Sobota 15. června 2024
ikona hodiny10. 3. 2023 13:07

Emirates buduje inovační platformu pro letectví a cestování

Skupina Emirates, čelní představitel inovací v letectví, pořádá první ročník veletrhu ForsaTEK. Jedná se o platformu pro vytváření nových příležitostí spojující dva start-upové programy Intelak a Aviation X Lab, která spolupracuje s významnými technologickými a průmyslovými partnery, start-upy a klíčovými hráči v ekosystému.

Tereza Procházková autor

Foto: Emirates Skupina Emirates, čelní představitel inovací v letectví, pořádá první ročník veletrhu ForsaTEK Foto: Emirates

Akci oficiálně zahájil Jeho Výsost šejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, předseda představenstva a generální ředitel společnosti a skupiny Emirates: „Inovace jsou nedílnou součástí DNA skupiny Emirates od prvního dne její existence. S rozvojem technologií jsme se vždy snažili poskytovat našim zákazníkům lepší hodnoty a řešení. ForsaTEK je další platformou pro prezentaci technologických iniciativ a jejich aplikací v našem odvětví. Společně s našimi podobně smýšlejícími partnery a některými z nejbystřejších inovátorů napříč odvětvími jsme vybudovali robustní inkubátorový ekosystém, který přináší nejmodernější iniciativy v oblasti cestovního ruchu.“

Veletrh ForsaTEK, který se koná 9. a 10. března v sídle skupiny Emirates ve spolupráci s partnery z oboru, je tematicky zaměřen na letectví, cestování a cestovní ruch. Akce je koncipována jako platforma, která má představit budoucnost cestování prostřednictvím podnikání a inovací, podpořit spolupráci, povzbudit inkubátorové komunity a podnítit nové myšlenky.

Partnery skupiny Emirates na této ojedinělé akci jsou společnosti Accenture, Airbus, Amadeus, Collins Aerospace, dubajské ministerstvo hospodářství a cestovního ruchu, GE Aerospace, Microsoft a Thales.

Tito partneři nadchli publikum několika výjimečnými ukázkami a demonstracemi, včetně prvního robotického odbavení od společnosti Emirates, umělé inteligence od společnosti Microsoft, digitálních řešení zaměřených na efektivitu a bezpečnost od společnosti GE Aerospace a eSIM od společnosti Thales. Nadace Dubai Future Foundation představila svou práci a ambice pro město a Maha Gaber, zakladatelka společnosti Digital and Savvy, zapojila publikum do tématu „budování vlastní značky“.

Více než 20 začínajících podniků, které jsou součástí laboratoře Intelak nebo Aviation X Lab, předvedlo ve výstavním prostoru ve stylu souku své inovace a představilo své vize v oblasti cestování širokému publiku VIP osobností, investorů a širšího technologického průmyslu.

Adel Al Redha, provozní ředitel společnosti Emirates, se během rozhovoru podrobně věnoval inovacím v letectví a novým technologiím. Panelové diskuse zahrnovaly aktuální témata, jako jsou ženy v cestovním ruchu a technice či AI ChatGPT. Dne 10. března se na akci představí studenti univerzit, aby si vyzkoušeli nové technologie, inspirovali novou generaci a diskutovali o otázkách, jako je posílení postavení mladých lidí.

Články autora Tereza Procházková

Nejnovější články

Aktuality
Na Univerzitě Pardubice proběhne v úterý Technology Day

„Univerzita a aplikační průmyslová sféra by neměly tvořit...

Technologie, které univerzita v rámci akce představí, jsou...

Univerzita Pardubice plánuje po pilotní akci Technology Day...

Trendy
Vyladěný event jako vizitka vaší společnosti

Odborné eventy jsou bezpochyby nezbytné pro další rozvoj,...

Nechcete celou akci strávit v uzavřených prostorách velkého konferenčního...

Dobré jídlo a pití nesmí chybět na žádném...

Zvláštní pozornost si zaslouží doprovodný program. Resort disponuje...

Největší doména resortu? Jednoznačně 27 jamkové profesionální golfové...

Fantazii se ale meze nekladou. „Pro jednu z firem...

Expertní pohled
Využijte potenciál firemních vozů naplno

Proč si pořídit monitoring vozidel? Čím může usnadnit...

Kniha jízd nebo sledování aktuální polohy jsou základní...

Jde o tzv. Vysvědčení řidiče. Jedná se o pravidelné hodnocení jízdních...

Nejnovější Cestovní ruch

Cestovní ruch
Dovolená je pro Čechy svatý grál, vzít si ji nenechají

Statistiky a průzkumy hovoří jasně. Cestování si Češi...

Rok od roku přitom rostou počty cestovatelů, kteří...

Pokud jde o ubytování, dávají Češi v posledních...

Cestovní ruch
Dědictví dinosaurů a poušť Gobi

„Jsme velice rádi, že dopravce Eznis Airways spouští...

„Nově zavedený bezvízový styk pro české turisty zdvihl...

Videa & Podcasty
Zámek Loučeň: Labyrint poznání i odpočinku

Nevěříte? Přesvědčíme vás. Vyrazte s námi na výlet...

0:50 Labyrint Karla IV. a další labyrinty a...