Úterý 28. května 2024
ikona hodiny13. 12. 2021 17:25

Digitalizace a elektronizace. I ve 3. tisíciletí mnohde cizí slova

Co pozitivního přinesla pandemie covidu-19 pro zaměstnavatele? Nejedná se o protimluv, ač se to tak na první pohled jeví. Přesunutí do on-line režimu přimělo zaměstnavatele zamyslet se nad zažitými stereotypy způsobu práce. Provozy, které to umožňují, se přesunuly do režimu práce z domova. Vedle náročnosti na technické vybavení jako jsou notebooky, připojení k internetu nebo ochrana firemních dat, bylo zajímavé sledovat změny vedení dokumentace týkající se zaměstnání ve virtuálním prostředí. Zkušenosti firem jsou pozitivní, až na jedno významné „ale“.

Markéta Schormová Markéta Schormová autor

předsedkyně Sekce zaměstnanosti a práce HK ČR

Foto: Shutterstock.com Foto: Shutterstock.com

České právo, a speciálně to platí pro právo pracovní, není ani ve třetím tisíciletí připraveno na elektronizaci.  Většina dokumentace musí být nadále vyhotovena tradičně na papíře, navíc s vlastnoručním podpisem. Elektronizace v režimu zákoníku práce sice existuje, nicméně je nastavena natolik těžkopádně, že o ni firmy nemají zájem.

Zákaz setkávání nás však postavil před výzvu zajistit fungování personální agendy jinak než tradičně. Ukazuje se, že pro řadu firem to není vůbec téma, natož problém. Dnešní technologie totiž umožňují různá, na míru šitá řešení pro vedení personální dokumentace.  Zpracování mezd, povinné odvody státu, docházkové systémy, vedení osobních spisů, to vše dnes probíhá většinou pomocí firemních softwarových řešení.

„Papírová kultura“ mladé už neláká

Automatické systémy jsou mnohdy větší zárukou ochrany osobních údajů zaměstnanců či jinak citlivých dat. Firmy volí různá technická řešení. Vždy záleží na velikosti firmy. Jinak funguje zaměstnavatel s 25 zaměstnanci a jinak firma s 250 lidmi. Značný vliv mají také finanční možnosti i na chuť hledat inovativní řešení, která usnadní rutinní práci. Zkušenosti firem navíc dokládají, že sami zaměstnanci vyžadují méně papíru a více digitalizace. Zejména mladá generace, která na technologiích vyrůstá, obtížně přijímá „papírovou kulturu“.

Přitom jsou oblasti, které umí na nové výzvy rychle reagovat. V oblasti technologií uměl zareagovat bankovní sektor, kde se aktuálně většina dokumentace zpracovává elektronicky a fyzický kontakt klienta s bankou není v zásadě nutný. Ostatně zavedení tzv. bankovní identity, tedy systému, kdy přihlášením do internetového bankovnictví mohou lidé i firmy žádat o služby poskytované státem, pro pracovněprávní oblast nabízí více než zajímavou inspiraci.

I ministerstvo práce a sociálních věcí, které vytváří a odpovídá za právní předpisy týkající se trhu práce, si je vědomo nutnosti reakce na technologický pokrok a založilo pracovní skupinu, která se má problematikou zabývat. Je třeba ale jednat rychle, otázka fyzického předávání a podepisování papírové dokumentace se totiž stává výraznou brzdou trhu práce. Při hledání správného právního řešení je však nutné zachovat co nejširší vějíř technických řešení. Základními parametry systému musí být shoda zaměstnance a zaměstnavatele na elektronické formě dokumentace a samozřejmostí musí být zabezpečení dat zaměstnance.

Nejnovější články

Komora.cz
„Flexinovela“ zákoníku práce pomůže i rodičům malých dětí

Skloubit péči o děti, zároveň si udržet kontakt...

„Plánované změny pomohou trhu práce v Česku. Zaměstnanci,...

Cestovní ruch
Nekalé praktiky falešných turistických průvodců skončí

Například tržní řád hlavního města Prahy vymezuje území,...

„Jsem rád, že se podařilo najít formulaci, která...

„Od ledna 2025 si slušní poskytovatelé průvodcovských služeb...

Komora.cz
Zaměstnavatelé novelu zákoníku práce uvítají

Současná praxe, kdy může být výpověď z pracovního...

S tím úzce souvisí další změna zákoníku práce,...

Nejnovější Nezařazené

Nezařazené
Proč ECB nebude spěchat se sazbami dolů?

Popravdě řečeno, pro trhy nejde o žádné překvapení....

Takto přísná měnová politika ale není bez rizika....

Nezařazené
Komora oceňuje digitalizaci obchodování s automobily

„Vláda při svém nástupu slíbila maximální možnou digitalizaci....

Semináře o digitalizaci obchodu s automobily se zúčastnili...

Nezařazené
Členské firmy Jhk zabodovaly v soutěži Spokojený zákazník 2023

Sdružení českých spotřebitelů každoročně od roku 2001 vyhlašuje...

Ocenění Spokojený zákazník také vyjadřuje, že firma, která...

Tyto ocenění jsou také důkazem toho, že firmy...