Pondělí 15. července 2024
ikona hodiny11. 3. 2022 13:24

Výzkum odhalil trendy managementu na dálku

Přední světový vývojář softwaru pro řízení projektů, pražská společnost Easy Software, provedla výzkum ohledně trendů v projektovém řízení za rok 2021. Odpovědělo na něj více než 115 českých a zahraničních projektových manažerů, CEO, CTO a dalších pracovníků, kteří působí v IT firmách, průmyslu, energetice a mnoha dalších odvětvích. Celkem 13 cílených otázek odhalilo, že rok 2021 byl pro 70 % dotázaných obratově i výkonově silnější než rok 2020.

Honza Husták autor

Foto: Easy Software Filip Morávek Foto: Easy Software

V mnoha případech dokonce více než předcovidový rok 2019. V počtu zdárně dokončených projektů firmy také předčily předloňský rok a 20 % z nich jako hlavní příčinu těch nedokončených označilo nedostatek lidských zdrojů. Přestože třetina firem nabírala během roku nové zaměstnance, nedostatek se projevoval dlouhodobě a rovnoměrně. Dle výsledků dotazníku firmy pro dokončení projektu jako nejdůležitější vnímají vzájemnou důvěru v týmu, individuální odpovědnost a kvalitní zpětnou vazbu. Spolehlivý nástroj pro projektový management pak firmy chápou jako přirozený prostředek k naplnění těchto principů.

Cílem průzkumu z února 2022 bylo především zjistit, jak praktický a konstruktivní byl management na dálku v roce 2021 oproti turbulentnějšímu roku 2020, který byl poznamenán pandemickou situací ve světě a firmy se snažily přizpůsobit vyvíjející se situaci. Díky spokojenosti se strukturou projektového řízení se firmy dočkaly mnohem vyššího počtu úspěšně dokončených projektů, což potvrdilo 72 % českých firem. Stále se však potýkaly s novými výzvami a především se stálým nedostatkem lidských zdrojů. Právě nedostatek lidského kapitálu se jeví jako ústřední motiv uplynulého roku a jeden z hlavních důvodů pro nedokončení projektů. Firmy v dotazníku uváděly i to, že se jim podařilo vybrat vhodný nástroj pro projektové řízení, díky kterému dotahují projekty zdárně do konce.

„Dle výsledků pouze 13 % dotázaných firem poskytuje přístup do projektového nástroje všem svým zaměstnancům, což vnímáme jako nevyužitý potenciál. Správná projektová platforma totiž dokáže zjednodušit všechny procesy ve firmě a přístup k ní nepatří pouze projektovým manažerům. Těžit z ní může například HR při náboru nových zaměstnanců a při lepším průzkumu trhu práce, marketingové oddělení při kampaních a komplexnějších projektech či obchodníci v kontaktu se zákazníkem. Přehledná interní komunikace navíc pomáhá firmě pracovat uceleně a využívat čas i zdroje mnohem smysluplněji. Sami náš Easy Project používáme ke všem svým aktivitám,“ říká Filip Morávek, zakladatel a CEO technologické společnosti Easy Software.

Easy Software

Jeden z prvních českých globálních projektů fungujících na principu SaaS (Software as a Service), který vyvíjí software na řízení projektů i celých firem. Značka vznikla v roce 2006, řešení pro projektový management představila o rok později; výhradně se na něj soustředí od roku 2015. Své produkty – Easy Project a Easy Redmine – firma za dobu své existence prodala přes 3 500 organizací z více než sedmdesáti zemí od Brazílie přes Evropu po Asii a Austrálii. Pro Easy Software pracuje přes osmdesát specialistů, sídlí v pražských Dejvicích a její roční obrat atakuje 150 milionů korun. Mezi zákazníky patří velké softwarové firmy, výrobci hardwaru, firmy z automotive či marketingové agentury, ale i státní správa. Easy Software si zakládá na udržitelnosti a vyváženosti – jak v byznysu, tak ve své vlastní kultuře. Sází na organický růst a na investování zisku zpět do podnikání. Firma za celou dobu své existence nikdy nečerpala žádné finance od investorů. Zakládá si rovněž na sdíleném růstu a dobročinnosti: zastřešuje Nadační fond pro rozvoj plného vědomí, jehož je hlavním donátorem, a každoročně dává jedno procento obratu „pro lidi a planetu“, jak zní firemní filantropické motto. V rámci této dobročinnosti firma daruje finanční prostředky jednak nadačnímu fondu, ale také dalším institucím, které se podílejí například na čištění oceánů od plastového odpadu.

