Neděle 16. června 2024
ikona hodiny30. 12. 2023 06:04

Nejkurioznější příběhy aneb Při cestování se může přihodit ledacos

Cestování s sebou často přinese nečekané situace a zážitky. Dokazují to příběhy klientů ERV Evropské pojišťovny, které se přihodily v průběhu roku 2023. Od taneční nehody v egyptském resortu po incident s hotelovým personálem v Turecku. Některé situace dokonce vyžadovaly okamžitou lékařskou péči, ať už šlo o vážný úraz při jízdě na segwayi nebo nečekané kousnutí neznámým mořským tvorem. Mezi pojistnými perličkami roku 2023 přinášíme i příběhy z hlášení škod a případy, kdy ani to nejlepší cestovní pojištění nedokázalo pokrýt neočekávané situace.

Karolína Lužná autor

Foto: Shutterstock.com Při cestování se může přihodit ledacos: Nejkurioznější příběhy klientů ERV Evropské pojišťovny v roce 2023 Foto: Shutterstock.com

Co všechno vás při cestování může potkat?

 • Animátor předváděl v egyptském hotelovém resortu taneční kreace, ale při jedné z nich nešťastnou náhodou kopl do obličeje jednoho z hostů. Tomu kromě rozbitých brýlí způsobil také pohmožděninu oka.
 • Na dovolené v Turecku byla klientka obviněna personálem hotelu, že ušpinila čelo postele a prostěradlo barvou na vlasy. Přestože barvy skvrn neodpovídaly barvě vlasů klientky, hotel trval na úhradě škody přesahující 5.000 Kč.
 • Klient v USA spadl z elektrického vozítka Segway a vážně si poranil ruku. Zajistili jsme mu operaci a strávil několik dní v nemocnici. Celkově jsme uhradili 3 miliony korun.
 • Při večeři na dovolené ve Španělsku nesl číšník ke stolu horkou pizzu, kterou omylem shodil na klientku. Horký sýr způsobil popáleniny na ruce a noze, které se projevily vytvořením puchýřů.
 • Klientka rozbila umyvadlo v hotelu tím, že ji z poličky spadl krém ve skleněné lahvičce.
 • Klientovi při šnorchlování na Maledivách vypadl zubní můstek a už se mu ho nepodařilo najít. Proplatili jsme zhotovení dočasného, se kterým bylo možné dokončit dovolenou.
 • Klientka na pracovní cestě v SAE omdlela v koupelně a hlavou narazila do toalety. Způsobila si tržné rány na obličeji a zlomila si nos. Musela podstoupit operaci v místě.
 • Při koupání v moři v Thajsku kousnul klienta neznámý živočich do prstu na noze. To způsobilo silné krvácení a klient musel podstoupit šití.
 • V Turecku klienti jeli na nafukovací sedačce za člunem. Jedna z vln ale sedačku vymrštila a klienti se střetli hlavami. Následná lékařská péče si vyžádala téměř 55 tisíc korun.
 • Klient chtěl v Bulharsku otevřít láhev piva bez použití otvíráku, ale ta se při tom rozbila a pořezala mu ruku. Následná péče vyšla na téměř 100 tis. Kč.

Kvůli čemu se také ruší cesty?

 • Klientce se na zahradě zamotal pes pod nohy a ona upadla na roh bazénu, čímž si zlomila nárt levé nohy.
 • Klient spadl před nákupním centrem své přítelkyni na koleno, čímž se jí vymkla čéška a zpřetrhaly kolenní vazy. Kvůli několikatýdenní léčbě nemohla odcestovat na dovolenou.
 • Klient fotil žáby, ale při tom se píchnul o rákosí tak silně, že nemohl odcestovat.
 • Klientka měla objednáno malování bytu, ale malíř jí původní termín zrušil. Akceptovala proto jiný, který ale byl jen den před plánovaným odjezdem na dovolenou. Klientka ji chtěla zrušit, protože by neměla čas po malíři uklidit.
 • Klient při nohejbalu netrefil míč a kopl místo něj do železné tyče. Následkem toho upadl a zlomil si ruku.
 • Klientka si koupila zájezd na Kubu, ale následně si uvědomila, že je to destinace, kde většinově žijí osoby tmavší pleti, které jí nejsou příjemné.

