×

MICE – speciální příloha časopisu KOMORA

Pondělí 25. září 2023
Přihlásit se / Zaregistrovat se
ikona hodiny19. 9. 2023 11:09

Kongresová turistika je na jižní Moravě na vzestupu

Poptávce pomáhá i nová aplikace

Na jižní Moravu každoročně míří tisíce lidí na kongresová setkání. Díky Centrále cestovního ruchu jižní Moravy mohou využívat nového pomocníka – aplikaci Brno Convention Bureau, která je podporou udržitelného cestovního ruchu a šetří mnoho tištěných materiálů.

Martina Vidová autor

Foto: Shutterstock Jižní Morava nabízí přírodu, památky, gastronomii i kongresové zázemí Foto: Shutterstock

Za první pololetí roku 2023 se na území Jihomoravského kraje uskutečnilo celkem 1 245 kongresových akcí, díky nimž do Brna a na jižní Moravu přicestovalo přes sto tisíc návštěvníků. „Návštěvnost regionu ze strany konferenční turistiky roste. Za první půlrok organizátoři uspořádali o 84 akcí více než ve stejném období v předcovidovém roce 2019, ve srovnání s loňským rokem je nárůst ještě výraznější. Sledujeme, jak se tento průmysl přizpůsobuje novým výzvám, pokračuje například trend celkového zmenšování akcí,“ uvádí ředitelka Centrály cestovního ruchu jižní Moravy Martina Grůzová. Právě pro potřeby těchto návštěvníků vymysleli v Centrále webovou aplikaci Brno Convention Bureau. Jde o konferenčního průvodce přístupného online, díky kterému najdou účastníci veletrhů a konferencí veškeré důležité informace na jednom místě.

Foto: CCRJM Nová brněnská aplikace na podporu MICE Foto: CCRJM

Co je MICE?

Mezinárodně používaná zkratka MICE označuje tzv. konferenční turistiku. Pojem je vytvořen ze čtyř počátečních písmen anglických slov Meetings (setkání, schůze), Incentives (motivační pobyty), Conventions/Conferences (kongresy/konference) a Exhibitions/Events (veletrhy/akce).

„Přemýšleli jsme, jak této oblasti turistiky nazývané MICE pomoct, a zároveň ji udělat udržitelnější. Vytvořili jsme tak revoluční eventovou aplikaci pro pořadatele akcí na jižní Moravě, která obsahuje nejen tzv. konferenčního průvodce, ale i informace o turistické nabídce Brna a okolí, včetně doprovodných tipů na restaurace, kulturní události nebo možnosti dopravy. Nesmí chybět praktické tipy, jako třeba kde si vybrat peníze z bankomatu,“ doplňuje hlavní manažerka Brno Convention Bureau Eliška Křížová. Účastníci se na platformě dozví potřebné informace spojené s programem kongresu či konference, zároveň jsou motivováni k prodloužení svého pobytu na jižní Moravě.

Aplikace usnadňuje orientaci nejen návštěvníkům, velkým pomocníkem je i pro samotné pořadatele. „Musím vyjádřit celému týmu kolem Brno Convention Bureau velké díky za energii, ochotu a elán, se kterou nám pomohli představit město Brno i kraj zahraničním kolegům jako atraktivní místo ve středu Evropy, které stojí za to znovu navštívit. Jsme nadšení z aplikace, kterou jsme mohli využít. Je to jedna z věcí, díky které držíme krok s dobou a technologiemi,“ sdělila svou pozitivní zkušenost Šárka Fajtlová z CEITEC Masarykovy univerzity, která pomáhala organizovat mezinárodní konferenci EMBO.

Aplikace Brno Convention Bureau je již nyní pro všechny zájemce k dispozici zdarma na stránkách https://www.brnoconvention.cz/eventova-aplikace. K jejímu využití stačí jen internetové připojení a její obsah je možné si přizpůsobit dle svých potřeb a charakteru pořádané akce. Centrála cestovního ruchu jižní Moravy aplikaci představí mimo jiné na setkání podnikatelů v Bratislavě, které se uskuteční již ve čtvrtek 21. září.

Nejnovější články

Aktuality
Do Prahy míří investiční hvězdy

K hlavním zahraničním hvězdám patří americký investor a...

Adam Kočík i Přemysl Rubeš doplní v panelových...

Expertní pohled
Kdo jsou Granfluencers a co od nich čekat?

Marketéři a média poslední roky píší primárně o...

Podle článku v CNN Business se začínají z...

Problém většiny briefů značek pro digitální kampaně je,...

Názory
Úsudek, invence, zkušenost a odbornost zůstanou doménou lidí

Každý si mohl vyzkoušet, že umělá inteligence umí...

Jsem toho názoru, že revoluce nepřijde za rok...

Nejnovější Cestovní ruch

Cestovní ruch
Na podzim chtějí Češi cestovat hlavně po Česku

Podle srpnového šetření, kterého se zúčastnilo 1 000...

Celkem přitom v Česku ve 2. letošním čtvrtletí...

Podle analýzy DataRhymes z Booking je průměrná obsazenost...

Analýzy
O procento vyšší tržby, o 30 procent větší náklady

Na první pohled vypadá standardní meziroční srovnání pro...

 „Nám v Czech Inn Hotels se daří, zvyšujeme...

Srpnová čísla jsou z hlediska obsazenosti lehce atypická....

Ze srpnových čísel českých hotelů vynikají v obsazenosti...

Cestovní ruch
Maďarsko láká české cestovky na MICE

Do Maďarska od nás jezdí 52 % mužů...

Budapešť známe i neznáme, protože je tam stále...

Pokud jde o termální lázně, Maďarsko je velmocí...

Gastronomie se představila spíš jako samozřejmý vysoce kvalitní...

Českým cestovním kancelářím se představilo a věnovalo 14...