Filuta získal za pět měsíců 56 milionů korun
TrendyNecelý půlrok od svého založení začíná český startup Filuta AI nabízet unikátní řešení pro inteligentní automatizaci, pro kterou vyvíjí technologii...
„Žádáme okamžité zavedení regulace cen základních životních potřeb – potravin, energií, pohonných hmot, vody a nájemného – a zpřísnění cenové kontroly,“
řekl mimo jiné 5. října na tiskové konferenci ČMKOS její předseda a kandidát na prezidenta Josef Středula.Josefe, vy i já jsme reálný socialismus a ceny direktivně řízené vládou a ústředním výborem těch vyvolených zažili. Fakt to chcete? Tak řekněte svým voličům i to B: Že to bude znamenat totální destrukci trhu a podnikání. A hlavně totální úpadek této země a dluh, který nezaplatí ani naši pravnuci. Tak do toho!
„Víme, co dělat v krizi: Zastropovat cenu elektřiny a plynu na 1 500 Kč za megawatthodinu,“
volal mezi jiným šéf hnutí ANO Andrej Babiš koncem minulého týdne z předvolebních inzerátů.Jako dobrý. Ale nabízí se neodbytná otázka, jestli není škoda zůstávat v půli cesty. Já bych to dal všem zadarmo!
„Česko má extrémní podíl energií a potravin ve spotřebitelském koši a vysokou energetickou náročnost výroby. Když velké množství lidí dostalo peníze za neodvedenou práci, za nevyrobené zboží, za neposkytnuté služby, vzniklo inflační podhoubí, na kterém jsme si vypěstovali jednu z nejvyšších inflací v Evropě. Firmy velmi dobře věděly, že spotřebitelé jsou saturování covidovými penězi a že mohou veškeré náklady promítnout do cen. Lidé přece nekoupí předražené zboží, pokud na ně nemají. Neomezíme-li spotřebu domácností, nezbavíme se inflace třeba deset let. Nákladová a poptávková inflace jsou jen dvě strany téže mince,“
řekla ve středu 27. července viceguvernérka ČNB Eva Zamrazilová v pořadu Interview ČT24.Stručné, profesionální, srozumitelné, pochopitelné. Asi vůbec nejlepší vysvětlení příčin i léčby tuzemské inflace. Díky, Evo. Snad je srozumitelné a pochopitelné i pro politiky a odboráře, kteří populisticky volají po stále větší a plošnější podpoře všech. Kdo by se dnes chtěl omezovat ve jménu zítřka, že?
Petr KarbanNeslyším vůbec o tom, že bychom zde měli vybudovat ekonomiku založenou na přidané hodnotě, po vzoru skandinávských zemí, Nizozemska a Švýcarska, že budeme investovat do výzkumu a vývoje, což ta vláda nedělá. My jsme vytvořili koncepci země pro budoucnost, do vývoje a výzkumu jsme dávali dvě procenta HDP, což je o několik desítek procent více než před pár lety.
řekl v pořadu Interview ČT24 ve čtvrtek 21. července Karel Havlíček, exministr průmyslu, obchodu a dopravy.Karle, tohle aspiruje na Výrok roku. Nejenže to nesedí matematicky, ono je to falešné i fakticky – pravda, dvouprocentní hranice jste se dotkli, ovšem té se dotkl například i rok 2014 či 2015. Horší je, že růst těch výdajů se zpomalil a růst počtu pracovníků ve VaV se dokonce takřka zastavil. Takže koncepce ano, ty nám jdou. Ale skutek utek...
Petr KarbanTechnologie pro byznys, udržitelnost a logistika – to jsou hlavní témata aktuálního vydání měsíčníku Hospodářské komory ČR. A vedle nic řada informací z dění v... ČÍST VÍCE
Prohlédnout