×

MICE – speciální příloha časopisu KOMORA

Pátek 22. září 2023
Přihlásit se / Zaregistrovat se
ikona hodiny12. 9. 2023 14:34

Česká síť inovačních center Ynovate se rozšiřuje na Slovensko

Vstupuje do ní Inovia ze Žilinského kraje

Žilinské Inovační centrum INOVIA vstupuje do sítě inovačních center Ynovate. Stává se tak prvním slovenským centrem v této organizaci. Tento krok otevírá nové možnosti pro rozvoj slovenských startupů, malých a středních firem v regionu, které nyní mohou využívat prověřenou síť špičkových byznysových expertů i z České republiky.

Martin Gillár Martin Gillár autor

Čtrnáct let se věnuje hlavně public relations a content managementu, má za sebou praxi v médiích i práci pro nevládní organizace a v komerčním sektoru. V minulosti se podílel na komunikačních kampaních týkajících se výrazných společenských témat a vedl mimo jiné i komunikaci mezinárodního filmového festivalu EKOFILM. Poslední roky působí v inovační agentuře JIC, kde má na starosti spolupráci s médii, obsahovou strategii a zároveň předává zkušenosti z marketingu začínajícím podnikatelům a studentům.

Foto: JIC YnovateFest_Zlín 2023 Foto: JIC

Síť Ynovate vznikla na půdorysu dřívější spolupráce agentur z Jihomoravského, Libereckého, Moravskoslezského, Olomouckého, Plzeňského, Středočeského, Ústeckého a Zlínského kraje. Teď se rozšiřuje i na Slovensko. „Propojení českého a slovenského startupového prostředí je přirozené. Vstup Inovie je logickým krokem, kterým pokračuje dosavadní spolupráce Moravskoslezského inovačního centra a žilinské inovační agentury,“ vysvětluje koordinátor sítě Ynovate Jindřich Weiss.

„Žilina je technologické město, které má v podpoře inovací tradici. Vznik Inovie dal těmto snahám rámec a propojení s českým inovačním prostředím v rámci sítě Ynovate přinese slovenským firmám možnost využívat znalosti českých expertů,“ poukazuje ředitel Inovie Vlastimil Kocián na síť více jak sto padesáti špičkových expertů z České republiky, které si agentury mezi sebou sdílí. „To, že se stáváme oficiálním členem nám otevírá dveře k široké síti špičkových expertů, know-how a osvědčených metodik,“ doplňuje Kocián. Inovační centrum tak bude moci efektivněji podporovat firmy ze Žilinského kraje v jejich růstu a internacionalizaci a zvýší kvalitu svých konzultačních služeb.

Členové Ynovate

  • Jihomoravský kraj: JIC
  • Liberecký kraj: Lipo.ink
  • Moravskoslezský kraj: Moravskoslezské inovační centrum
  • Olomoucký kraj: Inovační centrum Olomouckého kraje
  • Plzeňský kraj: Regionální rozvojová agentura Plzeňského kraje
  • Středočeský kraj: Středočeské inovační centrum
  • Ústecký kraj: Inovační centrum Ústeckého kraje
  • Zlínský kraj: TIC Zlín
  • Žilinský kraj: INOVIA

„Propojujeme firmy s experty z celé České republiky. Jsou mezi nimi úspěšní podnikatelé i špičkoví profesionálové na dílčí oblasti podnikání. Právě jejich zkušenosti mohou být pro firmy s unikátním produktem tím důvodem, proč nakonec uspějí i mezinárodně,“ popisuje práci jednotlivých center Jindřich Weiss. „Se vstupem Inovie máme teď možnost sdílet experty a zkušenosti přeshraničně, což přinese síti úplně novou perspektivu.“ Díky dosavadní spolupráci inovačních center získalo podporu přes 500 malých a středních firem. A mezi nimi je i mnoho mezinárodně úspěšných.

„Žilinský kraj je historicky regionem inovativních a odvážných projektů. Firmy jako Robotec, Kinekus, Martinus, Ipesoft nebo MTS mají Žilinský kraj uveden ve svém rodném listě. Inovia je místem, kde mohou mladí lidé najít podporu pro své inovativní nápady od samého počátku, kde získávají zázemí, know-how a přístup k praktickým zkušenostem. A nyní můžeme čerpat ze zkušeností odborníků nejen ze Slovenska, ale i z České republiky,“ říká Erika Jurinová, županka Žilinského kraje.

Články autora Martin Gillár

Nejnovější články

Názory
Úsudek, invence, zkušenost a odbornost zůstanou doménou lidí

Každý si mohl vyzkoušet, že umělá inteligence umí...

Jsem toho názoru, že revoluce nepřijde za rok...

Trendy
Dny AI představí samořiditelná auta i roboty

Dny AI 2023 odstartují 9. října v Brně,...

Nejširší záběr aplikací AI představí sekce zaměřené na...

Poslední sekce cílí na výzkum a veřejnou správu....

Expertní pohled
Efektivní komunikace s novináři aneb Jak na tiskovou zprávu

Tisková zpráva totiž představuje jeden z nejdůležitějších nástrojů...

Důležité jsou také citace, které dodávají tiskové zprávě...

Nejnovější Nezařazené

Nezařazené
Proč je dobré naučit se říkat NE!

To jsou všechno jistě velice důležité věci, a...

Nezařazené
Česku bez vize hrozí totální kolaps

Prvním krokem k budoucnosti je podle Zdeňka Zajíčka...

„Musíme vykročit z bludného kruhu, jinak skutečně zůstaneme...

Nezařazené
Vydejte se na cestu za tajemstvím řecké kuchyně

Řekové jsou na svou kuchyni patřičně pyšní a...

Nezapomeňme na sýry Sýry mají v Řecku bohatou historii,...

Nevynechejte rybí trhy Ryby a plody moře patří...