Úterý 5. prosince 2023
ikona hodiny1. 10. 2021 10:46

Firemní cestovní pojištění kryje onemocnění COVID-19 i karanténu

Ačkoli se některá jednání přesunula do online prostředí, osobní přítomnost v zahraničí je v některých případech nenahraditelná. V takovém případě je nutné, aby zaměstnanci věděli, že je o ně postaráno. Právě proto ERV Evropská letos zaměřila na pracovní cesty a přichází s novým firemním pojištěním.

Michal Štefl autor

Foto: ERV Foto: ERV

Služební cesty jsou velmi specifickým typem zahraničních cest. Každá se liší svým zaměřením, délkou i destinací. Nejčastějším typem služebních výjezdů jsou obchodní cesty, ale roste i počet v oblasti manuálních profesí. Již při balení věcí je proto důležité počítat s tím, že s sebou povezeme vybavení svěřené zaměstnavatelem, které je nutné ochránit v případě poškození nebo ztráty. Aktuálně je také nezbytné, aby byli lidé chránění proti rizikům spojeným s onemocněním COVID-19.

 Služební cesty se plánují operativně a několikrát v rámci roku. Pro firmy je tak nejvýhodnější uzavřít rámcovou smlouvu, kterou jsou vyřešeny veškeré pracovní cesty všech zaměstnanců. Takové řešení je finančně výhodnější než jednotlivé sjednávání pojištění pro každou cestu zvlášť. V praxi tak zaměstnavatelé mohou pojištění zcela vypustit z hlavy a spolehnout se, že jsou jejich zaměstnanci na zahraničních cestách vždy správně pojištěni. Výhodou také je, že pojištění pracovních cest lze uplatnit i v rámci České republiky, např. pro teambuildingové akce.

Minimum administrace

Každá společnost či instituce si může vybrat buď tzv. neohláškovou verzi firemního pojištění, kdy firma na začátku pojistného období nastaví cestovní plán a dále již nemusí cokoli hlásit, ani jméno vyslaného zaměstnance. Tím zcela odpadá jakákoli jeho administrace. Další možností je klasická ohlášková verze. Mezi základní parametry obou variant vždy patří krytí léčebných výloh, samozřejmě včetně onemocnění COVID-19, nonstop asistenční služby, pojištění osobních i firemních věcí či ztráty zavazadel.

COVID-19 ve firemním cestovním pojištění

Firemní pojištění se vztahuje na léčbu COVID-19, případnou hospitalizaci i nařízenou karanténu. Výhodou je, že ve složitějších případech klienti nemusí vynakládat žádné finanční prostředky. Vše zařizuje asistenční služba a pojišťovna, která poskytne platební garanci. Velmi důležitou částí firemního cestovního pojištění je krytí rizik spojených s karanténou. Reálně totiž může nastat situace, že je jeden z klientů vytrasován a následně musí být do karantény umístěna celá skupina lidí, se kterými cestuje.

 

Bezpečnost zaměstnanců je priorita číslo 1

Firemní pojištění dále obsahuje bezpečnostní asistenci. Její podstatou je telefonická pomoc, koordinace jednotlivých akcí a u větších potíží také vyslání bezpečnostního konzultanta přímo na místo problému. Služba pomůže v případě jakýchkoliv bezpečnostních potíží v zahraničí. Počínaje nepokoji pod okny hotelu, přes zadržení bezpečnostním aparátem, až po případný únos.

Další novinkou je služba MediCall, díky které mohou klienti konzultovat své zdravotní potíže přímo ze zahraničí s naším lékařským personálem.

Odborníci z pojišťovny doporučí, co dělat ke zlepšení stavu, poradí, jaké lékařské zařízení se o klienta nejlépe postará, vysvětlí, jak by měla postupovat léčba, a v případě potřeby zkonzultují případ s kolegy z jiných lékařských specializací.

Články autora Michal Štefl

Nejnovější články

Expertní pohled
Ne x Oprávněné podnikání a odpovědnost

Vnést jasno je cílem projektu ACK ČR Strategické...

Přímo zjevením byla úvodní prezentace Jana Strakoše, ředitele...

V dikci předpisů nic nového pod sluncem, cestovní...

Některá cestovní agentura či jiná organizace by se...

Školní zájezdy, pobyty a výlety pod regule zákona...

Ale je tu ještě jeden pádný důvod, proč...

I tato konference ACK ČR byla zdařilá. Přinesla...

Analýzy
Ochrana oznamovatelů: Zaměstnanci se bojí odvetných opatření

Nový zákon o ochraně oznamovatelů,  takzvaných whistleblowerů, nabyl...

Jedním z hlavních ustanovení zákona je povinnost zaměstnavatelů...

Výzkum společnosti Moore mezi zaměstnanci firem s více...

Tyto výsledky poukazují na potřebu rozšíření povědomí o...

Vzhledem k množství povinností, které tato nová legislativa...

Cestovní ruch
Overtourism po pandemii covid-19

Nová publikace, jejímiž autory jsou Gert-Jan Hospers z...

Kapitola o Praze, pod názvem Tourist City Prague...

Nejnovější Pohled z praxe

Pohled z praxe
Umělou inteligenci aktivně využívá sedmina jihočeských firem

První seminář na téma umělá inteligence uspořádala pro...

Do dotazníkového šetření se zapojilo 79 jihočeských firem...

Pohled z praxe
Česká hlava ocenila antikolizní systém pro tramvaje

Průmyslově-technologická skupina Czechoslovak Group, která provozuje své výrobní...

„Cena Industrie nese v letošním roce poprvé jméno...

Systém je založen na kombinaci lidaru a kamery,...

Pohled z praxe
Vánoční e-commerce se letos nakopne později

„K vánoční sezóně dojde brzy, ale celá sezónnost...

Pěkné počasí není jediným problémem, se kterým se...

E-shopy plánovaly jak finance, tak zásoby ještě v...