Jaká jsou nejkurióznější hlášení škod?

 • „Vlny mě vymrštily na korálový útes po kterém jsem se převalil a poškrábal nohy i ruce, ve kterých jsem navíc měl trny nejspíše od mořského ježka. Ty mi byly vytaženy na pláži pomocí jehly a pinzety. Navíc jsem si popálil ramena a krk od slunce, a to i přes požití odpalovacího krému.“
 • „Přemysl byl v levé ruce otce a otec nesl v pravé ruce horkou vaječnou omeletu. Přemysl omeletu levou rukou stáhnul z talíře a spálil si tak levý ukazováček.“
 • „Na letišti paní spadly léky do záchodu, které měla na celou dobu pobytu. Nutnost léky brát pravidelně.“
 • „Rezervovali jsme zájezd před tím, než jsme si všimli podmínek ubytování nesezdaných párů ve Spojených Arabských Emirátech, po zjištění podmínek jsme se rozhodli zájezd stornovat.“
 • „Nemůžeme se s manželkou koncertu účastnit z důvodu onemocnění chřipkou. V příloze posílám foto posmrkaného kapesníku, protože u lékaře jsme z důvodu neschopnosti tam dojít, nebyli. Díky za pochopení.“

Na co ani to nejlepší cestovní pojištění nestačí?

 • Klient byl v Řecku na výletu lodí. Loď se v jednu chvíli zhoupla a klient zavadil bradou o zábradlí, o které byl opřený. Přitom měl přijít o své brýle.
 • Na dovolené v Thajsku byl klient ve vodě se svým mobilním telefonem. Nečekané šplouchnutí vody ale telefon zasáhlo a ten už se nepodařilo zprovoznit.
 • Klient se na letišti silně opil a nebyl schopen pokračovat v cestě. Podle rodiny šel na toaletu a z ní se vrátil opilý.
 • Klient chtěl stornovat lístky na koncert německé kapely Rammstein, protože hodnoty, které kapela uznává, se neshodují s náboženským přesvědčením.

Články autora Karolína Lužná

Nejnovější články

Aktuality
Jaký je nejúspěšnější model ochrany přírody?

„Češi považují svoji přírodu za důležité bohatství. Kromě...

Při vyhlašování a správě chráněných území je nutné...

Právě zachování pestré krajiny se vzácnými druhy rostlin...

Počet chráněných území vrostl na našem území především...

Aktuality
Na Univerzitě Pardubice proběhne v úterý Technology Day

„Univerzita a aplikační průmyslová sféra by neměly tvořit...

Technologie, které univerzita v rámci akce představí, jsou...

Univerzita Pardubice plánuje po pilotní akci Technology Day...

Trendy
Vyladěný event jako vizitka vaší společnosti

Odborné eventy jsou bezpochyby nezbytné pro další rozvoj,...

Nechcete celou akci strávit v uzavřených prostorách velkého konferenčního...

Dobré jídlo a pití nesmí chybět na žádném...

Zvláštní pozornost si zaslouží doprovodný program. Resort disponuje...

Největší doména resortu? Jednoznačně 27 jamkové profesionální golfové...

Fantazii se ale meze nekladou. „Pro jednu z firem...

Nejnovější Expertní pohled

Expertní pohled
Využijte potenciál firemních vozů naplno

Proč si pořídit monitoring vozidel? Čím může usnadnit...

Kniha jízd nebo sledování aktuální polohy jsou základní...

Jde o tzv. Vysvědčení řidiče. Jedná se o pravidelné hodnocení jízdních...

Expertní pohled
Pokles cen drahých kovů, je současná rally u konce s dechem?

Ceny zlata se vyšplhaly na rekordních 2 449,95...

Přes neuspokojivá data o růstu cenové hladiny v...

Expertní pohled
Cla na čínské elektromobily nejsou řešením

Sdružení automobilového průmyslu (AutoSAP) vzalo na vědomí rozhodnutí...

Zavedení nových celních opatření čínští výrobci určitě pocítí...