Čtvrtek 30. května 2024
ikona hodiny5. 10. 2021 17:59

Hledání cesty ze slepé uličky

Ve druhé polovině tohoto týdne, 7. a 8. 10., proběhne ve švýcarském Curychu N-Conference, největší světové setkání profesionálních vyjednavačů. Tématem konference je šest způsobů pro cestu ze slepé uličky, což je nejtěžší fáze vyjednávání. Za Českou republiku se zúčastní jediný expert, Radim Pařík, jeden z nejlepších evropských strategických vyjednavačů.

David Šikula autor

Foto: PR Partners, se svolením Radima Paříka Foto: PR Partners, se svolením Radima Paříka

Švýcarský Curych ve čtvrtek 7. října přivítá mimořádně zajímavé hosty. Na dvoudenní každoroční konferenci se tam setkají světové špičky v oboru vyjednávání. Profesionální vyjednavači policie, FBI, CIA, ale i účastníci složitých politických a mírových jednání zde navzájem budou sdílet nabyté zkušenosti s cílem posouvat a rozvíjet vyjednávací strategie a taktiky. Hlavním tématem letošní N-Conference je slepá ulička. Z České republiky se konference a jejích panelových diskusí zúčastní jediný člověk – Radim Pařík, profesionální strategický vyjednavač a člen prestižního světového klubu vyjednavačů.

Šest způsobů cesty ze slepé uličky bude postupně představeno v prezentacích a diskutováno v jednotlivých panelech. „Jsou jimi empatie jako cesta k pochopení motivu protistrany, zpětný kanál k hledání a testování dosud nenalezených možností, nedohoda a možnosti zvyšování její ceny, odchod z vyjednávání jako taktický tah, mediace k hledání společných cílů a řešení a válka jako cesta zpět k vyjednávacímu stolu,“ přibližuje Radim Pařík, který spolupracuje s policejními vyjednavači na trénování a propagaci krizového vyjednávání.

„Policejní vyjednavači jsou při každém vyjednávání ve slepé uličce. Dál už to nejde, protože další krok by znamenal ultimátní cenu – smrt. V krizovém vyjednávání, v byznysu nebo v politice, také býváme ve slepé uličce. Nehýbeme se z místa a nedohoda není alternativou. Umět najít cestu ze slepé uličky je vysoká škola vyjednávání. Musíte být kreativní, empatičtí, důslední a protistrana musí vědět, že nedohoda je dražší než dohoda. Typickým příkladem slepé uličky byl Brexit nebo vyjednávání Evropské unie o vakcínách. Slepá ulička je typ vyjednávání, na který se soustředíme při práci pro klienty v byznysu a v politice. Řešíme krize,” dodává muž, který absolvoval výcvik vyjednávání podle modelu americké FBI a program vyjednávání na Harvardu. Dnes přednáší vyjednávání na vysokých školách v ČR a na Univerzitě St. Gallen ve Švýcarsku a za svůj život úspěšně vyjednal již více než 2 000 smluv za desítky miliard korun.

Nejnovější články

Cestovní ruch
Ekonomický význam cestovního ruchu v regionech vzrostl

V roce 2022 činil celkový objem výdajů za...

Přes pomoc různých subvenčních programů v oblasti zaměstnanosti...

Cestovní ruch
Míra rizika úpadku cestovní kanceláře činí 0,1 %

Míra rizika úpadku CK v ČR je velmi...

Na českém trhu nyní operuje celkem 596 cestovních...

Pohled z praxe
I u zelených kancelářských budov je prostor pro úsporu nákladů

To je samo o sobě potvrzením environmentálně šetrného...

Každopádně do budoucna CBRE plánuje neusnout na vavřínech....

Nejnovější Aktuality

Komora.cz
„Flexinovela“ zákoníku práce pomůže i rodičům malých dětí

Skloubit péči o děti, zároveň si udržet kontakt...

„Plánované změny pomohou trhu práce v Česku. Zaměstnanci,...

Cestovní ruch
Nekalé praktiky falešných turistických průvodců skončí

Například tržní řád hlavního města Prahy vymezuje území,...

„Jsem rád, že se podařilo najít formulaci, která...

„Od ledna 2025 si slušní poskytovatelé průvodcovských služeb...

Komora.cz
Zaměstnavatelé novelu zákoníku práce uvítají

Současná praxe, kdy může být výpověď z pracovního...

S tím úzce souvisí další změna zákoníku práce,...