Pátek 19. dubna 2024
ikona hodiny7. 3. 2024 07:04

Emirates podporují příliv turistů do Evropy

Společnost oznámila spolupráci s turistickými centrálami Řecka a Rakouska

Na veletrhu cestovního ruchu ITB Berlín 2024 společnost Emirates podepsala dvě memoranda o porozumění s Řeckou národní turistickou organizací (GNTO) a Rakouskou národní turistickou centrálou (ANTO). Cílem je posílit turistickou dopravu do dvou významných destinací v evropské síti letecké společnosti.

Nina Černá autor

Foto: Shutterstock.com Emirates podporují příliv turistů do Evropy, společnost oznámila spolupráci s turistickými centrálami Řecka a Rakouska Foto: Shutterstock.com

Adnan Kazim, ředitel pro obchodní operace Emirates, k tomu uvedl: „Velmi nás těší možnost spolupráce s národními turistickými centrálami Řecka a Rakouska. Naším záměrem je postupně rozšířit naši přítomnost na obou trzích a navýšit počty návštěvníků. Rádi bychom, aby toto společné úsilí povzbudilo cestující k návštěvě památek a zajímavostí, které obě destinace nabízí.“

Prostřednictvím přílivu cestujících z hlavních trhů, jako jsou USA, SAE, Austrálie, Indie a Číny a skrz společné marketingové aktivity hodlá Emirates podpořit cestovní ruch a turistiku v Řecku. V souladu s vizemi Řecké národní turistické organizace (GNTO) pro rok 2024 bude letecká společnost aktivně hledat způsoby, jak podpořit snahy Řecka zvýšit povědomí o zemi jako významné turistické destinaci. Toto partnerství zdůrazňuje dlouhodobé obchodní cíle společnosti Emirates na řeckém trhu, a reaguje na silnou poptávku po mezinárodních cestách do této destinace.

Smlouvu podepsali Thierry Aucoc, senior viceprezident společnosti Emirates pro obchodní operace v Evropě, a Dimitris Fragakis, generální tajemník GNTO. Podpisu byl přítomen také Adnan Kazim, obchodní ředitel společnosti Emirates.

Dimitris Fragakis prohlásil: „Strategickým partnerstvím mezi Řeckou národní turistickou centrálou (GNTO) a společností Emirates jsme nadšeni. Díky svému globálnímu dosahu a vynikající reputaci je společnost Emirates ideálním partnerem pro rozšíření naší přítomnosti na klíčových trzích a navázání kontaktů s publikem, které ocení bohatství řeckého kulturního dědictví, různorodou krajinu, srdečnou pohostinnost a vysokou úroveň služeb. Přestože je Řecko známé jako ikonická letní destinace, tak nabízí i bohatou paletu zážitků po celý rok. Díky strategickým iniciativám ve spolupráci se společností Emirates jsme přesvědčeni, že dokážeme zaujmout globální publikum, aby objevilo krásy a bohatství naší země v každém ročním období.“

V loňském roce společnost Emirates navázala codesharovou dohodu s řeckým leteckým dopravcem AEGEAN, která umožňuje zákazníkům Emirates bezproblémové spojení, která přes Atény do osmi oblíbených řeckých destinací: Kerkyry, Chanie, Iraklionu, na Mikonos, do Thiry, na Rhodos, do Soluně a na Alexandropoulos, a to v rámci jediné letenky. Tato spojení nabízí cestujícím do Řecka širší výběr a flexibilitu, a podporují rostoucí zájem o cestování v rámci globální sítě společnosti Emirates do této oblíbené evropské destinace.

Společnost Emirates provozuje jednu denní linku mezi Dubají a Aténami, na které je nasazen Boeing 777-300ER. Od roku 1996 společnost Emirates, kdy začala s přímým spojením, přepravila přes 4,5 milionu cestujících mezi Aténami a Dubají a dále v rámci své sítě.

V rámci spolupráce s Rakouskou národní turistickou centrálou se Emirates rovněž zavázala podpořit nárůst návštěvníků do Rakouska. Letecká společnost si je vědoma atraktivity četných rakouských přírodních a kulturních památek a plánuje proto spustit novou marketingovou a reklamní kampaň. Jejím záměrem je nejenom zvýšit počet návštěvníků z klíčových trhů, jako je SAE, Austrálie, Indie, Malajsie, Hongkongu a Japonska, ale rovněž využít rozsáhlou globální síť společnosti Emirates k oslovení nových zákazníků, aby se rozšířilo povědomí o Rakousku jako atraktivní destinaci.

Memorandum o porozumění podepsali Thierry Aucoc, senior viceprezident společnosti Emirates pro obchodní operace v Evropě, a Astrid Steharnig-Staudinger, generální ředitelka Rakouské národní turistické centrály. Podpisu byl rovněž přítomen také Adnan Kazim, ředitel pro obchodní operace Emirates.

Na veletrhu cestovního ruchu ITB Berlín 2024 společnost Emirates podepsala dvě memoranda o porozumění s Řeckou národní turistickou organizací (GNTO) a Rakouskou národní turistickou centrálou (ANTO). Cílem je posílit turistickou dopravu do dvou významných destinací v evropské síti letecké společnosti.

Nejnovější články

Názory
Zachrání Super-Mario (znovu) Evropu?

Evropa totiž dle Draghiho příliš dlouho (naivně) věřila...

Obecně platí, že Draghiho lékem na zhoršující se...

Analýzy
Revoluce v benefitech se nekoná

Loňský podzim přinesl vášnivou debatu o negativních dopadech...

„Letošní průzkum benefitů ukázal, že rozdíl mezi tím,...

„Benefity sledujeme v rámci našich průzkumů již bezmála...

Zajímavým zjištěním letošního průzkumu je pak i skutečnost,...

Cestovní ruch
Kongresoví ambasadoři byli oceněni

Ambassador Awards Evening se uskutečnil pod záštitou primátora...

„Celý profesní život se snažím posouvat českou onkologii...

Hlavními partnery večera byly: Hlavní město Praha, Ministerstvo...

Nejnovější Cestovní ruch

Cestovní ruch
Kongresoví ambasadoři byli oceněni

Ambassador Awards Evening se uskutečnil pod záštitou primátora...

„Celý profesní život se snažím posouvat českou onkologii...

Hlavními partnery večera byly: Hlavní město Praha, Ministerstvo...

Cestovní ruch
Výročí Franze Kafky: Příležitost i pro cestovní ruch?

Kdo navštíví Prahu, resp. její webové stránky a...

Hlavní město ve spolupráci s Prague City Tourism...

Během roku Franze Kafky se uskuteční také projekt...

Otáčející se hlava Franze Kafky patří k nejvyhledávanějším...

Cestovní ruch
Praha se těší na přímé lety do Číny

„Těší mě, že se nám po dlouhých jednáních...

Hainan Airlines v současnosti provozuje z Číny více...