Čtvrtek 22. února 2024
ikona hodiny25. 8. 2021 15:56

Andělští investoři sázejí na hračky budoucnosti

Německý projekt Augmented Robotics si klade za cíl spojit to nejlepší z fyzického a virtuálního světa her a hraček. Využívá k tomu pokročilou technologii rozšířené reality, za kterou stojí silný tým budovaný s německou precizností společně s vášní a silným tahem na branku. Ačkoliv je celý projekt teprve v začátcích, již dnes má první platící zákazníky a krouží kolem něj silní hráči z celého odvětví. Nyní na další rozvoj získal 225 tisíc eur (více než 5,7 milionu korun) od andělského fondu skupiny DEPO Ventures a syndikátu andělských investorů.

Jarda Průcha autor

Foto: DEPO Ventures Foto: DEPO Ventures

Formovat budoucnost hraček, ale také celý mobilní herní průmysl pomůžou peníze od přední japonské zábavní skupiny a investiční banky z Berlína. Zakladatelé Augmented Robotics chtějí celé pre-seed investiční kolo uzavřít na částce 800 tisíc eur, v přepočtu více než 20 milionů korun.

Patnáctičlenný tým Augmented Robotics se snaží transformovat tradiční způsob hraní si s fyzickými hračkami. Cílem je oživit je za pomoci digitálních technologií, které mají dnes prakticky neomezené možnosti. Současně však věří, že pro takový zážitek není třeba kupovat drahé doplňky a další zařízení. Umí oživit například plyšové hračky, nechat auta na dálkové ovládání vstoupit do nových virtuálních prostředí, nebo si užít svůj sběratelský kousek jako charakter skákací hry. Zároveň buduje platformu, která ostatním uživatelům umožní vyvíjet hry přímo pro jejich charakter nebo hračku.

Hračky pro 21. století

„Podle společnosti Statista již 38 procent šestiletých dětí v Německu vlastní smartphone. Zatímco trh s hračkami stagnuje téměř půl desetiletí, trh s mobilními hrami roste o 29 % ročně. Pokud má být trh s hračkami konkurenceschopný, musí vytvářet zodpovědný a poutavý obsah, který kombinuje fyzické hračky s digitálními interakcemi,“ upozorňuje Tony Nitschke, CEO Augmented Robotics.

Prozatím největším hitem v oblasti herního průmyslu byla, alespoň v oblasti AR (rozšířené reality), hra Pokémon GO, která pobláznila miliony lidí po celém světě. A právě na tomto příkladu lze vidět, že trh po moderních hrách a hračkách opravdu touží. Z toho vycházeli také tři bývalí vesmírní inženýři, kteří založili startup Augmented Robotics.

„Augmented Robotics má vše, co investor vyžaduje. Dedikovaný tým, silnou osobnost zakladatele, ale především vizi s globální ambicí. Ačkoliv je projekt téměř na začátku, už dnes jsou za ním vidět hmatatelné výsledky a má základnu platících zákazníků. O to větší důvěru v něj máme a těšíme se na další vývoj. V neposlední řadě jeden z členů našeho andělského networku Douglas Wong vykonává exekutivní funkci přímo ve startupu a sám v něm vlastní podíl, který bude ještě navyšovat. I to je pro nás velkým příslibem,“ říká partner DEPO andělského fondu Jan Krahulík.

Efektivní investování v syndikaci

Jedním ze subjektů, který startupu pomohl k úspěšnému pre-seed kolu, byl také syndikát andělských i soukromých investorů. V rámci entity, kterou speciálně pro tento účel DEPO vytvoří, pak společně do daného startupu investují. Současně celý syndikát kompletně zajistí, a to od právních záležitostí až po veškeré procesní řízení. Syndikát je ve většině případů pouze menšinovým investorem, a tak je třeba, aby investiční kolo bylo uzavřeno spolu s lead investorem.

„Investování prostřednictvím syndikace přináší kvalifikovaným soukromým investorům mnohé výhody a navíc je opravdu efektivní. Tou největší výhodou je diverzifikace, kdy lze v syndikátu investovat například už od 5 000 tisíc eur. Obrovským přínosem pro startup je zcela jistě lidský kapitál, který přináší zkušení investoři a lead investor,“ doplňuje Jan Krahulík.

Články autora Jarda Průcha

Nejnovější články

Pohled z praxe
OZP přispívá na prevenci nejvyšší částkou na jednoho pojištěnce

OZP je dlouhodobě lídrem v modernizacích a využívání nových...

Významnou součástí služeb pro pojištěnce OZP je Asistenční...

Jedním z pilířů zdravotních programů OZP je prevence a...

OZP přinesla na český trh zdravotního pojištění už...

Novinkou roku 2024 je možnost využít kredity na...

Aktuality
Wienerberger obnovuje výrobu v závodech

Od ledna společnost postupně spouští závody v Hranicích,...

Wienerberger také investuje do aktivit spojených s udržitelným...

Rok 2024 bude pro stavební trh rokem očekávání...

Analýzy
Rok 2023: Levnější byty i domy , ceny pozemků dále rostou

„Podle našeho očekávání je cenový pokles u nemovitostí...

Meziroční pokles cen bytů dosáhl vrcholu už ve...

Ceny rodinných domů stoupají dvě čtvrtletí po sobě,...

Samostatnou kapitolou jsou pozemky, jejichž ceny letí dlouhodobě...

Nejnovější Aktuality

Aktuality
Wienerberger obnovuje výrobu v závodech

Od ledna společnost postupně spouští závody v Hranicích,...

Wienerberger také investuje do aktivit spojených s udržitelným...

Rok 2024 bude pro stavební trh rokem očekávání...

Aktuality
V Brně se představí trendy v udržitelném byznysu

„Udržitelnost by měla být klíčovou součástí každé firmy,...

Hlavní součástí programu jsou přednášky odborníků z oblasti...

Aktuality
Zeleninu do letadel si Emirates pěstují samy. Ekologicky

Ta teď úspěšně dokončila převzetí společnosti Emirates Bustanica,...

Od svého uvedení na trh v červenci 2022...