Jak dopadne obchodní boj „hegemonů“ Trendyol a Temu?
6. 8. 2024 09:00Obchodní a marketingové strategie aktuálně dvou zřejmě největších e-commerce platforem Temu a Trendyol, které dobývají Evropu nabízí velmi zajímavý pohled,...
Cestování letadlem nemusí být pro každého komfortní záležitostí a v případě neurodivergentních lidí, tedy například autistů, lidí s ADHD, poruchami učení a dalšími, to platí dvojnásob. Pouze 13 % rodin s neurodivergentními dětmi se vydává na rodinnou dovolenou, protože zkušenost z letiště a letu je podle nich pro jejich dětí příliš stresující. I z těchto důvodů uspořádala společnost Emirates na Terminálu 3 mezinárodního letiště v Dubaji (DXB) akci zaměřenou právě na ně. Celkem 30 rodin s neurodivergentními dětmi ve věku 8-12 let mělo možnost projít všemi procesy na letišti a absolvovat seznamovací let s cílem získat novou zkušenost i snížit obavy při cestování.
Seznamovací akce zahrnovala simulaci procesů odbavení i samotný let. Díky trase Autism Friendly Route přes mezinárodní letiště v Dubaji, mají lidé specifickými potřebami přístup k přednostním pruhům pro odbavení, pasové kontrole, bezpečnostní kontrole i nástupu do letadla, kde je čeká vyškolený palubní personál. Děti i jejich rodiny se tak mohou za doprovodu průvodce připravit na cestu prostřednictvím prohlídky letiště i samotného letadla. Všichni členové týmu Emirates zase získají komplexní školení i porozumění diverzitě.
Podle studie International Board of Credentialing and Continuing Education Standards (IBCCES) se pouze 13 % rodin s neurodivergentními dětmi vydává na rodinnou dovolenou. Uvádějí, že zkušenost z letiště a letu je pro smyslovou citlivost jejich dětí příliš stresující. Nicméně 93 % těchto rodin rovněž uvedlo, že by více cestovalo, pokud by existovalo více možností pro osoby s autismem. Emirates a její partneři se tak snaží podporovat cestující s neurodiverzitou a lidmi se zdravotním postižením mnoha způsoby. Společně s IBCCES pracuje Emirates na vytvoření oficiální certifikace Autism-friendly inflight i pro další letecké společnosti.
Přes 29 000 členů palubního personálu Emirates je vyškoleno v širokém spektru témat zaměřených na zdravotní postižení, rozpoznávání autismu či praktických rad, včetně školení Úvod do problematiky autismu a skrytých postižení. Samotné rodiny cestujících se skrytým postižením pak mohou na stránce Accessible Travel na webu Emirates.com najít mnohé informace v předstihu.
Cestujícím, kteří deklarují skryté postižení, bude v maximální možné míře usnadněn bezplatný výběr vhodných sedadel, například sedadel s přepážkou v přední a střední části letadla pro autistického cestujícího i jeho doprovod. O tuto možnost lze požádat prostřednictvím místní kanceláře společnosti Emirates.
DPNA je kód využívaný leteckými společnostmi pro speciální požadavky na služby pro cestujícího s mentálním nebo vývojovým postižením (SSR). Lze ho uplatnit při rezervaci osobně, telefonicky nebo prostřednictvím cestovní kanceláře a použít pro nahlášení skrytého postižení, aby cestujícího po celou dobu cesty podporoval speciálně vyškolený personál.
Průvodce Autism Friendly Guide to Dubai International Airport poskytuje vysvětlení a obrázky krok za krokem pro každou část cesty přes letiště až po nástup do letadla a podrobně popisuje, jaké služby jsou k dispozici.