Sobota 15. června 2024
ikona hodiny23. 6. 2023 07:00

Myslíte, že vám stačí běžný antivir?

Odborníci na kyberbezpečnost varují, že hackerských útoků a kyberhrozeb bude stále přibývat. Jen v ČR má nějakou zkušenost s kybernetickým útokem každá třetí firma a každý pátý člověk. Experti z Brilliant World proto založili unikátní technologický start-up IcyBear, který nabídne komplexní IT ochranu na nejvyšší úrovni s bonusem digitálního díla od výtvarníka Pavla Šťastného.

Roman Hrůza Roman Hrůza autor

Roman Hrůza, zakladatel a jednatel komunikační agentury RHA. V oboru PR a marketingu působí více než 15 let. Jeho specializací je strategická komunikace v oblastech energetiky, investic, zdravotnictví, technologií či potravinářství. Zabývá se i Public Affairs a vytvářením B2B vztahů. Je zároveň vydavatelem oborového časopisu Pivo Bier Ale, působí v několika neziskových organizacích.

Foto: Shutterstock.com Foto: Shutterstock.com

Podle bezpečnostního experta Vladimíra Burdy, který se počítačovou bezpečností a bezpečností práce zabývá, již standardní antivirový software nestačí k plnému zabezpečení dnešních uživatelů internetu a sociálních sítí.

Důvodem je, že hrozby v online prostředí se neustále vyvíjejí a nové typy škodlivého softwaru a podvodů vznikají každý den. „Standardní antivir se brání pouze proti známým a již identifikovaným hrozbám. To znamená, že může zaostávat za novými variantami malware, phishingovými útoky a dalšími podvodnými praktikami,“ říká Vladimír Burda z projektu IcyBear. „Existuje celá řada dalších hrozeb, jako jsou phishingové útoky, krádeže identity, útoky na hesla a další formy kybernetického zločinu. Standardní antivir nezajišťuje dostatečnou ochranu proti těmto rafinovaným útokům, které často zneužívají lidskou důvěřivost a nedostatky v systémech,“ dodává.

Tyto důvody přivedly technologické experty k myšlence založit český start-up IcyBear, který nabídne za zhruba desetinu ceny profesionální IT bezpečnostní balík pro rodiny i firmy.  Vstupem do projektu za cenu 15 tisíc korun zákazník získá ochranu všech IT zařízení na rok zdarma. Součástí tohoto balíčku je antivirový program a firewall BitDefender pro tablet, PC či mobilní telefon. Největším benefitem je přístup k SOC (Security Operation Centrum), což je nepřetržitá ochrana IT profesionálů, kteří sledují, analyzují a reagují na bezpečnostní události 24/7.

Foto: IcyBear Tento unikátní umělecký předmět ve formě NFT z ateliéru Pavla Šťastného získá každý člen klubu jako bonus. Foto: IcyBear

Členové IcyBear dále získají bezplatný doživotní přístup k podpoře odborné komunity, informacím, novinkám, vzdělávání a tréninkům proti phishingovým útokům. A také digitální umění. „Tento unikátní umělecký předmět ve formě NFT z ateliéru Pavla Šťastného získá každý člen klubu jako bonus,“ říká Vladimír Burda.

Podle expertů by mělo být zabezpečení na internetu prioritou každého uživatele. „Vzdělávání se v oblasti kybernetické bezpečnosti a pravidelné sledování aktuálních hrozeb nám pomůže chránit naše osobní údaje a udržet se v bezpečí na sociálních sítích a při používání internetu obecně, obzvláště v dnešní době,“ dodává Burda.

Nejnovější články

Aktuality
Na Univerzitě Pardubice proběhne v úterý Technology Day

„Univerzita a aplikační průmyslová sféra by neměly tvořit...

Technologie, které univerzita v rámci akce představí, jsou...

Univerzita Pardubice plánuje po pilotní akci Technology Day...

Trendy
Vyladěný event jako vizitka vaší společnosti

Odborné eventy jsou bezpochyby nezbytné pro další rozvoj,...

Nechcete celou akci strávit v uzavřených prostorách velkého konferenčního...

Dobré jídlo a pití nesmí chybět na žádném...

Zvláštní pozornost si zaslouží doprovodný program. Resort disponuje...

Největší doména resortu? Jednoznačně 27 jamkové profesionální golfové...

Fantazii se ale meze nekladou. „Pro jednu z firem...

Expertní pohled
Využijte potenciál firemních vozů naplno

Proč si pořídit monitoring vozidel? Čím může usnadnit...

Kniha jízd nebo sledování aktuální polohy jsou základní...

Jde o tzv. Vysvědčení řidiče. Jedná se o pravidelné hodnocení jízdních...

Nejnovější Aktuality

Aktuality
Na Univerzitě Pardubice proběhne v úterý Technology Day

„Univerzita a aplikační průmyslová sféra by neměly tvořit...

Technologie, které univerzita v rámci akce představí, jsou...

Univerzita Pardubice plánuje po pilotní akci Technology Day...

Aktuality
Méně papírování, více podnikání

Podle Právního elektronického systému Hospodářské komory stát v současnosti...

Hospodářská komora také provedla kvalifikované odhady. Podle propočtů...

Aktuality
Podnikatelé se chtějí podílet na financování strategických investic

„Nepodceňujme a važme si toho, že tu máme...

Prezident Svazu průmyslu Jan Rafaj je přesvědčen, že...