Středa 17. července 2024
ikona hodiny13. 9. 2021 15:49

Konference Engaged Investments má přivést investory k evropským startupům

Půl milionu dolarů pro vítězný startup

Již potřetí pořádá investiční skupina DEPO Ventures konferenci Engaged Investments. Letos se uskuteční 5. října v coworkingovém prostoru HubHub Paláce ARA v Praze. Jejím cílem je zvýšit zájem o investování do startupů a přinést ambiciózním mladým projektům z Evropy potřebný kapitál. Konference Engaged Investments současně přivítá regionální finále největší startupové akce Startup World Cup & Summit (SWCS), kde se nejzajímavější startupy z V4 utkají o účast v European Continental Finale.

Jarda Průcha autor

Foto: Shutterstock.com Foto: Shutterstock.com

Mimo to však budou její součástí workshopy a přednášky o investování do startupů, o které se postarají experti z oboru. Například investor a zakladatel Brand Embassy Vít Horký, andělský investor Paul G. Putz, partner Mavericks Legal Tomáš Ditrych a tři další významná jména startupové scény.

„Obě konference se vzájemně doplňují. Engaged Investments lze navíc brát jako vstupní bránu do startupového investování v předvečer SWCS. Pevně věříme, že se nám k regionálním startupům podaří přilákat nové zájemce a zajímavým projektům ze střední a východní Evropy (CEE) pomůžeme získat potřebný kapitál na urychlení jejich růstu a další rozvoj. A i díky tomu by se startupový trh v naší oblasti měl stát konkurenceschopnější,“ říká Jan Krahulík, venture partner DEPO Ventures.

Investoři „investorům“

Konference pořádaná pod taktovkou DEPO Ventures je jedinou akcí zaměřenou pouze na vzdělávání investorů o tom, jak startupy fungují. Ať už jsou jimi andělští investoři, lidé z řad středního a vyššího managementu nebo širší veřejnost, která je se startupovým světem obeznámena. Program zahrnuje workshopy, přednášky, ale i panelovou diskuzi a networking. Všechny jeho body si však kladou stejný cíl – naučit větší množství investorů v regionu střední a východní Evropy odvážnějšímu zhodnocování financí, což právě startupy představují.

„Vizí DEPO Ventures je vychovávat budoucí andělské investory, což je velký závazek a odpovědnost. I proto pořádáme právě takovou konferenci a celkově investory edukujeme. Pomáháme jim s výběrem příležitostí vhodných pro investování, zkracujeme pro ně procesy a propojujeme je se startupovou scénou v Evropě, ale i za oceánem. Tam je dnes pro startupy situace velmi dobrá a velkou část financí získávají v začátcích právě od andělských investorů. Toho chceme dosáhnout i u nás, kde zatím převládají venture kapitálové fondy, jež většinou v raných fázích neinvestují,“ dodává partner DEPO Ventures Petr Šíma.

Spolupráce s SWCS spočívá v tom, že na konferenci Engaged Investments bude regionální finále. Vybrané startupy z Česka, Slovenska, Maďarska a Polska dostanou možnost bojovat o postup do celoevropského finále, které se uskuteční 6. října na SWCS. Tam budou následně bojovat o velké finále, které se koná v Silicon Valley, a také o půl milionu dolarů pro svůj projekt. Pro vítězství musí zakladatelé startupu předvést, co v nich je. A to v podobě obchodní prezentace, takzvaného pitche, před odbornou porotou.

Články autora Jarda Průcha

Nejnovější články

Aktuality
Strojírák letos ocení průmyslový design

„Cenou za průmyslový design chceme zvýšit povědomí o...

„Chceme také zmapovat úroveň průmyslového designu a motivovat...

Aktuality
Komora nesouhlasí s návrhem zákona o kybernetické bezpečnosti

Českým podnikatelům vadí zejména dopady zavedení prověřování bezpečnosti...

Hospodářská komora upozornila také na to, že vláda...

Expertní pohled
Letní výprodej koruny: Úrokový diferenciál opět ve hře

V podobném duchu zapůsobila na kurz koruny také...

V kombinaci s horší růstovou dynamikou jsme proto...

To samo o sobě není povzbudivá zpráva pro...

V souhrnu jsme lehce revidovali letošní výhled na...

Oproti současným úrovním vidíme prostor pro solidnější zisky...

Z pohledu ČNB zatím není slabší koruna důvodem...

Nejnovější Aktuality

Aktuality
Strojírák letos ocení průmyslový design

„Cenou za průmyslový design chceme zvýšit povědomí o...

„Chceme také zmapovat úroveň průmyslového designu a motivovat...

Aktuality
Komora nesouhlasí s návrhem zákona o kybernetické bezpečnosti

Českým podnikatelům vadí zejména dopady zavedení prověřování bezpečnosti...

Hospodářská komora upozornila také na to, že vláda...

Aktuality
Sponzoringový program pro místní komunity

Holcim Česko dlouhodobě přispívá do rozvoje svého okolí...

Uzávěrka přihlášek do programu je 1. září 2024,...