×

MICE – speciální příloha časopisu KOMORA

Pondělí 25. září 2023
Přihlásit se / Zaregistrovat se
ikona hodiny16. 11. 2021 14:22

Podnikatelé míří do Velké Británie

Dvacítka českých firem doprovodí od 18. do 21. listopadu na pracovní návštěvě Velké Británie předsedu Senátu Miloše Vystrčila. Podnikatelskou delegaci, kterou povede viceprezident Hospodářské komory Radek Jakubský, tvoří podniky z oblasti bezpečnostních technologií, výrobci elektroniky, zdravotnických pomůcek, ale i firmy zabývající se rekonstrukcemi objektů, energetikou nebo finančními službami. Podnikatelskou misi Komora organizuje se Zastupitelským úřadem ČR v Londýně.

Miroslav Beneš Miroslav Beneš autor

Absolvent Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze (obor Žurnalistika) pracoval od roku 2013 ve zpravodajství České televize. Zde se jako redaktor věnoval převážně ekonomickým tématům, burzovnímu zprávám a tvorbě příspěvků pro pořady Ekonomika ČT24, Byznys ČT24 nebo Události. Od roku 2017 pracuje v Hospodářské komoře, kde se podílí na tvorbě mediální komunikace této instituce. Vedle tvorby tiskových zpráv a organizace tiskových konferencí spolupracuje na obsahu časopisu Komora a je autorem týdenních Newsletterů Hospodářské komory.

Foto: Shutterstock.com Foto: Shutterstock.com

Program podnikatelé zahájí setkáním s předsedou Senátu Milošem Vystrčilem na českém velvyslanectví v Londýně, kde šéf horní komory parlamentu následně zahájí česko-britské podnikatelské fórum. Jeho součástí budou dvoustranná jednání českých firem s britskými podnikateli.

K dalšímu programu se firmy v pátek přesunou do Birminghamu, kde proběhne konference zaměřená mimo jiné na podnikatelské příležitosti v regionu hrabství West Midlands ve středozápadní oblasti Anglie. Akce zároveň reprezentantům firem přiblíží specifika britského trhu po odchodu Spojeného království z Evropské unie, součástí programu budou další B2B jednání.

V sobotu čeká podnikatele vedené Hospodářskou komorou přesun do Oxfordu, kde za doprovodu českých studentů navštíví zdejší univerzitu a prohlédnou si její historické prostory. Zúčastní se také části programu předsedy Senátu. Návrat podnikatelské delegace do Prahy je pak naplánován na neděli v odpoledních hodinách.

 

Britská vláda hodlá v následujících letech výrazně modernizovat energetiku se zaměřením na jadernou energii a obnovitelné zdroje. Spojené království chce zároveň v příštích pěti letech investovat 17,5 miliardy liber do nových infrastrukturních projektů. Klíčová je pro britskou vládu i modernizace zdravotnických zařízení. Strategie vlády mj. počítá v příštích letech s výstavbou až 40 nových nemocnic.

Do podnikatelské mise se mohla u Hospodářské komory přihlásit kterákoli česká firma bez ohledu na předmět podnikání, velikost nebo region, v němž působí. Náklady spojené s organizací mise si – stejně jako u kterékoli jiné cesty zajišťované Hospodářskou komorou – hradí sami podnikatelé, včetně ubytování. Podílejí se také nákladech na místní transfery, catering, pronájem konferenčních prostorů a jednacích místností.

Články autora Miroslav Beneš

Nejnovější články

Aktuality
Do Prahy míří investiční hvězdy

K hlavním zahraničním hvězdám patří americký investor a...

Adam Kočík i Přemysl Rubeš doplní v panelových...

Expertní pohled
Kdo jsou Granfluencers a co od nich čekat?

Marketéři a média poslední roky píší primárně o...

Podle článku v CNN Business se začínají z...

Problém většiny briefů značek pro digitální kampaně je,...

Názory
Úsudek, invence, zkušenost a odbornost zůstanou doménou lidí

Každý si mohl vyzkoušet, že umělá inteligence umí...

Jsem toho názoru, že revoluce nepřijde za rok...

Nejnovější Aktuality

Aktuality
Do Prahy míří investiční hvězdy

K hlavním zahraničním hvězdám patří americký investor a...

Adam Kočík i Přemysl Rubeš doplní v panelových...

Aktuality
Potřebujeme flexibilnější pravidla pro řidiče zájezdových autobusů

EHSV přijal text zaměstnavatelské skupiny, který volá po...

Sami řidiči prostřednictvím svých profesních asociací očekávají, že...

Aktuality
Na co všechno a za jakých podmínek lze získat dotace?

Stavební veletrh FOR ARCH v září proběhne již...

Jaké novinky se letos chystají? Za program Nová...

Co je možné v současnosti modernizovat a budovat...