Pondělí 24. června 2024
ikona hodiny6. 1. 2023 13:53

Startup Mindzero Davida Semeráda (STRV) s inovativním konceptem potlačování stresu poutá pozornost investorů

Extrémní podmínky umí nastartovat lidský potenciál

Schopnost uvolnit se a bojovat se stresem je velmi důležitá pro každého moderního člověka. S revolučním konceptem skupinových lekcí kombinujících kontrolované využití extrémních teplot, nejmodernější biohacking technologie a vedenou relaxaci nyní přichází americký startup Mindzero, který nabízí vědecky potvrzenou a efektivní alternativu ke zbytečně nadužívaným farmaceutikům. Vznikl jako první svého druhu ve Spojených státech z vlastních zkušeností spoluzakladatele a bývalého CEO STRV Davida Semeráda, který chce nabídnout inovativní relaxaci s využitím nejnovějších poznatků o lidském těle, to vše přirozenou cestou. V USA má první studio velký úspěch, do tří let plánuje Semerád až sto dalších poboček po celé zemi. Nyní startup míří do pre-seedového investičního kola, které má podpořit růst a rozvoj projektu. 

Michal Šenkeřík autor

Foto: Shutterstock.com Unikátní metoda potlačování stresu Foto: Shutterstock.com

„V dobách, kdy jsem vedl startup STRV, jsem si sáhl na dno svých psychických sil. V dnešní uspěchané době je trend dávat práci všechno, ale často zapomínáme pečovat i o sebe, na což jsem také doplatil. I když jsem se šest let pokoušel meditovat, výsledky v kombinaci s vynaloženým úsilím pro mě nebyly dostačující. Začal jsem se proto intenzivně zajímat nejen o duševní, ale i fyzické zdraví, z čehož vzešel samotný nápad na Mindzero. Ve Spojených státech je zdraví víceméně řízeno farmaceutickým průmyslem, což je velký problém. Přitom existují efektivní metody na odbourávání stresu a prevenci syndromu vyhoření, jako je sauna, otužování, aromaterapie, pulzující elektromagnetické pole, infračervené světlo a další vědou ověřené moderní technologie. Ve svém projektu jsem se rozhodl všechny tyto metody spojit do jednoho zážitku, jenž má dle studie, kterou jsme vypracovali ve spolupráci s univerzitou King’s College, 92% úspěšnost v odbourání stresu. A to nejdůležitější je, že si jej může dovolit praktický každý,“ říká David Semerád, zakladatel startupu Mindzero.

Startup již nasbíral prvotní hybridní investici ve výši 1,3 milionu dolarů, sestávající z klasického a konvertibilního úvěru. Navíc má podporu investorů, mezi které kromě několika amerických strategických andělů patří např. Andrej Kiska, Ondřej Bartoš, Lubo Smid, Robert Kyncl, Jan Bednář, Tomáš Krcha, Katka Sabo a Robin Raszka. A nyní ještě v rámci pre-seed investičního kola chce vybrat další milion dolarů převážně mezi českými investory, kteří se chtějí podílet na růstu projektu ve Spojených státech. Unikátní je i způsob, jakým Semerád přistupuje ke krytí investice. V roce 2030, kdy s firmou plánuje vstup na burzu, se totiž budou moci investoři sami rozhodnout o ponechání equity podílu ve firmě. V opačném případě mohou nechat vyplatit z prodeje jednoho z Davidových bytů v pražském Karlíně, jehož hodnota se pohybuje ve výši aktuálně vybírané částky.

Světové zdraví a obří růst 

Po úspěchu prvního studia se má nadcházející investice postarat o výstavbu a rozjezd dalších čtyř poboček. Dlouhodobým plánem je pak vytvořit rozsáhlou síť s až 3 500 studii napříč Spojenými státy, které budou mít za cíl ukázat lidem ucelený, a přitom jednoduchý způsob, jak se starat o své duševní i fyzické zdraví s využitím moderních a prověřených postupů. Například podle studie společnosti Wrike z roku 2019 uvedlo až 94 % lidí, že zažívají každodenní stres na pracovišti. Pro 54 % respondentů je přitom stres příčinou nekvalitního spánku, dlouhodobé vystavení takovému stavu pak může vést ke zdravotním problémům i syndromu vyhoření.

„V Americe nejsou sauny zdaleka tak rozšířené jako v České republice. A pokud chce zákazník špičkovou péči, většinou jsou také extrémně drahé. Cílem našich studií je nabídnout ty nejlepší relaxační služby s využitím nejmodernějších technologií, které budou také finančně dostupné. Především ale chceme zcela změnit přístup lidí k mentálnímu i fyzickému zdraví, který doposud ovládaly prášky proti bolesti a kapky na zklidnění. Mindzero v koncentrovaném 50minutovém zážitku udeří na všechny smysly a člověka oživí,“ dodává Semerád. Na pomoc s rozvojem firmy přitom získal špičku v řízení řetězce předních českých resortů.

Ve Spojených státech jde o první projekt svého druhu, který spojuje celou řadu služeb do skupinových lekcí. Studio je vybaveno nejmodernějšími technologiemi, jež sezení doplňují o HD videoprojekci, lasery, interaktivní světelné efekty, binaurální nahrávky zvuku, elektromagnetickou terapii či léčbu červeným světlem. Celkový zážitek sestává také ze speciálního dechového cvičení, vedeného soustředění, sauny, ledové koupele a terapie vonnými oleji. Celá metoda se opírá o hormezi, tedy postupnou relaxaci a otužování organismu prostřednictvím kontrolovaných dávek různorodých extrémních podmínek, například rychlým přechodem mezi horkou a studenou vodou. To má blahodárné účinky na fyzický i mentální stav účastníka, který se dokáže restartovat a postupně lépe odolává stresu.

Články autora Michal Šenkeřík

Nejnovější články

Pohled z praxe
Závod ve vývoji umělé inteligence: Čína versus USA

Čínský gigant Sense Time nedávno ohromil svět představením...

Čínské úspěchy se neomezují jen na software, ale...

Společnost 01 navíc vyvinula i efektivní modely s...

Výsledky tohoto epického souboje titánů formují podobu naší...

Názory
Důvěra spotřebitelů v ekonomiku opět poklesla

Souhrnný indikátor důvěry vyjádřený bazickým indexem se sice...

Do důvěry spotřebitelů se pak propisuje i růst...

Trendy
Aplikace pro správu nemovitostí s analytikou v reálném čase

„Vzhledem k tomu, že procesy správy nemovitostí jsou...

Aplikace SWORP Rent umožňuje organizaci nemovitostí do více...

Nejnovější Aktuality

Cestovní ruch
Pražské zastupitelstvo schválilo novou strategii cestovní ruchu

Součástí strategie na roky 2024–2027 jsou i konkrétní...

Vyhodnocení Koncepce příjezdového cestovního ruchu Zájmy Prahy na...

Analýzy
Stavby se prodražují kvůli neočekávaným nákladům

Z průzkumu společnosti CEEC Research vyplývá, že 26...

Klíčovou roli v regulaci stavebního procesu, a tedy...

Dobré i špatné zkušenosti s řešením neočekávaných nákladů u...

Údaje vycházejí z Kvartální analýzy českého stavebnictví Q2/2024 zpracované...

Aktuality
V Praze se konal největší bitcoinový festival v Evropě

V Praze během svého vystoupení mimo jiné představil 21...

Češi si bitcoin opravdu velmi oblíbili. K více...