Sobota 25. května 2024
ikona hodiny26. 4. 2024 13:34

Saudské fondy, české startupy, mezinárodní investoři

Technologický festival Reflect přiláká na Kypr největší startupová a investorská jména z Česka i ze světa

Evropa, Blízký východ, severní Afrika – investoři a foundeři ze všech těchto oblastí se 30. a 31. května sejdou v hlavním městě Kypru na největším technologickém festivalu svého druhu. Přijít má rekordních 10 tisíc hostů, přes 1000 startupů a 250 investorů včetně úspěšných podnikatelů a zakladatelů z Česka, mezi nimiž bude Michal Šmída (ex Twisto), Lukáš Janoušek (Campiri), Jenda Tovaryš (Better Stack), Peter Maslik (Investown) nebo Petr Koblic, CEO pražské Burzy cenných papírů.

Gabriel Friedel autor

Foto: Shutterstock.com Technologický festival Reflect přiláká na Kypr největší startupová a investorská jména z Česka i ze světa Foto: Shutterstock.com

Nebudou chybět zástupci globálně úspěšných fondů Hustle fund, Interface Capital nebo Molten Ventures, kteří stojí za několika jednorožci. Součástí bude i startupová soutěž, která slavila úspěch v minulém ročníku. V ní mají startupy možnost vyhrát investici přímo na místě. Díky propojení různých regionů a aktérů od venture kapitálových fondů, family offices až po začínající startupy je Reflect Festival jediná podobná událost svého druhu a velikosti. Podle Dušana Duffka, spoluorganizátora akce, bude tento ročník pravděpodobně nejúspěšnější v 7leté historii akce.

„Za dobu, kdy Reflect funguje, se nám podařilo vytvořit nejen každoroční akci, ale rozsáhlý network lidí, kteří utváří mezinárodní startupový ekosystém. Jeho dopad na komunitu founderů, investorů a dalších osobností je významný, a vidíme, že každým rokem stoupá. Z pohledu českých a slovenských startupů se jedná o příležitost, jak navázat spojení i s jinými kontakty, než které potkávají ve střední Evropě. I Čechů a Slováků očekáváme letos rekordní počet. Středoevropský rybníček už jim zkrátka nestačí. Naopak to platí ale také pro hráče z Blízkého východu a Afriky,“ říká Dušan Duffek, spoluorganizátor festivalu a general partner VC fondu Zero One Hundred.

O festivalu Reflect

Reflect Festival je největší startupový a technologický festival na Kypru. Spojuje různorodou komunitu technologických nadšenců, founderů, startupistů, zástupců neziskovek a korporací, politiků a investorů přímo v srdci města Limassol. Festival zahrnuje prezentace mezinárodních řečníků, panelové diskuse, workshopy, expo, startupovou soutěž a spoustu networkingu. Misí Reflectu je propojit Evropu a MENA region a přinášet významnou přidanou hodnotu pro podnikatele a startupy, inovace a spolupráce v technologickém odvětví. Sedmý ročník akce se uskuteční 30. a 31. května 2024 v Limassolu.

Foundeři zde budou mít možnost oslovit širokou škálu investorů s různým zaměřením. Akce bude zároveň celkově větší než v minulých letech. Účastníci si budou moci vybrat z panelů a prezentací na pěti pódiích, celkem promluví 150 spíkrů, což je 50 více než loni. Mezi spíkry se objeví i řada founderů, mezi nimi i z Česka a Slovenska.

Top founders z Česka a Slovenska

Na Reflect přiletí podnikatelé a zakladatelé několika úspěšných startupů. Z Česka na Kypr zavítají například Michal Šmída, Lukáš Janoušek (Campiri), Karel Zheng a Tomáš Obrtáč z VC fondu Kaya, Jenda Tovaryš (Better Stack), Peter Maslik (Investown) a také Petr Koblic, CEO pražské Burzy cenných papírů. Ze zahraničních jmen dorazí například Tony Jamous, CEO a spoluzakladatel Oyster, Elizabeth Yin, spoluzakladatelka Hustle Fund, nebo Omar Hagrass, spoluzakladatel Trella.

Mezi investory budou také prestižní venture kapitálové fondy jako Hustle Fund, jehož portfolio čítá přes 300 firem, Hoxton Ventures, který má v portfoliu rovnou tři jednorožce, nebo Interface Capital, za nímž stojí zakladatelé globálně úspěšných firem pitch.com a Blinkist.

Ještě před oficiálním programem se 29. května spíkři sejdou na exkluzivní akci Beach Dollar Blue. Jedná se o exkluzivní celodenní akci, která přinese hlubší vhled do příběhů startupů a investic přímo od founderů a globálních investorů. Hlavní myšlenkou akce je podpořit nové nápady a rozšířit vztahy mezi nejvýznamnějšími aktéry.

15 vyvolených bude soutěžit o přízeň investorů

Díky pozitivnímu ohlasu, kterému se minulý rok těšila startupová soutěž ReflectX, budou mít zúčastněné startupy příležitost pokusit se i letos o výhru. Ta zahrnuje odměnu 15 tisíc eur včetně konzultačních a právních služeb od prestižní právnické kanceláře Elias Neocleous a účasti ve startupovém programu Microsoft for Startups. Soutěžit má mezi sebou 700 přihlášených startupů, z nichž 36 bude vybráno porotou k účasti na místě. Z tohoto počtu bude moci investoři vybrat ten nejslibnější.

Pro akci se chystá expo s více než 200 stánky, novinkou bude Dome stage, který bude jedním z pěti míst, na kterých se budou prezentace a diskuze konat. Hlavní část programu bude doprovázet i dalších 30 menších akcí. Oficiální program ale bude doplňovat také řada soukromých setkání v blízkosti festivalu, tak jako každý rok. Mezi partnery akce patří mimojiné payabl., PwC, Exness, Social Discovery Group a Microsoft.

Články autora Gabriel Friedel

Nejnovější články

Aktuality
Praha se chystá na největší bitcoinovou konferenci

Do Prahy zavítá také Michael Saylor, CEO MicroStrategy,...

Jak název akce napovídá, setkají se zde zejména...

Pro foundery rozjíždějící svůj vlastní projekt bude velmi...

Aktuality
Soutěž E.ON Energy Globe jde do finále

„Každý rok se těším, až uvidím finálové projekty...

Soutěž hledá a oceňuje ty největší ekologické nadšence...

Ekologická opatření v Botanické zahradě Přírodovědecké Fakulty Masarykovy...

Aktuality
České firmy zamíří do Černé Hory

Zástupci firem se k ministrovi připojí v neděli večer. V pondělí...

Černá Hora je kandidátským státem EU a je...

Náklady spojené s organizací mise si – stejně...

Nejnovější Trendy

Aktuality
Soutěž E.ON Energy Globe jde do finále

„Každý rok se těším, až uvidím finálové projekty...

Soutěž hledá a oceňuje ty největší ekologické nadšence...

Ekologická opatření v Botanické zahradě Přírodovědecké Fakulty Masarykovy...

Trendy
Do Brna přijede otec udržitelného podnikání John Elkington

Ambition (Un)locked – to je téma letošního čtvrtého...

Právě k němu pozval JIC jednoho z „kmotrů...

Trendy
Češi v třídění nepolevují, v ČR se loni recyklovalo více obalů

Poslední průzkum potvrdil, že třídění odpadů se stalo...

Díky dobrým podmínkám, které pro třídění v ČR...

Díky aktivnímu přístupu občanů se loni z celkového...

U ostatních komodit bylo loni celkové využití následující:...