×

MICE – speciální příloha časopisu KOMORA

Epson EcoTank – nový přístup k úsporám v kancelářském tisku

Nižší rozpočty omezované zhoršující se ekonomikou způsobují zvýšený tlak na úsporu nákladů a dříve nebo později dochází při úsporách na řadu položka kancelářského tisku. Tisk se dostává do pozornosti také potřebou řešit tisk v prostředí domácích kanceláří, kam se přesunula značná část administrativních profesí a kde tisk nelze řešit pomocí centralizovaných chodbových tiskáren. Každý zaměstnanec tak potřebuje svou osobní, často multifunkční tiskárnu, což naráží na náklady malých zařízení, které jsou zpravidla vyšší než u centrálních tiskáren. V prostředí domácích kanceláří je složité používat centralizovaná řešení pro řízení tisku a aplikaci politik prosazujících omezení tisku.

Renata Dihlová ikona hodiny1. 6. 2021 20:39
Foto: EPSON Foto: EPSON

Řešení je jednoduché, nasazení tiskáren s nižšími náklady. Tiskové náklady na zařízeních s inkoustovými zásobníky, u Epsonu pod značkou EcoTank, poskytují nejnižší náklady jak na černobílý, tak barevný tisk. Výrazně nižší než centralizované tiskárny, inkoustové tiskárny pracující s malými kazetami či laserové tiskárny s tonerovými kazetami. Zařízení určená nejen do domácího prostředí zaujmou svými náklady, nízkou spotřebou energie a potřebou minimální údržby. Epson nabízí nejširší portfolio tiskáren s doplnitelnými zásobníky inkoustu, od jednoduchých tiskáren, přes multifunkční zařízení po vyspělá kancelářská zařízení. Pro uživatele je k dispozici také celá řada černobílých tiskáren.

Zatím poslední generace EcoTank Business, se skládá z více různých modelů a přináší uživatelům řadu funkcí známých z větších modelů WorkForce. Je to například velká zásoba papíru ve dvou kazetách po 250 listech, automatický oboustranný podavač dokumentů a duplexní tisk. Zadní podavač na 50 listů umožňuje potisk materiálů nestandardních velikostí. Tiskárny disponují řadou připojení – USB, Ethernet, Wi-Fi a WiFi Direct pro tisk z mobilních zařízení. Standardní rychlost tisku je podle modelu až 25 stran A4/min a uživatele potěší rychlý výstup první strany za pouhých 5,5 s, což z těchto zařízení dělá mistra v rychlosti tisku dokumentů do 3-5 stran.

Společné jsou pro nová zařízení inkousty na bázi pigmentu s výbornou barevností, ostrostí textu, světlostálostí a odolností vůči vodě a zvýrazňovačům. Inkousty se snadno doplňují z lahviček vybavených bajonetovým mechanismem. Barevné inkousty vydrží tisk až 6 000 stran A4 a černý inkoust 7 500 stran A4, což představuje náklady na tisk ve výši přibližně 6 haléřů za černobílou stranu A4 a 25 haléřů za barevnou. Tiskárny používají osvědčené piezoelektrické hlavy PrecisionCore navržené na celou životnost zařízení bez nutnosti výměny. Tiskový proces je studený, neohřívá tedy prostředí kanceláře a vyniká nízkou spotřebou energie do 50 W. Pokud tedy provozujete větší množství tiskáren, mohou úspory za energii představovat položku v řádu desítek tisíc za rok.

Řada zařízení formátu A3 se skládá z pěti modelů. Základní multifunkční model L15150 se oproti vyššímu L15160 liší pouze nižší rychlostí barevného tisku, ostatní výbava je shodná. Monochromatická MFP M15140, se stejnými funkcemi jako barevné stroje, představuje vynikající náhradu starších kancelářských kopírek, oproti kterým přináší minimální náklady a prakticky nulový servis po celou dobu životnosti zařízení. Řadu doplňuje tiskárna L11160 pro uživatele, kteří nepotřebují multifunkční zařízení a multifunkce L14150, která skenuje a z kazety tiskne formát A4, ale ze zadního podavače umí tisknout až do formátu A3+.

Epson EcoTank Business MFP tiskárny formátu A4 jsou tři a liší se v několika bodech. L6550 a L6570 tisknou pomocí Windows GDI, nižší model tiskne barevně pomaleji, rychlost černobílého tisku je shodná. L6580 oproti nižším modelům disponuje podporou PCL a PS, je také podporován v systému vzdálené správy zařízení Epson Remote Services. Společnými rysy pro celou řadu jsou kompaktní design, software, kvalita tisku a inkoustové náplně.

Uživatel EcoTank tiskáren získá dostatek inkoustu v balení a tříletou záruku po registraci.

Nejnovější články

Aktivity HK ČR
Vybrat si správnou práci je výhra pro všechny

„Školáci často tuší, čemu by se v budoucnu...

KHK KK může veškeré akce a projekty pořádat...

Trendy
Usměvavou recepční stroj ve všech směrech nenahradí

Dobrým příkladem technologií, které před nedávnem ohlásily nástup...

Moderní kancelářské budovy a její recepce se také...

V čem technologie v budovách přinášejí neocenitelnou pomoc,...

To, co platí ve vztahu technologie vs. člověk...

Expertní pohled
Klíčem k obnovení rovnováhy v retailu je redistribuce

Koronavirová pandemie a s ní spojené dlouhé čekací...

Až do vypuknutí pandemie koronaviru využívali obchodníci k...

Po více než roce striktních opatření se situace...

Ukazuje se, že stávající objednávkové a predikční systémy...

Nejnovější Advertorial

Události
Poznejte novinky pohostinství

FOR GASTRO & HOTEL se po roce vrací...

Portfolio hned dvanácti firem nabízejících české potraviny na...

Události
Těšte se na trendy barev a materiálů pro interiéry

FOR INTERIOR je nejvýznamnější oborovou událostí, na níž...

Na veletrhu bude možné zúčastnit se i mnoha...

Cestovní ruch
Chorvatský podzim láká na zážitkové plavby

Více než 1 200 ostrovů a 1 700...

Více než 60 dobře vybavených přístavů – kde...

Kromě vína a přírody je dalším důvodem, proč...

Po stopách Jacquese Cousteaua se naopak můžete plavit...

Bez větru se samozřejmě neplachtí  – a toho...