×

MICE – speciální příloha časopisu KOMORA

Čtvrtek 21. září 2023
Přihlásit se / Zaregistrovat se
ikona hodiny14. 5. 2023 07:05

Když do Egypta, tak jedině s Coral Travel!

Unikátní památky z dob faraonů v kulisách horké pouštní krajiny a fascinující podmořský svět už učarovaly statisícům českých cestovatelů. V Egyptě je pro vás také připraven prvotřídní servis ve vyhlášených egyptských letoviscích. Cestovní kancelář Coral Travel CZ navíc posouvá nabídku zájezdů do Egypta na ještě vyšší úroveň.

Zuzana Čadilová autor

Foto: AdobeStock Egypt umí nabídnout i dobrodružství Foto: AdobeStock

V letošní nabídce Coral Travel CZ čekají na zájemce dvě klíčové egyptské destinace: Hurghada a Marsa Alam. V Hurghadě na vás čeká nekonečná zábava, zatímco Marsa Alam je skutečná oáza klidu.

Tepající Hurghada

Někdejší rybářská vesnička se v průběhu posledních desetiletí změnila v jedno z největších turistických středisek na severu Afriky. Letovisko Hurghada je první volbou pro všechny, kteří se chtějí na dovolené především pobavit.

Přes den si budete užívat kilometry pláží s nepřebernou nabídkou vodních sportů. Například v letovisku El Gouna, které je postavené na lagunách a mluví se o něm jako o egyptských Benátkách, můžete vyzkoušet kitesurfing či windsurfing. Stejně tak mezi zátokami Soma Bay a Makadi Bay. Vyražte na čtyřkolkách na pouštní safari nebo vsedněte na velblouda a vydejte se do tradiční beduínské vesnice.

Hurghada je také skvělým výchozím bodem pro cesty za historickými památkami starého Egypta, zejména v Luxoru. Stačí zmínit Memnonovy kolosy, Údolí králů s hrobkou Tutanchamona a chrámovým komplexem Karnak či chrám královny Hatšepsut.

Hurghada pulzuje životem i večer. Z tradičních bazarů přetékajících oritentálním zbožím můžete zamířit do místních restaurací a čajoven s opojnou vůní vodních dýmek. Nebo se nechte unést rytmem hudby a vtančete na některou z vyhlášených diskoték.

To chce klid a Marsa Alam

Subtropické podnebí, 50 km pobřeží, romantické zátoky a laguny i písečné pláže s průzračným mořem. Pro všechny, kteří touží hlavně po odpočinku, je Marsa Alam sázkou na jistotu. I proto bývá přezdívána Oáza klidu.

Nejjižněji položené a nejrychleji se rozvíjející egyptské letovisko je sice nejvíce vzdáleno od pyramid a dalších starověkých památek, milovníkům dovolené u moře však nabízí vše, po čem jejich srdce touží. All Inclusive servis, který najdete v moderních hotelových resortech, i pohádkový podmořský svět.

Dovolenou v Marsa Alam můžete strávit relaxováním na pláži či u skvěle zásobeného hotelového baru nebo zkuste aktivní odpočinek. Poblíž Marsa Alam je totiž skutečné bohatství přírodních krás i fauny a flóry Rudého moře. Řadu let sem míří milovníci šnorchlování i potápění, aby obdivovali exotické ryby kolem pestrobarevných korálových útesů. Chcete si zaplavat s delfíny? Zamiřte k chráněné rezervaci Ras Samadai, případně k útesu Sataya. Toužíte se potápět k lodním vrakům? Vydejte se do oblasti Fury Shoal.

Pokud nejste příznivci potápění, můžete se vydat na výlet do pouště, například na pouštní safari, nebo do národního parku Wadi El Gimal, známého též jako Údolí velbloudů. Fanoušci zimních sportů mohou posunout hranice fantazie a sjíždět písečné duny na snowboardu či lyžích.

Máte z čeho vybírat

S cestovní kanceláří Coral Travel CZ se letos můžete vydat v letní sezoně do Hurghady a v zimní do obou letovisek. Odlety z Prahy zajišťuje letecká společnost AirCairo. V letošní letní nabídce Coral Travel CZ najdete téměř sedm desítek tří, čtyř i pětihvězdičkových hotelů a hotelových resortů, které nabízejí stravování formou All Inclusive. Ceny pobytů ve čtyřhvězdičkových hotelech s All Inclusive začínají 12 990 Kč za osobu. Vyberte si již teď, vyhnete se tak rušné hlavní sezóně.

Nejnovější články

Analýzy
Nad boxy stále jasně vede doručení domů

Ačkoli se důležitost rychlého doručení diskutuje čím dál...

Ačkoli 29 % Čechů deklarovalo, že v konkrétním e-shopu...

Kromě rychlosti je při výběru e-shopu a rozhodování...

Přes často diskutovaný nárůst popularity doručovacích boxů se...

Analýzy
O procento vyšší tržby, o 30 procent větší náklady

Na první pohled vypadá standardní meziroční srovnání pro...

 „Nám v Czech Inn Hotels se daří, zvyšujeme...

Srpnová čísla jsou z hlediska obsazenosti lehce atypická....

Ze srpnových čísel českých hotelů vynikají v obsazenosti...

Trendy
Spořitelna investuje 5 milionů eur do biotechnologií

„Ústav organické chemie a biochemie je díky úspěchu...

Pro i&i Bio, který navázal na úspěšné působení...

Nejnovější Cestovní ruch

Analýzy
O procento vyšší tržby, o 30 procent větší náklady

Na první pohled vypadá standardní meziroční srovnání pro...

 „Nám v Czech Inn Hotels se daří, zvyšujeme...

Srpnová čísla jsou z hlediska obsazenosti lehce atypická....

Ze srpnových čísel českých hotelů vynikají v obsazenosti...

Cestovní ruch
Maďarsko láká české cestovky na MICE

Do Maďarska od nás jezdí 52 % mužů...

Budapešť známe i neznáme, protože je tam stále...

Pokud jde o termální lázně, Maďarsko je velmocí...

Gastronomie se představila spíš jako samozřejmý vysoce kvalitní...

Českým cestovním kancelářím se představilo a věnovalo 14...

Cestovní ruch
Cestovní ruch oslavil své hrdiny a hrdinky

Před 30 lety vznikla samostatná Česká republika, a...

Nejlepším projektem v kategorii Digitalizace cestovního ruchu se...

Vítězem kategorie Osobnost cestovního ruchu se in memoriam...

Totéž platí o ženách, kterých, ač v cestovním...