pátek 6. prosince 2024
ikona hodiny 24. 10. 2022 07:16

Šest zemí společně posiluje destinační management

Poslední léta jsou pro svět turismu těžkým obdobím, jak kvůli pandemii covid-19, tak i kvůli současné energetické krizi. Ale i uprostřed této globální krize existují příležitosti pro plánovitý a cílený rozvoj odborných dovedností, které mohou pomoci turismu tuto těžkou dobu překonat. Projekt DEMINA, který nyní po dvouleté práci končí, zaměřil své ambice na jednu z nejdůležitějších věcí – zkvalitnění řízení turismu přímo v destinacích

Foto: Shutterstock.com
Spolupráce v destinacích je pro turistický ruch klíčová Foto: Shutterstock.com

Projekt, který je jednou z nejambicióznějších a nejrozsáhlejších iniciativ v této oblasti, byl realizován a spolufinancován v rámci programu Erasmus+ Evropské unie a jeho klíčovou myšlenkou bylo doplnit současné mezery ve vzdělávacích materiálech a metodikách pro destinační management, destinační audit a strategický rozvoj cestovního ruchu.

Mezinárodní partnerství projektu zajistilo sedm odborných institucí ze šesti zemí. Zapojenými zeměmi jsou Česká republika, Bulharsko, Chorvatsko, Lotyšsko, Polsko a Turecko. Koordinátorem činností je Vysoká škola hotelová a ekonomická v Praze, mezi další partnerské instituce patří jak univerzity, tak i vzdělávací organizace a instituce z oblasti veřejné správy.

Informace pro zájemce

Hotové projektové výstupy dostupné pro širokou odbornou veřejnost je možné nalézt na webové stránce www.demina.cz společně s online dotazníkem pro získání zpětné vazby odborné veřejnosti.

Grafika: VŠHE
Grafika: VŠHE
Grafika: VŠHE
Grafika: VŠHE
Grafika: EU
Grafika: EU

Ke zvýšení kvalifikace pomohou metodické nástroje

Základním cílem projektu bylo vytvoření inovativních vzdělávacích a metodických materiálů pro zvýšení odborných znalostí a kompetencí především pracovníků destinačních organizací, které jsou základem pro dosažení udržitelného a konkurenceschopného rozvoje turistických destinací a regionů.

 

 

 

V rámci spolupráce byla vytvořena jednak metodická publikace s názvem Evropský model a metodika pro řízení a audit destinací, a dále byl vytvořen modulární vzdělávací program pro destinační management a destinační audit. Tyto nové vzdělávací a metodické nástroje tak posílí nabídku odborného vzdělávání v této oblasti a naplní hlavní cíl projektu – zvýšit kvalifikaci destinačních organizací a naučit je pracovat s efektivními nástroji ke zvýšení jejich znalostí a dovedností. V neposlední řadě projekt přispěl k vytvoření sítě odborníků na destinační management na úrovni Evropské unie, což umožní průběžně zvyšovat odborné znalosti a dovednosti výměnou praktických odborných zkušeností.

Články autora Julie Válková

Nejnovější články

Nezařazené

Sledujte živě mezinárodní konferenci Klíčové faktory úspěchu

V pátek 6. prosince se slavnostním večer s vyhlášením výsledků...
Aktuality

Evropa potřebuje antibyrokratickou reformu

Evropa zaostává v ekonomickém růstu, výzkumu a vývoji, podnikatelé...
Trendy

Zdicí robot poprvé mimo ČR – WLTR staví v Rakousku

Zdicí robot WLTR od GreenBuild, dceřiné společnosti wienerberger,...

Nejnovější Cestovní ruch

Cestovní ruch

Plzeňský kraj – příležitost pro váš jedinečný event

V Plzeňském kraji se rozhodně nudit nebudete. Neokoukaná...
Cestovní ruch

Zimní sezona na slovenských horách startuje

Sjezdovky slovenských horských středisek v uplynulých dnech zbělely pod...
Cestovní ruch

Křišťálová zahrada v Troji – tip na unikátní zážitek

Adventní trhy dělá každé velké i menší město....