×

MICE – speciální příloha časopisu KOMORA

Sobota 10. června 2023
Přihlásit se / Zaregistrovat se
ikona hodiny17. 8. 2021 16:43

XV. setkání vlastníků rodinných firem

Václav Klaus: Covidismus je horší než covid

V pražském hotelu Marriott se včera uskutečnilo již patnácté setkání vlastníků rodinných firem, které společně již tradičně uspořádaly agentura COT group a Asociace rodinných firem. Majitelé firem měli možnost zúčastnit se v průběhu dne tří panelových diskusí a měli i dostatek prostoru pro osobní debaty a sdílení zkušeností.

Petr Karban Petr Karban autor

šéfredaktor portálu KomoraPlus, měsíčníku Komora a magazínu Be the Best

Dlouhodobě se orientuje na ekonomická a společenská témata, podnikání, personalistiku, komunikaci, reklamu a marketing. V minulosti vedle mediálních pozic působil u řady projektů také jako marketingový stratég a kreativní ředitel.

Foto: Erik Koritko Václav Klaus a Eva Frindtová Foto: Erik Koritko

V ranním bloku, který byl věnován dopadům pandemie na rodinné firmy, se s auditoriem o své zkušenosti podělily Jana Kremlová a Štěpánka Fiedlerová ze společnosti Alika a s nimi i Ladislav Náměstek, majitel společnosti Pragolab.

Blok před obědem patřil tématu budování titánů v regionech a v mnoha smyslech toho slova se v něm střetli na pódiu Tomáš Březina, který vybudoval a prodal společnost BEST, a  Miroslavové Jelínkové – otec, jehož padesát profesních let je spojeno s jediným podnikem Strojmetalem Aluminium, a syn, který ve stejné společnosti vedl vývojové oddělení.

Odpolední blok byl laděn obecněji, když na pódiu diskutovali prezident Václav Klaus, ekonom  Miroslav Ševčík i ředitel Institutu Václava Klause Jiří Weigl. V centru jejich pozornosti byla jak pandemie, tak palčivé ekonomické i společenské otázky dneška včetně nadcházejících voleb či devastovaného státního rozpočtu. „Společnost je nemocná, ale horší nemocí než covid je covidismus,“ vyslovil se v průběhu debaty prezident Václav Klaus ostře proti jakýmkoliv plošným restrikcím.

Celé setkání úspěšných podnikatelů uzavřela společná komentovaná prohlídka Prahy a běžně nepřístupných prostor Staroměstské radnice a večeře.
(rozsáhlejší reportáž ze setkání připravuje magazín Be the Best.)

Články autora Petr Karban