×

SLEDUJTE SNĚM HOSPODÁŘSKÉ KOMORY ONLINE – VE STŘEDU 31. KVĚTNA

Středa 31. května 2023
Přihlásit se / Zaregistrovat se
ikona hodiny21. 1. 2021 08:14

Oltec není vykyblované

Již ve čtvrtek 28. ledna se veřejnosti i médiím představí nově vznikající komunita a platformy brněnských profesionálů, kteří se zaměřují na oblast umělé inteligence. Pod názvem brno.ai se do akce zapojí vedle kraje a města především Jihomoravské inovační centrum, brněnské univerzity a tamní technologické firmy, v jejichž čele jdou Honeywell a Red Hat.

Petr Karban Petr Karban autor

šéfredaktor portálu KomoraPlus, měsíčníku Komora a magazínu Be the Best

Dlouhodobě se orientuje na ekonomická a společenská témata, podnikání, personalistiku, komunikaci, reklamu a marketing. V minulosti vedle mediálních pozic působil u řady projektů také jako marketingový stratég a kreativní ředitel.

Foto: Shutterstock.com Foto: Shutterstock.com

Speciálním hostem čtvrteční akce bude i profesor Michal Pěchouček, technický ředitel společnosti Avast, který podobný projekt spoluzakládal v Praze. Komunita prg.ai představuje ekosystém, který propojuje studenty, pedagogy, vědce, podnikatele, investory a mnoho dalších za účelem podpory prvotřídního základního a aplikovaného výzkumu a tvorby produktů a služeb v oblasti umělé inteligence. Je totiž zřejmé, že právě kvalitní prostředí pomůže přilákat talenty z celého světa.

Kde umělá inteligence boduje

• Vladimír Kadlec (Seznam.cz) popíše využití AI v internetovém portálu Seznam.cz

• Jiří Damborský (vedoucí Loschmidtovy laboratoře proteinového inženýrství na PřF MU) osvětlí využití AI při hledání léku proti koronaviru

• Roman Bohovic (World from Space) se podílí na projektu AI, který je zaměřen na interpretaci satelitních dat v zemědělství

• Nikola Valešová (DataSentics) představí aplikaci, která s pomocí AI pomáhá nevidomým v obchodě rozpoznat produkt a jeho cenu

Brněnská platforma tak nabídne všem zájemcům – ať již jde o firmy, univerzity, investory či veřejnou správu – prostor pro sdílení informací, setkávání, propojování a nacházení příležitostí pro realizaci výzkumných i byznysových projektů. Brno, v němž našly své místo mnohé technologické firmy a kde je na špičkové úrovni i technologické vzdělávání, je pro podobné aktivity přímo stvořené. A může se již dnes také pochlubit zajímavými reálnými projekty, které dokazují, že umělá inteligence má praktické využití v mnoha oborech.

Články autora Petr Karban

Nejnovější články

Aktuality
Ministerstvo navrhuje polovodičovou investiční pobídku

„Čipy tvoří základ mnoha výrobků, bez kterých si...

Čipy jsou strategickým průmyslovým odvětvím, které generuje vysokou...

Trendy
Praha přivítá největší bitcoinový veletrh Evropy

Patří mezi nejvlivnější bitcoinové maximalisty a hlavní postavy...

Ambicí pořadatelů BTC Prague je mimo jiné oslovit...

Cestovní ruch
I v Česku můžete zažít tisíc krás na sto kilometrech

První etapu můžeš začít v Petrovicích. Na nultém...

V páté etapě vedoucí z Jetřichovic proběhneš Pavlinino...

Kdo projde Hřebenovku Českým Švýcarskem, uvidí ho jinýma...

Nejnovější Aktuality

Aktuality
Ministerstvo navrhuje polovodičovou investiční pobídku

„Čipy tvoří základ mnoha výrobků, bez kterých si...

Čipy jsou strategickým průmyslovým odvětvím, které generuje vysokou...

Aktuality
Podnikatelé si zvolí nového prezidenta a nejužší vedení

Na prezidenta Hospodářské komory navrhli zástupci firem a...

Prezidium doplní pětice viceprezidentů. Vedle současných viceprezidentů –...

Sněm je nejvyšším orgánem Hospodářské komory, schází se...

Hospodářská komora není státní institucí. Je podnikatelskou samosprávou,...

Aktuality
Komora otevřela transparentní účet na podporu talentů

Náklady na reprezentaci České republiky na mistrovství konaném...

„EuroSkills je šampionát na špičkové úrovni, kde národní...

Akce podporuje odborné dovednosti, zvyšování prestiže a kvalitu...

Hospodářská komora se se žádostí o podporu obrátila...