Pondělí 4. března 2024
ikona hodiny4. 11. 2021 18:36

Pfizer Healthcare Lab přilákal firmy od Estonska až po Chorvatsko

Celkem 48 start-upů, jejichž řešení mohou přispět ke zlepšení péče o pacienty, k časnějšímu zjištění onemocnění, k lepší diagnostice nebo dodržování léčby, se přihlásilo do platformy Pfizer Healthcare Lab. Kromě šestnácti projektů z České republiky se zaregistrovaly i firmy z dalších sedmi zemí ze střední a východní Evropy.

Kateřina Popová autor

Foto: Shutterstock.com Foto: Shutterstock.com

Z přihlášených projektů vybere společnost Pfizer tři až pět finalistů, kteří mohou od společnosti Pfizer získat podporu například v podobě propojení se sítí odborníků společnosti nebo partnerů, v mentoringu, marketingu či komunikaci. Tato možnost se pro start-upy v České republice otevřela vůbec poprvé.

Digitální technologie a inovativní přístup jsou zásadními pilíři naší filozofie a péče o pacienty. Jsme rádi, že se do Pfizer Healthcare Lab přihlásil v prvním ročníku tak velký počet start-upů z celé Evropy. Je pozitivní, že přinášejí zajímavá řešení v oblasti digitalizace a virtualizace, adherence léčby, komunikace s lékařem, monitoringu a zjednodušení léčby, která mohou být v krátké době přínosná pro pacienty i lékaře,“ komentuje Roman Jelínek, ambasador projektu ze společnosti Pfizer Česká republika, a dodává: „Hledáme projekty, které jsou zaměřené na oblasti kardiovaskulárních onemocnění, neurologie, imunologických a zánětlivých onemocnění, vzácných onemocnění, onkologie, vakcinace nebo klinického výzkumu.

Společnost Pfizer má po světě síť hubů podporujících start-upy, a to například v Londýně, Berlíně, Stockholmu či Sydney. Mezi úspěšná inovativní řešení, která z hubů vzešla, patří třeba senzory, jež detekují srdeční arytmii, nebo dotazníky s podporou umělé inteligence, jež pomáhají diagnostikovat vzácná onemocnění. Berlínský hub, který funguje už od roku 2014, podporuje mimo jiné dánský start-up Cortrium, který vyvinul mobilní řešení pro sledování srdečního rytmu. Jeho senzor měří srdeční činnost a poskytuje včasné informace o potenciálních kardiovaskulárních onemocněních, konkrétně srdeční arytmii, která může vést k mrtvici. Cortriu se v rámci spolupráce dostalo od společnosti Pfizer podpory při splnění regulačních požadavků souvisejících se vstupem na trh, podpory prodeje, komunikace či distribuce.

Podobnou podporu mohou získat i start-upy vybrané v České republice. „Finalisté budou mít možnost prezentovat své projekty na on-line eventu, který proběhne 18. listopadu 2021. Pokud některý start-up přinese nápad, který je v souladu s naší filozofií, nabídneme mu spolupráci, uzavírá Roman Jelínek.

Nejnovější články

Názory
Blíží se znovu do USA nemovitostní krize?

Studie, kterou vydala NBER (National Bureau of Economic...

Začínající krize v sektoru nemovitostí nakonec může americkou...

Analýzy
Startupy zaměstnávají víc Čechů než zemědělství

V praxi to znamená, že nové technologické firmy v předminulém...

V posledních čtyřech letech se počet startupů zvýšil...

Podle nasbíraných dat přitom startupy většinou představují spíše...

Cílem nového reportu je podle Mikschika přinášet veřejnosti...

Expertní pohled
Jak psychologie ovlivňuje reklamu a e-commerce?

Vystoupí na ní psychologové, influencer Kovy i zástupci...

Oči jsou nejdůležitějším smyslovým orgánem, vizuál proto představuje...

V panelové diskusi k tématu psychologie v reklamě...

Nejnovější Aktuality

Aktuality
Nově vyvinuté přípravky ochrání i DNA ve spermiích

Tým odborníků tvoří Výzkumný ústav organických syntéz, a.s.,...

„Přestože triterpeny mají řadu, odbornou společností uznávaných, pozitivních...

Aktuality
Young Chef Academy otevírá dveře mladým talentům

S.Pellegrino oznamuje nový ročník soutěže S.Pellegrino Young Chef...

„Regionální vítězové se utkají na Grand Finale, kde...

V rámci soutěže budou uchazeči také soutěžit o...

Aktuality
České firmy zamířily do Lucemburska

Zástupci firem se k prezidentovi připojili včera večer....

Lucemburské velkovévodství obchoduje zejména s Německem, Belgií, Francií,...