×

MICE – speciální příloha časopisu KOMORA

Sobota 10. června 2023
Přihlásit se / Zaregistrovat se
ikona hodiny30. 4. 2021 06:58

Ekonomika, virtualizace a celoplanetární výzvy

Priority nemalé části voličů i lídrů se mění, zbožštění zisku za každou cenu se tak stane minulostí. Podobně, jako v případě mnoha dalších zažitých vzorců, i tato transformace vyvolává celospolečenské pnutí. Zítřek proto nejspíš bude chaotičtější a zároveň rozmanitější. Jeho hodnotové těžiště se přitom posune, parafráze na slova klasika by tak zněla „nepůjde jen o ekonomiku, hlupáku.“ Svou roli v tom bude hrát mimo jiné masivní virtualizace a čím dál tím významnější celoplanetární výzvy, které budou vyžadovat společnou akci.

Petr Karban Petr Karban autor

šéfredaktor portálu KomoraPlus, měsíčníku Komora a magazínu Be the Best

Dlouhodobě se orientuje na ekonomická a společenská témata, podnikání, personalistiku, komunikaci, reklamu a marketing. V minulosti vedle mediálních pozic působil u řady projektů také jako marketingový stratég a kreativní ředitel.

Foto: Shutterstock.com Nové výzvy pro globální ekonomiku Foto: Shutterstock.com

Podrobnosti si můžete poslechnout v podcastu květnové Alter Eko debaty, v níž tato témata probírali ekonom a filozof Tomáš Sedláček s globálním stratégem, zakladatelem AlterEko.info Romanem Chlupatým.

Debata je součástí příprav na květnové ALTER EKOnomické fórum Kapitalismus (p)o covidu. Podrobnosti a možnost registrace najdete na webu Alter Eko.

Články autora Petr Karban