×

MICE – speciální příloha časopisu KOMORA

Čtvrtek 8. června 2023
Přihlásit se / Zaregistrovat se
ikona hodiny15. 6. 2020 11:31

Covid přináší i podvody

Podle průzkumu Association of Certified Fraud Examiners („ACFE”), který se uskutečnil od konce dubna do poloviny května 2020 mezi členy této asociace, již v květnu tohoto roku 68 % odborníků z oblasti boje proti podvodům zaznamenalo nebo pozorovalo nárůst výskytu podvodů, přičemž jedna čtvrtina respondentů uvádí, že pozorovaný nárůst byl významný.

Petr Karban Petr Karban autor

šéfredaktor portálu KomoraPlus, měsíčníku Komora a magazínu Be the Best

Dlouhodobě se orientuje na ekonomická a společenská témata, podnikání, personalistiku, komunikaci, reklamu a marketing. V minulosti vedle mediálních pozic působil u řady projektů také jako marketingový stratég a kreativní ředitel.

Foto: Shutterstock.com Foto: Shutterstock.com

Téměř všichni respondenti průzkumu (93 %) uvedli, že v příštím roce (tj. do května 2021) očekávají další nárůst podvodů, přičemž více než polovina respondentů predikuje, že půjde o nárůst výrazný. Zdá se, že se situace vyvíjí velmi rychle a podvodníci se této situaci nadále přizpůsobují. Vzhledem k mnoha okolním faktorům, kvůli kterým je odhalování podvodů náročnější než obvykle, je nezbytné, aby společnosti při jejich detekci a odhalování využívaly stále pokročilejší řešení.
Experti Deloitte informují o tom, jak je pandemií ovlivněn dodavatelský řetězec, o možném dopadu COVID-19 na podvody v oblasti finančního výkaznictví, co může být potenciálně nebezpečné pro vaše zaměstnance z hlediska phishingu, a o tom, jak se organizace mohou chránit před těmito hrozbami podvodů.

Podrobné informace z průzkumu a příklady covidových podvodů naleznete zde.

Články autora Petr Karban