme velkou radost, že po mnoha letech můžeme využít tu jedinečnost situace, kdy tak blízce sousedí dva z nejvýznamnějších golfových resortů v České republice. Jejich spojením do společných produktů a služeb tak může vzniknout skutečně nejvýznamnější golfová destinace u nás. Skvělé je, že díky naší posile, španělskému trenérovi Gonzálo Sanchezovi, od samého počátku s mezinárodním přesahem. Novinek je o to více, že Prosper Golf Čeladná prošel rozsáhlou rekonstrukcí a je připraven na novou sezónu v lepší kondici, a to nejen technicky, ale i co do služeb, které nabízí golfistům i jiným hostům,“ říká General Manager Prosper Golf Resortu Čeladná Jan Kastner.

Golf patří v Česku už nějakou dobu mezi často vyhledávané sportovní zážitky pro široké spektrum lidí všech věkových i společenských skupin. Milovníci jamek v tuzemsku najdou skvěle vybavené golfové resorty, mistrovská hřiště, tréninkové akademie, indoor simulátory a golfové kurzy. Každým rokem přibývají nová hřiště, kde se lze na greenu perfektně odreagovat. Tipy na inspiraci nabízí i webový portál Kudy z nudy.

„V počátcích byl golfový turismus převážně mužskou záležitostí. Aktuálně je obecně česká golfová populace rozdělena na 70 % mužů a 30 % žen. V rámci turismu za golfem nejčastěji cestují páry – muž a žena, kteří oba hrají golf. Nebo skupiny párů. A nadále golf vyhledávají i smíšené nebo čistě ženské skupiny. Nejnovější skupinou v golfovém cestovním ruchu jsou rodiny. Zpravidla to u nich bývá tak, že např. tři z pěti členů rodiny hrají golf. Pro ty je důležité, aby měli k dispozici dostatečnou infrastrukturu zahrnující cvičné louky nebo golfové akademie,“ říká prezident České golfové federace Vratislav Janda.

Golfový turismus Česko podporuje i v rámci podpory mládeže v rámci projektu „Se školou na golf“. Některé školy už dokonce tento sport zařadily do svého výukového programu.

Články autora Kateřina Beránková

Nejnovější články

Aktuality
Na Univerzitě Pardubice proběhne v úterý Technology Day

„Univerzita a aplikační průmyslová sféra by neměly tvořit...

Technologie, které univerzita v rámci akce představí, jsou...

Univerzita Pardubice plánuje po pilotní akci Technology Day...

Trendy
Vyladěný event jako vizitka vaší společnosti

Odborné eventy jsou bezpochyby nezbytné pro další rozvoj,...

Nechcete celou akci strávit v uzavřených prostorách velkého konferenčního...

Dobré jídlo a pití nesmí chybět na žádném...

Zvláštní pozornost si zaslouží doprovodný program. Resort disponuje...

Největší doména resortu? Jednoznačně 27 jamkové profesionální golfové...

Fantazii se ale meze nekladou. „Pro jednu z firem...

Expertní pohled
Využijte potenciál firemních vozů naplno

Proč si pořídit monitoring vozidel? Čím může usnadnit...

Kniha jízd nebo sledování aktuální polohy jsou základní...

Jde o tzv. Vysvědčení řidiče. Jedná se o pravidelné hodnocení jízdních...

Nejnovější Cestovní ruch

Cestovní ruch
Dovolená je pro Čechy svatý grál, vzít si ji nenechají

Statistiky a průzkumy hovoří jasně. Cestování si Češi...

Rok od roku přitom rostou počty cestovatelů, kteří...

Pokud jde o ubytování, dávají Češi v posledních...

Cestovní ruch
Dědictví dinosaurů a poušť Gobi

„Jsme velice rádi, že dopravce Eznis Airways spouští...

„Nově zavedený bezvízový styk pro české turisty zdvihl...

Videa & Podcasty
Zámek Loučeň: Labyrint poznání i odpočinku

Nevěříte? Přesvědčíme vás. Vyrazte s námi na výlet...

0:50 Labyrint Karla IV. a další labyrinty a...