×

MICE – speciální příloha časopisu KOMORA

Pátek 22. září 2023
Přihlásit se / Zaregistrovat se
ikona hodiny26. 2. 2021 19:52

V otázce kompenzací musí zvítězit kvalita nad rychlostí projednávání

Jednání s resortem průmyslu dávají firmám velkou naději

Hospodářská komora České republiky oceňuje konstruktivní jednání s ministerstvem průmyslu a obchodu k tématu kompenzačních programů pro podnikatele, která probíhala po celý tento týden. I dnešní diskuze s náměstky ministra průmyslu a obchodu Martinou Tauberovou a Petrem Očkem, které skončilo před několika minutami, vedlo k výraznému vylepšení základních parametrů covidových programů.

Miroslav Beneš Miroslav Beneš autor

Absolvent Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze (obor Žurnalistika) pracoval od roku 2013 ve zpravodajství České televize. Zde se jako redaktor věnoval převážně ekonomickým tématům, burzovnímu zprávám a tvorbě příspěvků pro pořady Ekonomika ČT24, Byznys ČT24 nebo Události. Od roku 2017 pracuje v Hospodářské komoře, kde se podílí na tvorbě mediální komunikace této instituce. Vedle tvorby tiskových zpráv a organizace tiskových konferencí spolupracuje na obsahu časopisu Komora a je autorem týdenních Newsletterů Hospodářské komory.

Foto: Shutterstock.com Podnikům svítá naděje Foto: Shutterstock.com

„Pozitivně vnímám pochopení zástupců ministerstva průmyslu pro připomínky a potřeby podnikatelů. Každopádně si ale zároveň uvědomuji, že nad konečnou podobou kompenzací povedeme ještě náročnou debatu, mimo jiné o dopadech diskutovaných programů na státní rozpočet,“ uvedl prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý.

V oblasti podnikatelských kompenzací stále zůstává řada oblastí, které vyžadují politické rozhodnutí a diskuzi s vicepremiérem a ministrem průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem i s resortem financí. „Jsme každopádně velmi rádi, že máme s ministerstvem společný cíl připravit program, který bude administrativně co nejjednodušší a umožní pomoc čerpat skutečně všem, kteří byli současnou krizí výrazně zasaženi,“ dodává viceprezident Hospodářské komory a prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza.

Podle Hospodářské komory je v tuto chvíli klíčové upřednostnit kvalitu a srozumitelnost jednotlivých záchranných programů před rychlostí jejich projednání. Komora proto doporučuje ministerstvu průmyslu pokračovat v odborné debatě a předložit návrh přepracovaných programů vládě až po jejím finálním projednání s podnikatelskou reprezentací, což by mělo být ve druhé polovině příštího týdne.

Články autora Miroslav Beneš

Nejnovější články

Analýzy
Nad boxy stále jasně vede doručení domů

Ačkoli se důležitost rychlého doručení diskutuje čím dál...

Ačkoli 29 % Čechů deklarovalo, že v konkrétním e-shopu...

Kromě rychlosti je při výběru e-shopu a rozhodování...

Přes často diskutovaný nárůst popularity doručovacích boxů se...

Analýzy
O procento vyšší tržby, o 30 procent větší náklady

Na první pohled vypadá standardní meziroční srovnání pro...

 „Nám v Czech Inn Hotels se daří, zvyšujeme...

Srpnová čísla jsou z hlediska obsazenosti lehce atypická....

Ze srpnových čísel českých hotelů vynikají v obsazenosti...

Trendy
Spořitelna investuje 5 milionů eur do biotechnologií

„Ústav organické chemie a biochemie je díky úspěchu...

Pro i&i Bio, který navázal na úspěšné působení...

Nejnovější Nezařazené

Nezařazené
Proč je dobré naučit se říkat NE!

To jsou všechno jistě velice důležité věci, a...

Nezařazené
Česká síť inovačních center Ynovate se rozšiřuje na Slovensko

Síť Ynovate vznikla na půdorysu dřívější spolupráce agentur...

„Propojujeme firmy s experty z celé České republiky....

„Žilinský kraj je historicky regionem inovativních a odvážných...

Nezařazené
Česku bez vize hrozí totální kolaps

Prvním krokem k budoucnosti je podle Zdeňka Zajíčka...

„Musíme vykročit z bludného kruhu, jinak skutečně zůstaneme...