Čtvrtek 23. května 2024
ikona hodiny25. 3. 2021 20:35

Restrikce omezující sport se dotýkají desítek tisíc osob

Sport jako prevence onemocnění, větší motivace lidí k aktivnímu pohybu i pomoc firmám zasaženým covidovými restrikcemi – to byla stěžejní témata prvního online jednání Sekce pro podnikání v oblasti sportu a aktivního životního stylu Hospodářské komory.

Miroslav Beneš Miroslav Beneš autor

Absolvent Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze (obor Žurnalistika) pracoval od roku 2013 ve zpravodajství České televize. Zde se jako redaktor věnoval převážně ekonomickým tématům, burzovnímu zprávám a tvorbě příspěvků pro pořady Ekonomika ČT24, Byznys ČT24 nebo Události. Od roku 2017 pracuje v Hospodářské komoře, kde se podílí na tvorbě mediální komunikace této instituce. Vedle tvorby tiskových zpráv a organizace tiskových konferencí spolupracuje na obsahu časopisu Komora a je autorem týdenních Newsletterů Hospodářské komory.

Foto: Shutterstock.com Sport a pohyb jsou nejlepší zdravotní prevencí Foto: Shutterstock.com

„V současné době jsou hlavní náplní naší aktivity efektivní kompenzace pro sportoviště, kterých se opatření proti covidu dotkla velmi citelně. I z tohoto pohledu považuji za klíčovou druhou aktuální oblast našeho zájmu, což je co nejrychlejší bezpečné otevření sportovních provozů,“ vysvětluje předsedkyně sekce a prezidentka České komory fitness Jana Havrdová s tím, že se současné restrikce dotýkají více než 3 tisíc provozovatelů fitness center, tanečních studií, bazénů a saun a dalších desítek tisíc individuálních trenérů a instruktorů.

Sportoviště přitom už dnes mají dostatek informací a umí velmi efektivně zabezpečit nejvyšší hygienické i organizační standardy tak, aby předcházely nákaze ve svých prostorech. „Otevření sportovišť pomůže bezesporu i proočkovanost populace a masivní testování, což může umožnit již poměrně velkému procentu lidí se bez rizika do sportovních aktivit znovu zapojit,“ doplňuje Havrdová. Brzkému návratu do normálu by měla přispět i větší zapojení digitálních technologií. Příkladem může být mobilní aplikace, která by prokazovala u klientů negativní covidový test, očkování nebo doklad o prodělání onemocnění covid-19 v posledních 90 dnech, nebo nově připravovaný projekt FITkarty jako univerzálního nástroje podpory pohybových aktivit populace i restartu sportovišť.

Jednání nové sekce zahájil prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý, který připomněl, že role Sekce pro podnikání v oblasti sportu a aktivního životního stylu bude velmi významná i poté, co pandemie koronaviru opadne. „Obor sportu je z podnikatelského pohledu jedním z nejvíce perspektivních. Pokud se i za podpory Hospodářské komory podaří český národ více rozhýbat, bude toto odvětví skýtat kromě nesporných zdravotních benefitů i zajímavé byznysové příležitosti,“ uvedl Dlouhý. V této souvislosti zmínil Národní soustavu kvalifikací, kde již dnes Komora nabízí možnosti zkoušek z profesních kvalifikací mimo jiné právě v oblasti sportu a pohybu obecně.

Sekce bude na všech těchto tématech aktivně spolupracovat s Národní sportovní agenturou, klíčovými sportovními svazy, lékaři i zdravotními pojišťovnami. Pravidelný pohyb totiž může prokazatelně ušetřit značnou část nákladů státu na zdravotní péči.

Během prvního jednání Sekce pro podnikání v oblasti sportu a aktivního životního stylu podpořili její aktivity i představitelé českého sportu včetně šéfa Národní sportovní agentury Milana Hniličky, předsedy Českého olympijského výboru Jiřího Kejvala, předsedy České unie sportu Miroslava Jansty a starostky České obce sokolské Hany Moučkové.

Články autora Miroslav Beneš

Nejnovější články

Cestovní ruch
První jarní výsledky turistického průmyslu: Praha dohání Vídeň! 

Duben navazoval na dobré zprávy pro české hotely...

„Když jdu z našeho hotelu Josephine (v Ungeltu),...

Nejlepších tržeb v Evropě dosáhla v dubnu s...

Duben začátek jara a hlavní turistické sezóny. Velikonoce...

A mimochodem: Poslední graf dobře ukazuje vývoj turismu...

Aktuality
Česko pomáhá udržet bezpečnost jaderných elektráren na Ukrajině

Právě taková potřeba vyvstala letos v Rovenské jaderné...

Před potvrzením zakázky tedy bylo potřeba zpracovat návrh...

Tento projekt dokládá, že Česko dokáže nabídnout technologická...

Expertní pohled
Zájem o brigádníky letos poklesl

Propad nabízených brigádnických pozic je patrný napříč celou...

Novela zákoníku práce přináší do světa brigád i...

Nejnovější Nezařazené

Nezařazené
Proč ECB nebude spěchat se sazbami dolů?

Popravdě řečeno, pro trhy nejde o žádné překvapení....

Takto přísná měnová politika ale není bez rizika....

Nezařazené
Komora oceňuje digitalizaci obchodování s automobily

„Vláda při svém nástupu slíbila maximální možnou digitalizaci....

Semináře o digitalizaci obchodu s automobily se zúčastnili...

Nezařazené
Členské firmy Jhk zabodovaly v soutěži Spokojený zákazník 2023

Sdružení českých spotřebitelů každoročně od roku 2001 vyhlašuje...

Ocenění Spokojený zákazník také vyjadřuje, že firma, která...

Tyto ocenění jsou také důkazem toho, že firmy...