Úterý 28. května 2024
ikona hodiny31. 3. 2022 07:15

Proč je důležitá kybernetická bezpečnost?

Lovci hrozeb: Český Houston sídlí v Brně

Bezpečnost nad datovými aktivy nabírá na větším významu posledních 10 let. Není se čemu divit, protože dokumenty se digitalizují, komunikace se přesunuje do online prostředí, Průmysl 4.0 i internet věcí jsou za dveřmi. To vše je potřeba zabezpečit a monitorovat. A to v Axentě umíme!

Lukáš Přibyl autor

Axenta

Foto: Axenta brněnský Houston Foto: Axenta

Přesvědčit se o tom mohli 23. března všichni, kdo se chtěli na našem Dnu otevřených dveří podívat, jak řešíme kybernetickou bezpečnost. Co vše viděli a slyšeli? Jak zvládnout výzvy nových technologií bezpečně a že to jde udělat efektivně a za rozumné peníze. Vše bylo servírováno v populárně-naučném tónu, takže na své si přišli nejen znalci IT! Ukázali jsme i naše bezpečnostní dohledové centrum, které se docela podobá řídicímu centru NASA v Houstonu! Věta: „Axenta, Axenta, we have a problem!“ sice zazněla jen pomyslně, ale kybernetické hrozby všeho druhu v dnešní době čekají na každém rohu. Od napadení máte jednotky až desítky minut na detekci, analýzu a eliminaci, jinak může být pozdě. Vás to možná ještě nepotkalo, ale kybernetické útoky nejsou jen hypotetickým rizikem, vždyť ročně způsobí celosvětově, včetně Česka, finanční ztráty v řádech miliard amerických dolarů a rok od roku je to jenom horší.

AXENTA

Společnost byla založena v Brně v reakci na rostoucí potřeby trhu v oblasti řešení komplexní bezpečnosti informačních technologií a ochrany informací s důrazem kladeným na osobní přístup k zákazníkovi. Společnost je ryze česká a s českým kapitálem. Zaměstnanci společnosti disponují mnohaletými profesními zkušenostmi z prostředí bezpečnosti informačních technologií, a to ve všech fázích životního cyklu. Jak v procesu analýzy a tvorby architektury, tak v implementaci konkrétního řešení a jeho provozu a servisu. Samozřejmostí je soulad s GDPR, ZoKB a ISO 27001. V posledních čtyřech letech provozuje špičkové bezpečnostní dohledové centrum, které poskytuje klientům službu monitoringu kybernetické bezpečnosti. Mezi klienty patří společnosti z top 10 českých firem, řada privátních subjektů z nejrůznějších oborů podnikání i instituce státní správy. Axenta působí také na slovenském trhu, kde má za sebou několik úspěšných projektů a stálé zákazníky, a proto vznikla i dceřiná firma.

Rizika, která nejsou chimérou

I české společnosti už se setkaly s kybernetickým útokem. Nenávratná ztráta nebo poškození dat, jejich zneužití, odstávka provozu nebo výroby v řádech minut, hodin, nebo dokonce dní, finanční postih nebo ztráty a poškození dobrého jména – to jsou obvyklé následky podcenění kybernetických hrozeb. A věřte, že opravdu neznají hranice.

V hlavní roli threat hunting

Jak můžeme při řešení vašich kybernetických rizik pomoci my? Nabízíme službu CyberSOC, což je ten náš Houston, bezpečnostní dohledové centrum, které nikdy nespí a zajišťuje vysokou úroveň ochrany díky kontinuálnímu monitoringu. Vaše systémy tak budou na kybernetický útok nebo hrozbu nejen připraveny, ale také schopny adekvátní reakce. Vaše data budou v bezpečí – vždy dostupná, stále důvěrná a s plnou integritou. V případě cíleného kybernetického útoku navíc dokážeme zjistit, co bylo cílem, a můžeme zesílit vaši ochranu. Využíváme celosvětových znalostí S detekcí, analýzou a nápravou kybernetického bezpečnostního incidentu máme více než desetileté zkušenosti. Veškeré služby jsou dostupné v režimu 24/7, jistotu nám dává dvojí zabezpečení ve dvou zemích. Náš servis poskytuje tým kontinuálně se vzdělávajících odborníků, který neustále implementuje nejnovější a nejlepší technologie dostupné na trhu a aktivně se podílí na inovaci těchto technologií. Pro aktuální znalost a detekci globálních hrozeb, threat hunting, tedy aktivní vyhledávání nových hrozeb, analýzu útoků i reporting detekovaných incidentů a nápravných opatření využíváme i znalostí komunity MISP a desítek dalších. Náš Houston zkrátka šetří váš čas i peníze.

Nejnovější články

Komora.cz
„Flexinovela“ zákoníku práce pomůže i rodičům malých dětí

Skloubit péči o děti, zároveň si udržet kontakt...

„Plánované změny pomohou trhu práce v Česku. Zaměstnanci,...

Cestovní ruch
Nekalé praktiky falešných turistických průvodců skončí

Například tržní řád hlavního města Prahy vymezuje území,...

„Jsem rád, že se podařilo najít formulaci, která...

„Od ledna 2025 si slušní poskytovatelé průvodcovských služeb...

Komora.cz
Zaměstnavatelé novelu zákoníku práce uvítají

Současná praxe, kdy může být výpověď z pracovního...

S tím úzce souvisí další změna zákoníku práce,...

Nejnovější Expertní pohled

Expertní pohled
V globální ekonomice narůstá protekcionismus

Nová cla ovlivní asi jen 4 % celkových...

V případě evropského sektoru automotive hrozí ještě agresivnější...

Expertní pohled
Jak se nestát terčem podvodů

K tématu šedé zóny novodobých investičních příležitostí promlouvá...

Šedá zóna investic se vztahuje k situacím, kdy...

Současný trh investic zůstává víceméně stabilní, i když...

Z některých názorů může vyplývat, že povinnost mít ISIN...

Pro nezkušené investory je důležité dodržovat několik základních...

Pamatujte, že pokud něco zní příliš dobře na...

Bondbot představuje společnost pro emisi dluhopisů, která vznikla...

Expertní pohled
Nad očekávání svižný růst mezd ECB od redukce sazeb neodradí

K dispozici je zatím pouze minimum tvrdých dat...

Tento pozitivní impuls do spotřebitelské poptávky ale dělá...