Sobota 13. dubna 2024
ikona hodiny28. 3. 2024 08:01

Osmý ročník odborné konference Travelcon začíná za tři týdny

Přinese klíčová témata cestovního ruchu a řadu novinek

Přednášky a workshopy s předními odborníky z oblasti cestovního ruchu a marketingu slibuje letošní ročník odborné konference Travelcon. Během dvou dnů se budou probírat důležitá témata pro rozvoj turismu v České republice. Konference se koná v Českých Budějovicích již poosmé a také letos přinese řadu novinek.

Jana Píchová autor

Foto: Travelcon Osmý ročník konference Travelcon se blíží Foto: Travelcon

Travelcon je vůbec největší odbornou konferencí cestovního ruchu v ČR a každoročně do Českých Budějovic přiláká špičkové spíkry a také několik stovek posluchačů, kteří se chtějí dozvědět aktuální trendy v turismu či marketingu. Během dvou dnů 18. a 19. dubna se na podiu Národního pavilonu Z na Výstavišti České Budějovice vystřídají odborníci z Česka i ze zahraničí.

V bloku Na čem nám ujíždí Slovensko vystoupí vedoucí odboru komunikace Slovakia Travel Judit Šipekiová, která představí marketingovou kampaň Slovensko překvapí. O nové strategii do roku 2030 a perspektivě rozvoje cestovního ruchu v Horním Rakousku s důrazem na lidský kapitál a udržitelnost bude mluvit Andreas Winkelhofer z Oberösterreich Tourismus. Stephan Moder z Tourismusverband Ostbayern v Německu se zaměří na malé podnikatele a možnost rezervace jejich služeb v cestovním ruchu a také na lidový festival Gäubodenfest v Bavorsku, který během 10 dnů navštíví 1,2 milionu návštěvníků.

O ekonomických efektech z cestovního ruchu a příležitostech pro jejich zvýšení promluví Petr Janeček z národní agentury CzechTourism. Ten se zaměří na místní poplatky a jak s nimi efektivně naložit. „Čím dál více diskutovaným tématem v našem odvětví je segment MICE, proto v programu konference nesmí chybět. Tématu se bude věnovat úspěšná eventová agentura Borovka event. Na toto téma proběhne také workshop Petra Břinčila, který působí jako MICE consulting specialist a přípravě kongresů se věnuje více než 20 let,“ doplňuje Petr Soukup, ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu.

Travelcon 2024

Koná se pod záštitou hejtmana Jihočeského kraje Martina Kuby, 1. náměstka Jihočeského kraje Františka Talíře, primátorky statutárního města České Budějovice Dagmar Škodové Parmové a Komise Rady Asociace krajů ČR pro cestovní ruch. Spolupořadatelem je již tradičně Destinační společnost Českobudějovicko-Hlubocko a hlavním partnerem agentura cestovního ruchu CzechTourism s Institutem turismu. Vstupenky, kompletní program a detailní informace naleznou zájemci na webu www.travelcon.cz.

Marketing v cestovním ruchu

Nedílnou součástí konference je kromě turismu také téma marketingu a jeho aktuálních trendů a využití právě v cestovním ruchu. Jaké jsou možnosti pro tvorbu obsahu, který zaujme nejen sledující, ale také algoritmus sociálních sítí bude téma pro Dominiku Ratajovou ze Sítě v malíčku. Jak může vypadat reklama, kterou si klidně pustíte před spaním ukáže Andy Sitta ze Seznam.cz. Na konferenci nebudou chybět ani zástupci Booking.com či marketingová specialistka Eliška Bielková, která odhalí skrytý potenciál sítě Pinterest.

Účastníci si vyzkouší novinky

Během konference si účastníci vyzkouší také několik technologických novinek z oblasti cestovního ruchu. Například Face Reader od Jihočeské univerzity, který umí číst emoce z tváře, nebo AR Turismus společnosti Virtual Lab, technologie, která využívá rozšířenou realitu. Novinky jsou ale připraveny také organizačně. Ke vstupence získá každý účastník 20% slevu na jízdenku od Českých drah, které jsou partnerem akce, nebo budějovické MHD a vstupy zdarma do krajem zřizovaných kulturních organizací. “Volné vstupy a MHD zdarma platí v termínu 17. – 20. dubna, tedy před a po konferenci. Chceme tím podpořit délku přenocování účastníků konference a možnost podívat se také mimo přednáškový sál. Právě takové kroky mají vliv na zvyšování ekonomického dopadu kongresové turistiky v destinaci a lokálních poskytovatelů služeb a my v tomto směru chceme jít příkladem,” uvádí Tomáš Polanský, ředitel Turistické oblasti Budějovicko, která je každoročním spoluorganizátorem konference.

Účastníci budou mít také prostor pro jednání s partnery, mezi kterými je například Jihočeská hospodářská komora, EVENT PARK, Seznam.cz, Jihočeská filmová kancelář, společnosti ENIGOO či BIOCULTUS a další. Nejzajímavější témata konference pak zazní v podcastu, který bude s vybranými spíkry natáčet moderátor Vojen Smíšek přímo na akci. Improvizované podcastové studio vznikne v obytném voze lokální půjčovny Tři lamy.

Nejnovější články

Expertní pohled
Firemní benefity v roce 2024: Včerejšek neplatí!

Ke změně náhledu dochází po téměř 30 letech...

Zatímco výše prvních dvou se bude každoročně měnit,...

V této oblasti se nově zavádí pojem daňově...

Zaměstnavatel má tři možnosti, jak svým zaměstnancům přispívat...

„Na straně zaměstnavatele je příspěvek na stravování v...

„Právě tato oblast budí největší vášně a je...

„Všechno plnění je potřeba načítat průběžně na mzdovém...

„Pokud jde o zaměstnavatele a třeba výše uváděný...

Pohled z praxe
Prestižní ocenění pro Lázně Luhačovice

Ocenění převzal generální ředitel Ing. Jiří Dědek: „Ocenění...

„Příkladem je naše dlouhodobá péče o přírodní minerální...

Trendy
Proč Ostrava potřebuje developery?

Místní samospráva ovšem nedokáže takovou výstavbu uspokojit sama....

„Není pochyb o tom, že jedním ze stěžejních...

Navzdory tomu se Ostrava dynamicky mění k lepšímu....

Jednou ze základních podmínek oživení městského centra je...

Věhlas Stodolní se zrodil v devadesátých letech minulého...

Že je to možné, ukazuje proměna obou břehů...

Nejnovější Cestovní ruch

Cestovní ruch
Loni do zahraničí vyrazilo meziročně o 15 % více Čechů

Podle dat Češi loni celkem podnikli 28 milionů...

Data potvrzují, že v loňském roce razantně vzrostl zájem...

Na vlastní pěst vyrazily na delší pobyty necelé...

Podle dat ČSÚ průměrná délka jedné delší zahraniční...

Do Chorvatska loni vyrazilo na delší dovolenou v...

Cestovní ruch
Z Prahy pohodlně za jedním ze sedmi divů světa

„Těší mě, že se nám podařilo obnovit přímé...

Společnost EGYPTAIR byla založena v roce 1932, kdy...

Cestovní ruch
Česko je nejrychleji rostoucí hotelový trh v Evropě

Velmi teplý únor ve střední Evropě ukázal silnou...

„Klobouky bych nevyhazoval zas až moc vysoko. Radovat...

Trend českých hotelů je za únor jednoznačně pozitivní....

Únor je typicky mimosezónní měsíc. V České republice...

Smith Travel Research, americká společnost dříve známá jako...