Pondělí 26. února 2024
ikona hodiny17. 12. 2023 06:04

Společnost Prague City Tourism se stará

V rámci společensky odpovědných aktivit (CSR) podporuje mladé dospělé, nasazuje dobrovolníky do nemocnice, ale pomáhá i finančně

Společnost Prague City Tourism se vedle rozvoje udržitelného cestovního ruchu zaměřuje i na dobročinné aktivity a podporu a rozvoj místní komunity. Hlavní prioritou je posilovat identitu města a jeho obyvatel. Pracuje tak na budování vztahu místních obyvatel, ale i turistů k metropoli. Proto vedlejší činnosti své společenské odpovědnosti společnost koncentruje do pomoci znevýhodněných dětí, podpory lidí v nemocnici pod Petřínem, či adopce významného hrobu bratrů Maxových.

Klára Janderová autor

tisková mluvčí Prague City Tourism

Foto: Shutterstock Prague City Tourism v rámci společensky odpovědných aktivit (CSR) podporuje mladé dospělé, nasazuje dobrovolníky do nemocnice, ale pomáhá i finančně Foto: Shutterstock

Firemní kultura společnosti je citlivá k potřebám znevýhodněných, proto její dobročinné aktivity kombinují finanční pomoc, potenciál zaměstnanců, ale také podporu ve formě péče či revitalizace.

Aktuálně silnou spolupráci Prague City Tourism navázala prostřednictvím memoranda s organizací Letní dům, která systematicky podporuje pěstounské rodiny, děti z dětských domovů a ohrožené rodiny. Během roku Prague City Tourism pomáhá s volnočasovým programem dětí a pěstounských rodin například formou komentovaných vycházek s průvodci po Praze nebo poznávání Prahy z výšky a to návštěvou památkových objektů, převážně věží, ve správě společnosti. Novinkou je také dobročinná sbírka a zapojení zaměstnanců, kteří byli ochotni děti podpořit, výtěžek poputuje na učebnice a edukativní pomůcky.

„Díky tomu, že je naše společnost akciovou společností města cítíme silnější odpovědnost k jeho rozvoji. Jedním z pilířů naší společenské odpovědnosti je také podpora a rozvoj místní komunity, proto jsme mimo jiné navázali spolupráci s nemocnicí pod Petřínem a také organizací, která podporuje děti ze znevýhodněného prostředí,” komentuje předseda představenstva Prague City Tourism František Cipro a zároveň dodává: „Moc si vážím také aktivity našich zaměstnanců, kteří se s nadšením pustili do práce a skvěle reprezentují hodnoty společnosti v praxi.

Podpora míří také do Nemocnice Milosrdných sester svatého Karla Boromejského v Praze. Právě odsud společnost například objednává nejrůznější pochutiny v rámci cateringu, kterým finančně podporuje úsilí sester a zároveň i rozvoj nemocnice. Kromě pochutin od sester společnost podpořila také sociální podnik Modrý domeček, který zaměstnává zdravotně postižené. Od něho společnost před Vánoci objednala pražské cukroví pro partnery a zaměstnance.

Podpora sociálního podnikání se promítá do mnoha aktivit organizace. Například při vývoji nového stejnokroje pro své pracovníky na památkových objektech a turistických informačních centrech využívala zásady sociálně a environmentálně odpovědného zadávání a inovací. Ve veřejné soutěži jasně deklarovala zájem o účast malých a středních podniků a zvýhodnila dodavatele, kteří vytváří pracovní příležitosti pro osoby se zdravotním, sociálním a kulturním znevýhodněním.

„Skutečně nám záleží na tom, abychom pečovali nejen o historické objekty, které máme svěřené do péče, ale systematicky rozvíjeli naše aktivity tak, aby byly co nejefektivnější, ale i prospěšné. Vývoj našeho dress codu je tomu zářným příkladem, kdy jsme zapojili do výroby sociální podniky,” vysvětluje místopředsedkyně představenstva Prague City Tourism Jana Adamcová.

Dalším úsilím Prague City Tourism je adopce a revitalizace hrobu, který bude společnost financovat ze svých výnosů. Na konci roku 2023 společnost totiž od Správy pražských hřbitovů adoptovala hrob bratří Maxových, kteří jsou autory některých soch na Karlově mostě. Zanedbaný hrob společnost nechá opravit a bude o něj pečovat.

Nejnovější články

Nezařazené
Proč ECB nebude spěchat se sazbami dolů?

Popravdě řečeno, pro trhy nejde o žádné překvapení....

Takto přísná měnová politika ale není bez rizika....

Expertní pohled
Důvěra v ekonomiku není nijak valná

Dolů ho táhla zejména zhoršující se nálada mezi...

Pro nastartování domácí poptávky je pozitivním signálem růst...

Expertní pohled
Potřebujeme zdravé, nikoli nemocné zaměstnance

Jak je možné, že jen pár týdnů po...

Jakou roli v tom vidíte pro MSD? Můžeme se...

Vedle prevence a očkování je MSD aktivní i v oblasti onkologie...

Nejnovější Pohled z praxe

Pohled z praxe
Staňte se lídrem transformace české veřejné správy

Občané chtějí moderní veřejné služby poskytované v listinné, ale...

„Uvědomujeme si, že pro oba sektory mohou být...

Pohled z praxe
OZP přispívá na prevenci nejvyšší částkou na jednoho pojištěnce

OZP je dlouhodobě lídrem v modernizacích a využívání nových...

Významnou součástí služeb pro pojištěnce OZP je Asistenční...

Jedním z pilířů zdravotních programů OZP je prevence a...

OZP přinesla na český trh zdravotního pojištění už...

Novinkou roku 2024 je možnost využít kredity na...

Pohled z praxe
Razantní škrty? Digitalizace vám sníží firemní náklady dlouhodobě

Firmy, které dostávají doklady e-mailem nebo poštou, tráví...

Velká faktura od dodavatele pro některé firmy znamená,...

Doklady vám chodí elektronicky, ale následně si je...

Sklad je místo, kde má digitalizace obrovský dopad...