Čtvrtek 18. července 2024
ikona hodiny25. 6. 2024 07:25

Hainan Airlines obnovily svoji linku z Prahy do Pekingu

Do čínské metropole bude létat třikrát týdně

Praha po čtyřech letech opět získala přímé spojení s Čínou, které v roce 2020 přerušila celosvětová pandemie. Dopravce Hainan Airlines dnes obnovil svoji přímou linku z Prahy do Pekingu, kterou bude celoročně provozovat třikrát týdně vždy v pondělí, ve středu a v pátek na palubě letadel Airbus A330.

Klára Divíšková autor

Foto: Shutterstock.com Hainan Airlines obnovili svoji linku z Prahy do Pekingu Foto: Shutterstock.com

„Těší mě, že se nám po dlouhých jednáních podařilo obnovit přímé lety do Číny. Právě obnova dálkových linek je naší dlouhodobou prioritou a Asie představuje velmi důležitý zdrojový trh. Zatímco v roce 2019 dorazilo do Česka více než 1 700 000 turistů z Asie, v loňském roce to bylo 776 tisíc. Pevně věřím, že právě obnovená přímá linka do Pekingu bude tím správným stimulem pro další rozvoj příjezdového cestovního ruchu z Číny. Spojení do Pekingu bude také skvělou příležitostí pro české turisty nejen k poznávání čínské metropole, ale díky navazujícím letům také celé Číny a Asie,” uvedl Jiří Pos, předseda představenstva Letiště Praha.

Dopravce Hainan Airlines bude od dneška provozovat tři lety do Pekingu týdně vždy v pondělí, středu a pátek. Do čínské metropole se bude létat na palubě letadel Airbus A330.

Čína jako jeden z nejdůležitějších trhů

„Jsem velmi rád, že se podařilo na základě úzké spolupráce s Letištěm Praha dojednat spuštění této klíčové dálkové linky a zajistit tak pravidelné spojení s jedním z nejdůležitějších trhů. Tento krok zcela jistě významně podpoří příjezdový cestovní ruch v Česku. A nejen to – turisté ze vzdálených destinací, včetně Číny, pokračují dále a cestují po Evropě. Z tuzemska míří například do Rakouska, Německa, Francie či třeba Itálie. Je to logické, pokud už absolvují dlouhý let, chtějí poznat více destinací najednou. Toto přímé spojení tak bude v konečném důsledku přínosem pro celý evropský turismus,“ řekl ředitel České centrály cestovního ruchu – CzechTourism František Reismüller.

Společnost Hainan Airlines Holding Co., Ltd. byla založena v lednu 1993 v provincii Chaj-nan, největší čínské zvláštní ekonomické zóně a přístavu volného obchodu. Jako jedna z nejrychleji rostoucích leteckých společností v Číně se Hainan Airlines zavazuje poskytovat cestujícím komplexní, bezproblémové a vysoce kvalitní služby.

Hainan Airlines posiluje v Evropě

„Dnes obnovená linka do Prahy je již jedenáctou linkou naší společnosti do Evropy. Díky tomu jsme, co se týče počtu našich evropských destinací, vrátili na úroveň před příchodem pandemie. Hainan Airlines budou nadále pokračovat v poskytování vysoce kvalitních služeb a pokusí se cestovatelům, ať již z Číny nebo z České republiky, nabídnout co nejrychlejší, nejefektivnější a nejlepší zážitky a služby,“ konstatoval na tiskové konferenci Jichum Liu, mezinárodní marketingový ředitel společnosti Hainan Airlines.

Hainan Airlines v současnosti provozují z Číny více než 40 mezinárodních a regionálních tras pro cestující z Pekingu, Šen-čenu, Šanghaje, Haikou, Čchung-čchingu, Si-anu, Čchang-ša, Tchaj-jüanu, Dalianu, Kuang-čou a Chang-čou. V budoucnu Hainan Airlines urychlí obnovení a rozšíření mezinárodních a regionálních letů, aby uspokojily tržní poptávku po cestování. Jako jediná pětihvězdičková letecká společnost SKYTRAX v pevninské Číně budou Hainan Airlines poskytovat zákazníkům bezpečné, pohodlné a příjemné zážitky z letecké dopravy, aby podpořily čínský civilní letecký průmysl.

Články autora Klára Divíšková

Nejnovější články

Aktuality
Hospodářská komora: Průmysl nesmí být omezován

Kvantitativní část Státní energetické koncepce i Politiky ochrany...

Státní energetická koncepce postrádá podle Komory důsledné vyhodnocení...

Expertní pohled
Spokojení zaměstnanci mohou až o čtvrtinu zvýšit firemní zisk

Změna přístupu z „máme zaměstnance“ na „pracují u...

V době, kdy lidé kladou větší důraz na rovnováhu...

Zaměřte se na člověka: Myslete na to, aby...

Řešte predikci a prevenci: Pomocí strojového učení a...

Trendy
Pokles cen zemědělských výrobců zpomalil

Meziročně tak byly ceny zemědělských výrobců nižší o...

Pokles cen neočekávám v oblasti stavebních prací. Ty byly...

Nejnovější Cestovní ruch

Cestovní ruch
Hrdinové cestovního ruchu 2024: Hlasujte pro své favority!

Ocenění Hrdinové cestovního ruchu získávají osobnosti a projekty,...

Lidé mohou poslat hlas svému favoritovi on-line prostřednictvím...

„V kontextu s nominacemi na Hrdiny cestovního ruchu...

Výsledky letošního ročníku vyhlásí CzechTourism na networkingovém večeru...

Aktuality
Originalita v kultuře: Symfonie zednářů, Mozart i Ellington

Každý zná osm tónů stupnice, ale jen genius...

Téma LVHF 2024 se odráží i v programu...

Na svůj osobní seznam výjimečných zážitků 2024 si...

Hudba a zednářství mají silné pouto. Jak silné...

Aktuality
Průzkum v Českém Švýcarsku: Národní park je dobrý soused

„Jsou to dva roky, co Národní park České...

„Jak ukazuje hned několik výsledků z reprezentativního šetření,...

Z dotazování vyplynulo, že většina obyvatel obcí národního...