Souměrný růst jako nejvýraznější trend roku

Navzdory novým výzvám, se kterými se firmy musely potýkat, poukazují závěry výzkumu na to, že trendem roku 2021 je především souměrný růst. Ten se týká jak lidských zdrojů a odměn s tím spojených, tak celkového obratu firem. Letošek se ukázal být z tohoto hlediska ještě výnosnější než rok minulý, ve kterém se firmy potýkaly s aklimatizací do nového režimu řízení na dálku. Zajímavým zjištěním je navíc fakt, že čeští manažeři uváděli v průměru o několik desítek procent vyšší spokojenost se svou pozicí a novým workflow, řízením projektů na dálku a finanční situací než jejich kolegové v zahraničí. Naopak z globálního hlediska vnímaly zahraniční firmy situaci minimálně stejně úspěšně jako v roce 2020.

Projekty se dařilo dokončovat

O 10 % více dotázaných firem než loni dokázalo dokončit všechny nebo téměř všechny projekty. Pozitivně je vnímán především přechod na řízení projektů na dálku, kde se firmy naučily mnohem lépe využívat projektové manažerské nástroje a lidské zdroje. Klíčovým faktorem je zvýšená zodpovědnost zaměstnanců, kteří odvádí na dálku často kvalitnější práci s lepší zpětnou vazbou v týmu.

„V digitální covidové době je efektivně nastavený nástroj na správu projektů klíčový pro správné fungování firmy. Zaměstnanci cítí větší důvěru a zodpovědnost za projekty, kvalitnější je i zpětná vazba v interní komunikaci,“ dodává Jan Řeřicha, product owner společnosti Easy Software.

Články autora Honza Husták

Nejnovější články

Aktuality
Originalita v kultuře: Symfonie zednářů, Mozart i Ellington

Každý zná osm tónů stupnice, ale jen genius...

Téma LVHF 2024 se odráží i v programu...

Na svůj osobní seznam výjimečných zážitků 2024 si...

Hudba a zednářství mají silné pouto. Jak silné...

Aktuality
Průzkum v Českém Švýcarsku: Národní park je dobrý soused

„Jsou to dva roky, co Národní park České...

„Jak ukazuje hned několik výsledků z reprezentativního šetření,...

Z dotazování vyplynulo, že většina obyvatel obcí národního...

Aktuality
Jak vypadá zaměstnavatel snů podle Čechů?

Pro někoho to může být samozřejmost, ale výplata...

Samotné peníze, ať už jakkoli vysoké, ale nestačí....

Ve vlastním zájmu zaměstnavatelů by mělo rozhodně být...

Role skvělého zaměstnavatele ale tímto nekončí. 87 %...

Pátým pilířem super zaměstnavatele je péče o firemní...

Nejnovější Analýzy

Aktuality
Jak vypadá zaměstnavatel snů podle Čechů?

Pro někoho to může být samozřejmost, ale výplata...

Samotné peníze, ať už jakkoli vysoké, ale nestačí....

Ve vlastním zájmu zaměstnavatelů by mělo rozhodně být...

Role skvělého zaměstnavatele ale tímto nekončí. 87 %...

Pátým pilířem super zaměstnavatele je péče o firemní...

Analýzy
Firmy se na nový zákon o kyberbezpečnosti příliš nechystají

Průzkumu se od letošního února do dubna zúčastnilo...

Průzkum také ukázal, že IT experti odpovědní za...

Průzkum se dále zaměřil na rozpočet společností pro...

Pouze 41 % dotázaných firem plánuje využít možnost...

Analýzy
Průzkum CBRE: Věřitelé v Evropě jsou otevřeni podnikání

„Celkem 63 % respondentů předpokládá zvýšení úvěrové aktivity....

Průmyslové nemovitosti a projekty nájemního bydlení jsou nejvíce...

Dvě třetiny dotázaných předpokládají, že požadavky na poskytování...