Čtvrtek 18. dubna 2024
ikona hodiny2. 3. 2021 10:52

Tvrdý lockdown průmyslu by měl stejný efekt jako zavřít tisíce testovacích míst

Na základě bleskového průzkumu mezi členy Asociace českých nábytkářů jednoznačně vyplynulo, že společnosti vyrábějící nábytek jsou schopny své zaměstnance ochránit. Řada z nich na své náklady pravidelně provádí testování na koronavirus. Firmy nakoupily a daly svým zaměstnancům respirátory FFP2 nebo nanoroušky, někde i ochranné brýle. Dezinfekce na pracovištích je samozřejmostí. Tyto ochranné prostředky zaměstnanci ve firmách povinně nosí.

Foto: Shutterstock.com Nábytkáři jsou proti lockdownu průmyslu Foto: Shutterstock.com

Je to i v zájmu samotných zaměstnanců, kteří nechtějí svou firmu ohrozit. U drtivé většiny výrobních společností se projevuje ohromná solidarita pracovníků s firmou, která jim dává práci. Lze bez nadsázky říct, že každá nábytkářská firma se mění v testovací místnost…

To, že tvrdý lockdown průmyslu přinese výrazně více škody než užitku vyzkoušeli před námi již v Izraeli. Po ukončení tvrdho lockdownu tam křivka nakažených prudce vystřelila nad původní hodnoty. Pokud by došlo k uzavření průmyslových podniků, mnohé firmy by se ocitly ve skutečně existenčních potížích. Často se jedná o desítky let budované firmy, tisíce hodin práce a odříkání sobě i celé rodině. Je smutné, pokud se někteří odborníci na viry vyjadřují o celém průmyslu jako o české montovně. Je to neuctivé k tisícům firem všech velikostí.

Přístup majitelů firem i samotných zaměstnanců ve výrobě nábytku ukazuje maximálně zodpovědný přístup. Ředitel firmy vyrábějící čalouněný nábytek říká: „Sami zaměstnanci se bojí, aby covid do firmy nezatáhli. Několikrát se mi stalo, že mi zaměstnankyně volala, že jí není dobře. Okamžitě jsem reagoval, ať do práce nechodí a nechá se otestovat…“ Samo o sobě uzavření obchodů a showroomů s nábytkem způsobuje, že je ve firmách méně práce. Méně práce znamená i více prostoru pro hygienická opatření.

O Asociaci českých nábytkářů

Řádnými členy Asociace českých nábytkářů jsou společnosti zaměřené na výrobu nábytku, které dbají na své renomé a drží se zásad poctivého podnikání. Členové AČN jsou vázáni morálním kodexem člena. Asociace českých nábytkářů od svého vzniku podporuje v České republice prodej kvalitního nábytku a poskytování kvalitních služeb vztahujících se k nábytku. Asociace českých nábytkářů je správcem značky Česká kvalita – Nábytek www.ceska-kvalita-nabytek.cz a provozovatelem vyhledávače prověřených nábytkářských firem www.nabytek-jistota.cz . Asociace českých nábytkářů je významným partnerem pro zastupování požadavků podnikatelů z oboru výroby nábytku.

Poukazování na průmysl je bohužel pouze líbivý populismus. Netvrdíme, že na pracovišti k přenosu nákazy nemůže dojít. Rozhodně lze, ale šíření také lze eliminovat. V případě lockdownu průmyslu je iluzorní si myslet, že se situace s nákazou covid-19 zlepší. Nezlepší. Ba naopak zhorší! Je naivní si představovat, že pokud lidé z průmyslu zůstanou doma, zavřou se ve svých bytech a budou v izolaci sledovat televizi. Je velmi pravděpodobné, že nebudou.

Je navíc známo, že některé průmyslové podniky testují již delší dobu a výsledky ukazují, že se zde virus nevyskytuje ve vyšší míře než v ostatní společnosti. Povinným testováním se navíc podaří nekontrolované šíření zastavit. A to je nesmírně důležité.

Nejnovější články

Trendy
Timber Praha – první udržitelná dřevostavba bytových domů v Praze

Domy komorního charakteru Timber Praha obsahují 62 jednotek...

Arcus City – v blízkosti přírody, na dosah...

Expertní pohled
Fulfillment: Revoluce v logistice

Fulfillment není jen proces doručování zboží, je to...

Majitelé e‑shopu se nemusejí starat o kapacitu skladových...

Nicméně vize značky LOG4U sahá daleko za pouhé...

Společnost Geek+ přinese špičkové mobilní roboty pro přepravu...

Trendy
Perfektní klima pro elektrické vozy

Všude tam, kde jsou kladeny vysoké požadavky na výkon,...

HVH topení přeměňuje stejnosměrný elektrický proud na teplo...

Pokud máte benzinové nebo naftové auto, je pro...

Nejnovější Pohled z praxe

Pohled z praxe
HOLIDAY WORLD 2024 navštívilo přes 26 tisíc milovníků cestování

Expozice 302 vystavovatelů z 24 zemí světa, na hrubé...

Veletrh HOLIDAY WORLD & REGION WORLD tradičně věnuje...

Návštěvníci z řad široké veřejnosti vyhrávali v rámci HOLIDAY WORLD...

HOLIDAY WORLD & REGION WORLD se konal v...

Pohled z praxe
O krok blíž k výrobě zelené ropy

Pokud by totiž výklad zákona o odpadech a...

V Green Future se nám podařilo jako prvním...

Abych ukázal absurditu, která u nás legislativně panovala,...

To samozřejmě není jediný zádrhel, na který jsme...

To Česko překvapivě staví do úplně jiného světla...

Dělat v současné době nějaké závěry, jak přetahování...

Pohled z praxe
Prestižní ocenění pro Lázně Luhačovice

Ocenění převzal generální ředitel Ing. Jiří Dědek: „Ocenění...

„Příkladem je naše dlouhodobá péče o přírodní minerální...