čtvrtek 12. prosince 2024
ikona hodiny 4. 11. 2024 06:15

Mezinárodní konference v Brně představuje program

Velvet Innovation: ambice jako motor podnikání i inovací

Mezinárodní konference Velvet Innovation, která se uskuteční 14. listopadu v brněnském hotelu Passage, odhalila detailní program zaměřený na téma Ambition (Un)locked. Účastníky čeká řada inspirativních přednášek, panelových diskusí a rozhovorů s předními odborníky z oblasti inovací a udržitelného podnikání.

Martin Gillár Martin Gillár autor

Čtrnáct let se věnuje hlavně public relations a content managementu, má za sebou praxi v médiích i práci pro nevládní organizace a v komerčním sektoru. V minulosti se podílel na komunikačních kampaních týkajících se výrazných společenských témat a vedl mimo jiné i komunikaci mezinárodního filmového festivalu EKOFILM. Poslední roky působí v inovační agentuře JIC, kde má na starosti spolupráci s médii, obsahovou strategii a zároveň předává zkušenosti z marketingu začínajícím podnikatelům a studentům.

Foto: Shutterstock.com
Velvet Innovation: ambice jako motor podnikání i inovací. Mezinárodní konference v Brně představuje program Foto: Shutterstock.com

Konferenci zahájí keynote přednáška předního britského odborníka na udržitelné podnikání Johna Elkingtona. Jeho vystoupení odstartuje blok, který se zaměří na alternativní přístupy k podnikání transformující celá průmyslová odvětví. Na něj naváže další osobnost světového formátu Erinch Sahan z Doughnut Economics Action Lab, která vznikla na základě stejnojmenného konceptu Kate Raworthové z univerzity v Oxfordu. Ve své přednášce představí model takzvané koblihové ekonomiky. Ten místo ekonomického růstu klade do centra pozornosti i ekologické limity planety. O udržitelnosti v leadershipu i řízení firmy bude mluvit Lenka Novotná z firmy Plastia a Vratislav Kalenda z Applifting. Téma udržitelnosti zazní na konferenci vícekrát, mluvit o něm bude i Cyril Klepek z firmy Cyrkl. V jeho případě se bude mluvit zejména o ekonomické udržitelnosti ve firmě.

Další blok se věnuje ženám v podnikání. „Tahle sekce je pro mě osobně velmi důležitá. Pro ženy je ta startovní čára pořád někde jinde, což je obrovská škoda. I proto jsem moc ráda, že téměř polovina letošních vystupujících jsou ženy. Podařilo se nám na akci pozvat inspirativní a v podnikání a třeba i vědě úspěšné ženy, jako je angel investorka Kaija Pöysti, Elisabeth van Holthe tot Echten z Female Founders, Karin Fuentesová z Digitoo, zakladatelka startupe Entrant a vědkyně Julie Dobrovolná, cofounderka Recombee Gabriela Takáčová a mnoho dalších,“ říká Hana Šudáková z inovační agentury JIC, která konferenci připravuje. „Zároveň je klíčové, že se bavíme i o praktických krocích – proto jsme pozvali třeba investorky jako je Mairead Roche nebo Zuzana Zamborská. Chceme nejen inspirovat, ale ukázat i reálné cesty, jak se v technologickém světě prosadit. Věřím, že tato část programu pomůže posunout debatu od otázky ‚proč je žen ve startupech a technologických firmách málo‘ k ‚jak můžeme podpořit více žen v podnikání‘. To je změna, kterou chceme vidět,“ dodává Šudáková.

Blok Business of feeling good nabídne prezentace a diskuze zejména týkající se health-tech a well-being sektoru. Začne keynote přednáškou Matthewa DiFranca o budoucnosti zdravotních technologií a následovat ji bude panelová diskuse s Lukášem Lounem z MAIA Labs a Tomášem Studeníkem z Caelestinus Health Tech Incubator o startupech a investicích v tomto sektoru.

Chybět nebude ani výběr toho nejlepšího z regionálních inovacích a startupů. Moderátorka Soňa Baranová ve fireside chatech představí zástupce úspěšných firem jako Runecast (Stan Markov) a Sewio (Milan Šimek).

V dalším programovém bloku bude řeč o tom, jak může akademická sféra proměnit špičkový výzkum v prosperující startupy. Markéta Filipenská bude moderovat panelovou diskusi s Petrem Přidalem, Kaijou Pöysti a Julií Dobrovolnou, kteří se podělí o své zkušenosti se zakládáním akademických startupů a podporou pro studentské podnikání u nás i ve světě.

Na programu bude i Startup Showcase, tedy přehlídka vybraných středoevropských startupů, kde se představí inovativní projekty s potenciálem formovat budoucnost různých odvětví.

Konference je určena zástupcům startupů, malých a středních firem, korporací, investorům, ale i odborníkům z oblasti výzkumu, vývoje, akademické sféry a veřejné správy. Vstupenky jsou v prodeji na webových stránkách akce.

Články autora Martin Gillár

Nejnovější články

Expertní pohled

Hojně sledovaný Lex Ferrari skončí!

Senátoři schválili novelu zákona o dani z přidané hodnoty (DPH)....
Aktuality

Velké přísliby malých reaktorů a chytrých sítí

Chystaná výstavba velkých i malých reaktorů je unikátní příležitostí...
Expertní pohled

Fotovoltaika láká firmy i živnostníky

Fotovoltaika už dnes není jen záležitostí specifických provozů,...

Nejnovější Aktuality

Expertní pohled

Hojně sledovaný Lex Ferrari skončí!

Senátoři schválili novelu zákona o dani z přidané hodnoty (DPH)....
Aktuality

Velké přísliby malých reaktorů a chytrých sítí

Chystaná výstavba velkých i malých reaktorů je unikátní příležitostí...
Expertní pohled

Fotovoltaika láká firmy i živnostníky

Fotovoltaika už dnes není jen záležitostí specifických provozů,...