Českým e-shopům dominuje Shoptet

Celkový obrat internetových obchodů využívajících platformu Shoptet se meziročně zvýšil o 50 procent na 36 miliard korun. Řešení Shoptetu aktuálně využívá zhruba 24 000 internetových obchodů, tedy přibližně polovina e-shopů v Česku. Sám Shoptet svůj obrat meziročně navýšil na přibližně 200 milionů korun.

ČTK ikona hodiny25. 1. 2021 11:30
Foto: Shutterstock.com Foto: Shutterstock.com

Na platformě společnosti Shoptet během loňského roku přibylo zhruba 5000 nových internetových obchodů. „E-shopům využívajícím naše řešení se meziročně podařilo navýšit obrat o polovinu. Jedná se tedy o lepší výsledek než v předchozím meziročním srovnání, kdy těmto e-shopům mezi lety 2018 a 2019 vzrostl celkový obrat o 44 procent,“ uvedl výkonný ředitel Shoptetu Miroslav Uďan.

V e-shopech na platformě Shoptetu podle statistik loni nakoupilo zhruba 3,5 milionu unikátních zákazníků. Společnost také během loňského roku navýšila počet doplňků, které mohou internetové obchody na jeho platformě využívat, a to ze 70 na aktuálních 196. Patří mezi ně například napojení jak na různé platební brány, skladové systémy, balíkové přepravce nebo marketingové nástroje, ale nově i na služby společností Liftago, Alza.cz či Mall.cz.

Obrat samotného Shoptetu v loňském roce dosáhl úrovně přibližně 200 milionů Kč. „Během dvou let se nám podařilo bezmála zdvojnásobit náš obrat. Bezpochyby nám k tomu napomohl růst online prodejů spojený s pandemií, nicméně vzestupný trend elektronického obchodování je i přesto patrný dlouhodobě. V každém případě se nám podařilo splnit náš plán pro rok 2020, ačkoliv loňský rok ještě nemáme zcela uzavřený,“ dodal Uďan.

Shoptet na českém trhu působí již 12 let a aktuálně zaměstnává 110 pracovníků. Celkový obrat internetových obchodů v Česku loni přesáhl 196 miliard korun, což je čtvrtinový meziroční nárůst.

Nejnovější články

Aktivity HK ČR
Jednání s resortem průmyslu dávají firmám velkou naději

„Pozitivně vnímám pochopení zástupců ministerstva průmyslu pro připomínky...

Aktuality
Program TREND má více peněz, podpoří více výzkumných projektů

„Ministerstvo průmyslu a obchodu ze svých zdrojů zajistilo...

Expertní pohled
Chytrá IT řešení pomáhají firmám přežít krizi

Softwary na vzdálené přístupy se používají již delší...

Další reakcí mnoha firem na koronavirovou situaci byla...

I přes využívání antivirových programů se u firem...

„Standardizace v přístupu ke službám se bude dále...

Nejnovější Aktuality

Aktuality
Program TREND má více peněz, podpoří více výzkumných projektů

„Ministerstvo průmyslu a obchodu ze svých zdrojů zajistilo...

Aktuality
Národní rozvojový fond startuje

Kysilka působil jako viceguvernér České národní banky, generální...

Aktuality
Češi vyvinuli nový typ motoru pro cvičné akrobatické letouny

Díky nastávající generační obměně letounů má tento produkt...