×

MICE – speciální příloha časopisu KOMORA

Pátek 22. září 2023
Přihlásit se / Zaregistrovat se
ikona hodiny23. 6. 2023 07:00

Myslíte, že vám stačí běžný antivir?

Odborníci na kyberbezpečnost varují, že hackerských útoků a kyberhrozeb bude stále přibývat. Jen v ČR má nějakou zkušenost s kybernetickým útokem každá třetí firma a každý pátý člověk. Experti z Brilliant World proto založili unikátní technologický start-up IcyBear, který nabídne komplexní IT ochranu na nejvyšší úrovni s bonusem digitálního díla od výtvarníka Pavla Šťastného.

Roman Hrůza Roman Hrůza autor

Roman Hrůza, zakladatel a jednatel komunikační agentury RHA. V oboru PR a marketingu působí více než 15 let. Jeho specializací je strategická komunikace v oblastech energetiky, investic, zdravotnictví, technologií či potravinářství. Zabývá se i Public Affairs a vytvářením B2B vztahů. Je zároveň vydavatelem oborového časopisu Pivo Bier Ale, působí v několika neziskových organizacích.

Foto: Shutterstock.com Foto: Shutterstock.com

Podle bezpečnostního experta Vladimíra Burdy, který se počítačovou bezpečností a bezpečností práce zabývá, již standardní antivirový software nestačí k plnému zabezpečení dnešních uživatelů internetu a sociálních sítí.

Důvodem je, že hrozby v online prostředí se neustále vyvíjejí a nové typy škodlivého softwaru a podvodů vznikají každý den. „Standardní antivir se brání pouze proti známým a již identifikovaným hrozbám. To znamená, že může zaostávat za novými variantami malware, phishingovými útoky a dalšími podvodnými praktikami,“ říká Vladimír Burda z projektu IcyBear. „Existuje celá řada dalších hrozeb, jako jsou phishingové útoky, krádeže identity, útoky na hesla a další formy kybernetického zločinu. Standardní antivir nezajišťuje dostatečnou ochranu proti těmto rafinovaným útokům, které často zneužívají lidskou důvěřivost a nedostatky v systémech,“ dodává.

Tyto důvody přivedly technologické experty k myšlence založit český start-up IcyBear, který nabídne za zhruba desetinu ceny profesionální IT bezpečnostní balík pro rodiny i firmy.  Vstupem do projektu za cenu 15 tisíc korun zákazník získá ochranu všech IT zařízení na rok zdarma. Součástí tohoto balíčku je antivirový program a firewall BitDefender pro tablet, PC či mobilní telefon. Největším benefitem je přístup k SOC (Security Operation Centrum), což je nepřetržitá ochrana IT profesionálů, kteří sledují, analyzují a reagují na bezpečnostní události 24/7.

Foto: IcyBear Tento unikátní umělecký předmět ve formě NFT z ateliéru Pavla Šťastného získá každý člen klubu jako bonus. Foto: IcyBear

Členové IcyBear dále získají bezplatný doživotní přístup k podpoře odborné komunity, informacím, novinkám, vzdělávání a tréninkům proti phishingovým útokům. A také digitální umění. „Tento unikátní umělecký předmět ve formě NFT z ateliéru Pavla Šťastného získá každý člen klubu jako bonus,“ říká Vladimír Burda.

Podle expertů by mělo být zabezpečení na internetu prioritou každého uživatele. „Vzdělávání se v oblasti kybernetické bezpečnosti a pravidelné sledování aktuálních hrozeb nám pomůže chránit naše osobní údaje a udržet se v bezpečí na sociálních sítích a při používání internetu obecně, obzvláště v dnešní době,“ dodává Burda.

Nejnovější články

Analýzy
Nad boxy stále jasně vede doručení domů

Ačkoli se důležitost rychlého doručení diskutuje čím dál...

Ačkoli 29 % Čechů deklarovalo, že v konkrétním e-shopu...

Kromě rychlosti je při výběru e-shopu a rozhodování...

Přes často diskutovaný nárůst popularity doručovacích boxů se...

Analýzy
O procento vyšší tržby, o 30 procent větší náklady

Na první pohled vypadá standardní meziroční srovnání pro...

 „Nám v Czech Inn Hotels se daří, zvyšujeme...

Srpnová čísla jsou z hlediska obsazenosti lehce atypická....

Ze srpnových čísel českých hotelů vynikají v obsazenosti...

Trendy
Spořitelna investuje 5 milionů eur do biotechnologií

„Ústav organické chemie a biochemie je díky úspěchu...

Pro i&i Bio, který navázal na úspěšné působení...

Nejnovější Aktuality

Aktuality
Na co všechno a za jakých podmínek lze získat dotace?

Stavební veletrh FOR ARCH v září proběhne již...

Jaké novinky se letos chystají? Za program Nová...

Co je možné v současnosti modernizovat a budovat...

Aktuality
Česká technologie pomáhá FBI hledat pohřešované děti

Od roku 2018, kdy Apify spojil své síly...

Zatím se iniciativa soustředí jen na Egypt, ale...

Aktuality
ELDIS Pardubice roste, řeší nové projekty a nabírá zaměstnance

Minulé roky ukázaly, že je firma zdravá. I...

Vzhledem k zakázkové naplněnosti a dalším významným projektům, jež...