Čtvrtek 20. června 2024
ikona hodiny11. 11. 2021 16:17

Hospodářská ročenka mapuje ekonomickou situaci v Karlovarském kraji

Jak konkrétně se uplynulé měsíce podepsaly na chodu významných společností v Karlovarském kraji? To mapuje nová Hospodářská ročenka Karlovarského kraje 2020, kterou vytvořila Krajská hospodářská komora Karlovarského kraje (KHK KK) ve spolupráci s Agenturou pro podporu podnikání a investic CzechInvest, Karlovarským krajem a společností AQE advisors. Zajímavá publikace byla ve středu slavnostně pokřtěna v Art Centru Galerie 4 a nyní je k dispozici i široké veřejnosti.

Lenka Mansfeldová autor

Foto: KHK KK Foto: KHK KK

„Ročenka nabízí věrnou zprávu o úrovni kvality života v jednotlivých regionech obcí s rozšířenou působností i v Karlovarském kraji jako celku. Čtenáři by v publikaci měli najít informace, které jim pomohou při rozhodování a řešení různých situací v dnešní neklidné době. Mezi samotnými regiony by pak díky publikaci měla vzniknout zdravá konkurence a soutěžení o lepší příčky v jednotlivých žebříčcích v budoucích letech,“ uvedl předseda představenstva předseda Krajské hospodářské komory Karlovarského kraje Tomáš Linda.

Zástupci KHK KK nespolupracovali s představiteli Karlovarského kraje pouze na ročence, v posledních měsících často jednali o aktuální situaci v regionu, která byla v mnoha ohledech nestandardní. „Z pohledu Karlovarského kraje se velmi zintenzivnila spolupráce s Krajskou hospodářskou komorou,“ potvrdil hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek. „Během našich společných setkání řešíme jak stav lokální ekonomiky a firem, tak proces transformace kraje, tedy jeho přechod od uhlí k novým zdrojům energie. Připravili jsme Plán spravedlivé územní transformace, který zahrnuje významné strategické projekty z území. Do konce roku by se jím měla zabývat vláda tak, aby v příštím roce mohlo začít čerpání finančních prostředků z Operačního programu Spravedlivá transformace na realizaci projektových záměrů,“ vysvětlil.

Podnikatele se snaží dlouhodobě podporovat také Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest. „Uplynulý rok byl těžký a přinesl spoustu výzev. Pandemie koronaviru na čas zastavila zemi a zmrazila příjmy podnikatelům. Tornádo na Moravě zase mnohým znemožnilo provozovat činnost úplně. V CzechInvestu si uvědomujeme tuto nelehkou situaci a snažíme se jí přizpůsobovat všechny naše služby,“ podotkl Patrik Reichl, generální ředitel agentury CzechInvest.

Hospodářská ročenka Karlovarského kraje 2020 bude distribuována členům KHK KK, představitelům obcí, ale také investorům. Zájemcům z řad široké veřejnosti bude ročenka k dispozici ke stažení na webových stránkách www.khkkk.cz, případně bude k dostání v tištěné podobě v sídle KHK KK na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad v Chebu.

Články autora Lenka Mansfeldová

Nejnovější články

Aktuality
Dvaadvacátý ročník Zaměstnavatele roku zná své vítěze

„Blahopřeji všem celostátním i regionálním vítězům. Prosadit se...

V kategorii nad 5 000 zaměstnanců obhájila prvenství...

Přestože je v České republice různých žebříčků a firemních...

Expertní pohled
Nečekaný způsob, jak eliminovat kyberbezpečnostní hrozby

Firmy totiž často nastavují a spravují své počítačové...

Jako prevence před napadením sítě je nutné znát...

Aktuality
Chovají se firmy k uchazečům o práci zodpovědně?

Na portále StartupJobs je registrováno 3 387 firem,...

To, jestli společnosti odpověděly všem uchazečům, denně automaticky...

Nejnovější Nezařazené

Nezařazené
Proč ECB nebude spěchat se sazbami dolů?

Popravdě řečeno, pro trhy nejde o žádné překvapení....

Takto přísná měnová politika ale není bez rizika....

Nezařazené
Komora oceňuje digitalizaci obchodování s automobily

„Vláda při svém nástupu slíbila maximální možnou digitalizaci....

Semináře o digitalizaci obchodu s automobily se zúčastnili...

Nezařazené
Členské firmy Jhk zabodovaly v soutěži Spokojený zákazník 2023

Sdružení českých spotřebitelů každoročně od roku 2001 vyhlašuje...

Ocenění Spokojený zákazník také vyjadřuje, že firma, která...

Tyto ocenění jsou také důkazem toho, že firmy...