Pondělí 22. dubna 2024
ikona hodiny20. 3. 2022 11:00

České firmy jedou na misi do Dubaje

Dvanáct tuzemských firem z oblasti energetiky, strojírenství nebo vesmírného výzkumu dnes odcestovalo na dvoudenní podnikatelskou misi pod vedením Hospodářské komory do Dubaje, kde se zúčastní Světové výstavy EXPO 2020. V zemi budou firmy doprovázet předsedkyni Poslanecké sněmovny Markétu Pekarovou Adamovou. Ve Spojených arabských emirátech zástupci firem absolvují mj. B2B jednání s tamními podnikateli. Komora misi pořádá za podpory Velvyslanectví ČR v Abú Dhabí.

Miroslav Beneš Miroslav Beneš autor

Absolvent Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze (obor Žurnalistika) pracoval od roku 2013 ve zpravodajství České televize. Zde se jako redaktor věnoval převážně ekonomickým tématům, burzovnímu zprávám a tvorbě příspěvků pro pořady Ekonomika ČT24, Byznys ČT24 nebo Události. Od roku 2017 pracuje v Hospodářské komoře, kde se podílí na tvorbě mediální komunikace této instituce. Vedle tvorby tiskových zpráv a organizace tiskových konferencí spolupracuje na obsahu časopisu Komora a je autorem týdenních Newsletterů Hospodářské komory.

Foto: Shutterstock.com Česká podnikatelská mise míří do Dubaje Foto: Shutterstock.com

Podnikatele v den příletu čeká oficiální setkání s předsedkyní Poslanecké sněmovny Markétou Pekarovou Adamovou, po kterém bude následovat neformální networking účastníků podnikatelské delegace. V pondělí se pak zúčastní Národního dne ČR na výstavě EXPO 2020, kdy proběhne mj. energetická konference, akce zaměřené na rozvoj fotovoltaiky nebo budoucnost automobilového průmyslu. V podvečerních hodinách budou podnikatelé jednat s potenciálními obchodními partnery z blízkovýchodního regionu.

„V době eskalujícího mezinárodního napětí vnímám Blízký východ jako perspektivní alternativu pro české firmy, například za východoevropské trhy. Hovořím zejména o energetice, moderních technologických řešeních v dopravě nebo výzkumu. Vývoz do Spojených arabských emirátů aktuálně představuje už čtvrtinu veškerého českého exportu na Blízký východ,“ uvedl viceprezident Hospodářské komory Michal Štefl, který podnikatelskou delegaci do Dubaje povede.

Emiráty jsou po Saúdské Arábii druhou nejsilnější ekonomikou Perského zálivu s ročním HDP dosahujícím více než 421 miliard dolarů. V poslední zprávě Světového ekonomického fóra o konkurenceschopnosti se země zařadila na 25. místo a zároveň zůstává v tomto ohledu v pozici lídra arabského světa.

Hospodářská komora se významně zasadila také o to, jak je ČR na světové výstavě EXPO 2020 prezentována. Český pavilon na veletrhu využívá logo, které navrhl český designér a zakladatel Česko-ománského výboru Zahraniční sekce Hospodářské komory Pavel Šťastný, mimo jiné autor loga Občanského fóra.

Náklady spojené s organizací mise si – stejně jako u kterékoli jiné cesty zajišťované Hospodářskou komorou – hradí sami podnikatelé, tzn. včetně ubytování, podílejí se nákladech na místní transfery, catering, pronájem konferenčních prostorů a jednacích místností.

Mise je druhou zahraniční cestou českých podnikatelů v horizontu jednoho týdne. Další podnikatelskou delegaci Hospodářská komora vypraví za dva týdny v termínu 5. – 7. dubna do Norska. Mise bude zaměřená na obory dopravní infrastruktura a stavebnictví včetně SMART řešení, nové technologie, energetiku, zdravotnictví nebo letecký průmysl.

Články autora Miroslav Beneš

Nejnovější články

Aktuality
Evropa vyslyšela požadavky českých podnikatelů

„Enrico Letta při psaní zprávy o vnitřním trhu...

„Posouzení dopadů by mělo být zaměřeno na kvalifikované...

Aktuality
Vítězí smysl pro detail a tradice  

„Stejně jako minulý rok, ani letos se v...

Každá realizace byla posuzována porotou, která je složena...

Oblíbená soutěž Pokrývači sobě, kde samotní pokrývači hlasují...

Pohled z praxe
Lasvit oceněn na milánském designweeku

V soutěži, v níž se představilo více než...

Výstava představila také nový koncept designu osvětlení Bois...

Vítězství komentuje zakladatel Lasvitu Leon Jakimič: Nejlepší výstava...

Nejnovější Nezařazené

Nezařazené
Proč ECB nebude spěchat se sazbami dolů?

Popravdě řečeno, pro trhy nejde o žádné překvapení....

Takto přísná měnová politika ale není bez rizika....

Nezařazené
Komora oceňuje digitalizaci obchodování s automobily

„Vláda při svém nástupu slíbila maximální možnou digitalizaci....

Semináře o digitalizaci obchodu s automobily se zúčastnili...

Nezařazené
Členské firmy Jhk zabodovaly v soutěži Spokojený zákazník 2023

Sdružení českých spotřebitelů každoročně od roku 2001 vyhlašuje...

Ocenění Spokojený zákazník také vyjadřuje, že firma, která...

Tyto ocenění jsou také důkazem toho, že firmy...