Čtvrtek 13. června 2024
ikona hodiny6. 11. 2023 14:57

Ahoj Nachbarn! – Hallo Sousede!

Přispěla k dalšímu rozvoji přeshraničního cestovního ruchu mezi oběma zeměmi

Přírodní památky, gastronomie, hrady a zámky i udržitelné cestování. Právě tato témata se objevila v letošní česko-německé přeshraniční kampani Ahoj Nachbarn! – Hallo Sousede! Vznikla díky spolupráci berlínského zastoupení CzechTourism s pražskou pobočkou Německé turistické centrály. Společnou kampaň bylo možné zhlédnout na sociálních sítích. Zapojili se do ní i obyvatelé Prahy a Berlína, svým sousedům poskytli tipy, co u nich doma navštívit.

Foto: Shutterstock.com Turisty přivítal i Jáchymov Foto: Shutterstock.com

Německu dlouhodobě patří 1. místo v počtu zahraničních turistů, kteří navštěvují Česko. „Letos v srpnu do tuzemských hotelů přijelo celkem 178 891 Němců, což bylo o 9 % víc než loni a dokonce o 13 % víc než v srpnu 2019 před koronavirovou pandemií. Hosté z Německa tak mezi cizinci, kteří Česko navštívili, získali pomyslnou zlatou medaili, bylo jich úplně nejvíc,“ říká ředitel České centrály cestovního ruchu – CzechTourism František Reismüller a dodává: „Němci patří také mezi bonitní turisty, loni za cesty do Česka utratili v průměru za den 1 864 Kč. Logicky tak ně zaměřujeme naše zahraniční kampaně, kromě té „Ahoj Nachbarn! – Hallo Sousede!“ s pražskou pobočkou Německé turistické centrály také celosvětovou Unexpected Traditions, a to jak aktuální podzimní vlnu, tak připravovanou zimní verzi lákající mimo jiné na tuzemské hory.“

„Jsme moc rádi, že jsme se díky podzimní kampani mohli opět propojit s Německou turistickou centrálou. Přemýšleli jsme, jak dát obdobně dohromady obě naše metropole. Kromě společných fenoménů jsme letos nechali mluvit i obyvatele Prahy a Berlína, aby sousedům doporučili svá oblíbená místa,” vysvětluje pozadí kampaně ředitelka zahraničního zastoupení České centrály cestovního ruchu – CzechTourism pro Německo Markéta Chaloupková.

Kampaň, která stála 1 500 eur, měla za cíl představit společná česko-německá témata přeshraničního cestování co nejširšímu publiku v online prostoru. Pod hashtagy #AhojNachbarn #HalloSousede ji tvořilo i osm video-anket, které celou akci oživily, a navíc oslovily na sociálních sítích nové publikum.

„Velmi mne těší, že můžeme pokračovat v úspěšné spolupráci s berlínským zastoupením agentury CzechTourism. V letošní kampani jsme tak společně komunikovali celou řadu témat, například aktivní dovolenou, gastroturistiku či společnou UNESCO památku Krušné hory/Erzgebirge. Důraz jsme kladli především na udržitelný cestovní ruch. Přeshraniční cestování se týká nejen atraktivních příhraničních oblastí, ale také ostatních regionů obou zemí,“ uvádí vedoucí Německé turistické centrály pro ČR Jan Pohaněl.

Třítýdenní podzimní kampaň zasáhla více než 316 000 uživatelů na sociálních sítích Facebook, TikTok a Instagram. Podpořil ji také speciální webový rozcestník – landing page – na portálu Visit Czechia. Zastřešil přeshraniční cestovatelské výlety a témata jako například Národní park Šumava/ Bayerischer Wald, Českosaské Švýcarsko nebo proslulý cyklovýlet podél Labe/Elbe.

Články autora Ahoj Nachbarn! – Hallo Sousede!

Nejnovější články

Aktuality
Podnikatelé se chtějí podílet na financování strategických investic

„Nepodceňujme a važme si toho, že tu máme...

Prezident Svazu průmyslu Jan Rafaj je přesvědčen, že...

Aktuality
Naplňuje mě energií, když vidím, s čím se podnikatelé vyrovnají

Loni po svém zvolení jste v rozhovoru pro časopis...

Vedle nedostatku pracovních sil trápí podnikatele rovněž vysoké...

Vedle státu digitalizuje i Hospodářská komora, na jaké novinky se...

Expertní pohled
Tuzemská inflace v květnu zvolnila na 2,6 %

V meziměsíčním srovnání spotřebitelské ceny stagnovaly. Oproti dubnu...

Z pohledu ČNB je důležitý právě pohled do...

Pro nejbližší měsíce počítáme s dalším pozvolným poklesem...

Celkové vyznění dnešních inflačních čísel je z pohledu...

Nejnovější Cestovní ruch

Cestovní ruch
Dovolená je pro Čechy svatý grál, vzít si ji nenechají

Statistiky a průzkumy hovoří jasně. Cestování si Češi...

Rok od roku přitom rostou počty cestovatelů, kteří...

Pokud jde o ubytování, dávají Češi v posledních...

Cestovní ruch
Dědictví dinosaurů a poušť Gobi

„Jsme velice rádi, že dopravce Eznis Airways spouští...

„Nově zavedený bezvízový styk pro české turisty zdvihl...

Videa & Podcasty
Zámek Loučeň: Labyrint poznání i odpočinku

Nevěříte? Přesvědčíme vás. Vyrazte s námi na výlet...

0:50 Labyrint Karla IV. a další labyrinty a...