×

MICE – speciální příloha časopisu KOMORA

Sobota 10. června 2023
Přihlásit se / Zaregistrovat se
ikona hodiny20. 3. 2022 11:00

České firmy jedou na misi do Dubaje

Dvanáct tuzemských firem z oblasti energetiky, strojírenství nebo vesmírného výzkumu dnes odcestovalo na dvoudenní podnikatelskou misi pod vedením Hospodářské komory do Dubaje, kde se zúčastní Světové výstavy EXPO 2020. V zemi budou firmy doprovázet předsedkyni Poslanecké sněmovny Markétu Pekarovou Adamovou. Ve Spojených arabských emirátech zástupci firem absolvují mj. B2B jednání s tamními podnikateli. Komora misi pořádá za podpory Velvyslanectví ČR v Abú Dhabí.

Miroslav Beneš Miroslav Beneš autor

Absolvent Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze (obor Žurnalistika) pracoval od roku 2013 ve zpravodajství České televize. Zde se jako redaktor věnoval převážně ekonomickým tématům, burzovnímu zprávám a tvorbě příspěvků pro pořady Ekonomika ČT24, Byznys ČT24 nebo Události. Od roku 2017 pracuje v Hospodářské komoře, kde se podílí na tvorbě mediální komunikace této instituce. Vedle tvorby tiskových zpráv a organizace tiskových konferencí spolupracuje na obsahu časopisu Komora a je autorem týdenních Newsletterů Hospodářské komory.

Foto: Shutterstock.com Česká podnikatelská mise míří do Dubaje Foto: Shutterstock.com

Podnikatele v den příletu čeká oficiální setkání s předsedkyní Poslanecké sněmovny Markétou Pekarovou Adamovou, po kterém bude následovat neformální networking účastníků podnikatelské delegace. V pondělí se pak zúčastní Národního dne ČR na výstavě EXPO 2020, kdy proběhne mj. energetická konference, akce zaměřené na rozvoj fotovoltaiky nebo budoucnost automobilového průmyslu. V podvečerních hodinách budou podnikatelé jednat s potenciálními obchodními partnery z blízkovýchodního regionu.

„V době eskalujícího mezinárodního napětí vnímám Blízký východ jako perspektivní alternativu pro české firmy, například za východoevropské trhy. Hovořím zejména o energetice, moderních technologických řešeních v dopravě nebo výzkumu. Vývoz do Spojených arabských emirátů aktuálně představuje už čtvrtinu veškerého českého exportu na Blízký východ,“ uvedl viceprezident Hospodářské komory Michal Štefl, který podnikatelskou delegaci do Dubaje povede.

Emiráty jsou po Saúdské Arábii druhou nejsilnější ekonomikou Perského zálivu s ročním HDP dosahujícím více než 421 miliard dolarů. V poslední zprávě Světového ekonomického fóra o konkurenceschopnosti se země zařadila na 25. místo a zároveň zůstává v tomto ohledu v pozici lídra arabského světa.

Hospodářská komora se významně zasadila také o to, jak je ČR na světové výstavě EXPO 2020 prezentována. Český pavilon na veletrhu využívá logo, které navrhl český designér a zakladatel Česko-ománského výboru Zahraniční sekce Hospodářské komory Pavel Šťastný, mimo jiné autor loga Občanského fóra.

Náklady spojené s organizací mise si – stejně jako u kterékoli jiné cesty zajišťované Hospodářskou komorou – hradí sami podnikatelé, tzn. včetně ubytování, podílejí se nákladech na místní transfery, catering, pronájem konferenčních prostorů a jednacích místností.

Mise je druhou zahraniční cestou českých podnikatelů v horizontu jednoho týdne. Další podnikatelskou delegaci Hospodářská komora vypraví za dva týdny v termínu 5. – 7. dubna do Norska. Mise bude zaměřená na obory dopravní infrastruktura a stavebnictví včetně SMART řešení, nové technologie, energetiku, zdravotnictví nebo letecký průmysl.

Články autora Miroslav Beneš

Nejnovější články

Názory
Evropská legislativa potřebuje očistec

HDP v EU by podle jarní prognózy Evropské...

Od začátku aktuálního legislativního období Komise (mandát 2019-2024)...

Zajistit předvídatelnost podnikatelského prostředí. Investice trvají 5-10 let...

Trendy
Škoda představila projekt autonomních tramvají

Nejnovější projekt Škoda Group staví na již existujících...

Vývoj Smart Depa zahrnuje tři fáze. V první...

Škoda Group se dlouhodobě zaměřuje na inovace a...

Systém autonomního řízení ATO automatizuje řízení vlaku, optimalizuje...

Aktuality
Brno přivítá kongres Evropské sítě inovačních center

Kongres funguje každoročně jako platforma pro evropskou inovační...

Hlavním hostem kongresu je autor knihy Uncertainty Mindset...

Nejnovější Nezařazené

Nezařazené
Airbnb v Česku spouští technologii proti rušivým večírkům

Cílem tohoto systému je pomoci snížit riziko rušivých...

Pokrok v zavedení této technologie v Česku následuje...

Kathrin Anselm, generální ředitelka pro DACH, CEE a...

Nezařazené
Je fér, že na konsolidaci se podílejí všichni

Daň z nemovitosti bude vyšší. Tato daň je...

Připlatit si na nákupu budou muset milovníci alkoholu....

Analýzy
Volný pád českého hotelnictví pokračuje

Hoteliéři netrpělivě očekávali zveřejnění dat STR za březen,...

S nastupujícím jarem obsazenost hotelů ve střední Evropě...

Pochopitelně tristní situace českého hotelového trhu se netýká...

Příkladem jsou hotely Merkur, Don Giovanni, Josephine a...