Sobota 24. února 2024
ikona hodiny22. 11. 2023 08:45

JIC Ventures investuje miliony do softwaru pro arboristy

JIC Ventures, fond inovační agentury JIC, oznámil investici ve výši 100 000 eur do společnosti Arbo Technologies. Startup zakladatele Ondřeje Kolaříka vyvíjí software pro efektivnější práci arboristů a lepší péči o stromy. Tato investice předchází plánovanému většímu investičnímu kolu ve výši přibližně jeden milion eur.

Martin Gillár Martin Gillár autor

Čtrnáct let se věnuje hlavně public relations a content managementu, má za sebou praxi v médiích i práci pro nevládní organizace a v komerčním sektoru. V minulosti se podílel na komunikačních kampaních týkajících se výrazných společenských témat a vedl mimo jiné i komunikaci mezinárodního filmového festivalu EKOFILM. Poslední roky působí v inovační agentuře JIC, kde má na starosti spolupráci s médii, obsahovou strategii a zároveň předává zkušenosti z marketingu začínajícím podnikatelům a studentům.

Foto: Jakub Čáp JIC Ventures, fond inovační agentury JIC, oznámil investici ve výši 100 000 eur do společnosti Arbo Technologies Foto: Jakub Čáp

Inovace, které mohou pomoci zvládat globální výzvy, jsou pro investory čím dál atraktivnější. Příkladem je i aktuální investice inovační agentury JIC do brněnského startupu Arbo Technologies Ondřeje Kolaříka. Ten za pomoci moderních technologií pomáhá zejména arboristům s lepší péčí o stromy. „Náš software arboristům usnadňuje práci. Nemá je nahradit, ale ušetřit jim čas a pomoci jim. S ním dokážou mnohem rychleji a lépe analyzovat stabilitu stromu – odhalit reálný rozsah dutin nebo jestli nehrozí třeba jeho selhání,“ říká Ondřej Kolařík s tím, že právě vzrostlé a staré stromy jsou z hlediska adaptací na změny klimatu, ale třeba i pro zachování biodiverzity velmi důležité. „V podstatě platí, že čím starší a vzrostlejší strom, tím více benefitů pro okolí. Proto je zejména ve městech tak důležité tyto stromy chránit,“ doplňuje Kolařík. Startup využívá softwarové nástroje ke sběru dat o stromech. Ty potom analyzuje, aby mohl stromu poskytnout co možná nejlepší péči. Díky tomu dokáže firma stromům prodloužit život a zamezit jejich zbytečným úhynům nebo kácení.

JIC podporuje firmu už přes tři roky. „Na začátku s našimi experty definoval Ondra třeba správné prodejní momenty, dělal předvýběr zahraničních trhů, kam je možné expandovat a radili jsme mu i třeba v oblasti grantů. Před dvěma lety už měl prvního investora – Y Soft Ventures. Osobně se mi velmi líbí energie foundera a téma, které Arbo řeší, vidím zde šanci na mezinárodní úspěch,“ vysvětluje Radim Kocourek z největší české inovační agentury. „Věříme, že inovace mohou lidem pomoci zvládat globální výzvy. A tohle je přesně ten případ,“ doplňuje Kocourek. Cílem investice je dovést firmu k dalšímu většímu investičnímu kolu, ve kterém od investorů získá další až jeden milion eur.

Články autora Martin Gillár

Nejnovější články

Expertní pohled
Důvěra v ekonomiku není nijak valná

Dolů ho táhla zejména zhoršující se nálada mezi...

Pro nastartování domácí poptávky je pozitivním signálem růst...

Expertní pohled
Potřebujeme zdravé, nikoli nemocné zaměstnance

Jak je možné, že jen pár týdnů po...

Jakou roli v tom vidíte pro MSD? Můžeme se...

Vedle prevence a očkování je MSD aktivní i v oblasti onkologie...

Trendy
Moderní řešení jménem Cafédock

Kde se zrodil nápad na Cafédock? Před pár lety...

Jak vypadaly první prototypy? Jeden byl menší, se...

Kolik modelů v současnosti existuje? Nyní jsou ještě v oběhu...

Nejnovější Trendy

Trendy
Moderní řešení jménem Cafédock

Kde se zrodil nápad na Cafédock? Před pár lety...

Jak vypadaly první prototypy? Jeden byl menší, se...

Kolik modelů v současnosti existuje? Nyní jsou ještě v oběhu...

Trendy
Robotizace broušení a lakování povrchů

Může se opřít o mnohaletou spolupráci s předními výrobci lakovacích...

Dodavatelů průmyslových nebo kolaborativních robotů najdete na trhu mnoho....

Během čtyř let působení průmyslového oddělení Business Developmentu...

Aktuality
V Brně se představí trendy v udržitelném byznysu

„Udržitelnost by měla být klíčovou součástí každé firmy,...

Hlavní součástí programu jsou přednášky odborníků z oblasti...