Středa 4. října 2023
ikona hodiny15. 3. 2021 08:21

Zetor hledá nové zaměstnance, připravuje nové generace traktorů

Brněnský výrobce traktorů Zetor Tractors loni využil vládní podpůrné programy, díky tomu nemusel snižovat počet zaměstnanců ani snižovat mzdy. V současnosti nabírá nové lidi zejména do výroby. Potíže má Zetor s dodávkami materiálu, výroba ale pokračuje.

ČTK autor

Foto: Shutterstock.com Zetor slaví a připravuje se na budoucnost Foto: Shutterstock.com

„Koronavirus dění v naší společnosti ovlivnil značně stejně jako ve spoustě jiných firem. Aktuální situace na trzích a nejasný vývoj související s covid-19 se zcela jistě promítne do prodejních výsledků naší společnosti. Pracujeme s několika různými scénáři, výsledná podoba dopadů se pak bude odvíjet od rychlosti uvolňování restriktivních opatření, oživení trhu a uklidnění situace u našich partnerů,“ řekl výkonný ředitel společnosti Marián Lipovský.

Výsledky hospodaření společnost zveřejní až po jejich auditu, předpokládá ale výsledek na úrovni roku 2019, kdy skončila se ztrátou před zdaněním ve výši 114 milionů korun.

Zetor

Od první dodávky traktorů této české značky uplynulo právě dnes 75 let. Prvním modelem byl v roce 1946 Zetor Z 25, ochranná známka pro značku Zetor byla vydána o pět měsíců později. Značka vznikla přepisem výslovnosti písmene Z se dvěma posledními písmeny slova traktor. Velké Z měla ve znaku brněnská Zbrojovka v níž první traktory nové značky vznikly.

V Zetoru momentálně pracuje 512 lidí, z toho 61 v zahraničních pobočkách. Zetor ale dál nabírá, a to nejen dělnické profese do výroby, hledá i manažery a specialisty na obchodní úsek.

Nejvíce traktorů z brněnské továrny zůstává v Česku a na Slovensku, mezi největší odběratele patří i Polsko. „V kvantitách se ale také daří Spojeným státům, které poslední roky zvyšují své objemy a spolu s Kanadou vyznačují určitý potenciál. V minulém roce jsme zahájili prodej nové modelové řady Zetor Global Range, což jsou traktory určené výhradně pro trhy jihovýchodní Asie, Afriky a Jižní Ameriky,“ uvedl Lipovský.

Značka Zetor v letošním roce slaví výročí 75 let od svého vzniku. Po aktualizovaném designu traktorů, který vznikl ve spolupráci s italským studiem Pininfarina, připravuje nové generace traktorů. „Plánujeme s nimi přijít v letech 2023 až 2025. Inovace stávajících modelových řad přinesou uživatelům maximální komfort a vyšší užitkovou hodnotu produktu se zachováním prvků jednoduchosti a účelnosti,“ naznačil Lipovský.

Články autora ČTK

Nejnovější články

Pohled z praxe
O krok napřed před nejlepšími

Tolik dnešní tak trochu jiný pohled na Konplan,...

V příští epizodě se zaměříme na to, co...

Aktuality
Začíná lázeňský a balneologický kongres

„Přípravy tohoto setkání byly opravdu dlouhé a intenzivní,...

Program je rozdělen do tří sekcí – ESPA,...

Analýzy
Přes 40 % zákazníků neplatí faktury včas

„Opožděné platby zatím větší část firem finančně nepoškozuje....

„Pracovníky, které firmy potřebují na dokončení zakázek, ale...

Nejnovější Aktuality

Aktuality
Začíná lázeňský a balneologický kongres

„Přípravy tohoto setkání byly opravdu dlouhé a intenzivní,...

Program je rozdělen do tří sekcí – ESPA,...

Aktuality
Deváťáci vybírají studijní obory

„Díky silným populačním ročníkům se budou počty žáků...

Letošní burzy startují akcí ve Vimperku, následovat bude...

Dle Národního pedagogického institutu (NPI) a jeho průzkumu...

Aktuality
Představujeme inovativní dopravně-inženýrský software TrafficFlow

Software TrafficFlow je propojen s videoanalytickými nástroji a...

TrafficFlow využívá špičkové technologie zpracování obrazu, včetně výkonného...