Pondělí 4. prosince 2023
ikona hodiny4. 11. 2023 06:12

Největší veletrhy pracovních příležitostí odstartovaly

Zajímavé profesní nabídky od skoro tří desítek zaměstnavatelů čekaly na návštěvníky prvního letošního Veletrhu pracovních příležitostí. Tyto akce tradičně pořádá Krajská hospodářská komora Karlovarského kraje (KHK KK) společně s Karlovarským krajem a Úřadem práce ČR. Pro zaměstnavatele jde o výbornou příležitost nejen nabídnout volné pozice, potkat se osobně s uchazeči, ale i prezentovat svou společnost. Organizátoři během prvního veletrhu zaznamenali vyšší účast zájemců o práci původem z Ukrajiny.

Václava Simeonová autor

Foto: KHKKK / Miroslav Nový Největší veletrhy pracovních příležitostí odstartovaly v Karlových Varech Foto: KHKKK / Miroslav Nový

První veletrh se uskutečnil v karlovarském hotelu Thermal, další se bude konat 8. listopadu v chebském Kulturním centru Svoboda a série skončí 15. listopadu v sokolovském Městském domě kultury. Uchazeči o zaměstnání mohou dorazit vždy v době od 9 do 16 hodin.

„Účast zájemců o práci je takřka stejná jako v předchozích letech. Do karlovarského hotelu Thermal zavítalo téměř 700 osob, mezi kterými bylo i přes 50 lidí původem z Ukrajiny a dále studenti a žáci posledních ročníků středních a základních škol,“ uvádí Barbora Volfová, zástupkyně ředitelky KHK KK.

Pro zaměstnavatele jde o dobrou šanci, jak dát o sobě vědět. To potvrzuje i Lucie Šlaisová, náborářka SUAS Group: „Veletrhy pracovní příležitostí jsou velmi přínosnou formou, jak propagovat naši společnost v regionu a jak efektivně nabídnout pracovní místa široké škále uchazečů.“ Jak doplňuje, na středečním veletrhu se také společnosti podařilo navázat spolupráci se studenty Střední uměleckoprůmyslové školy keramické a sklářské a domluvit se s nimi na případných odborných praxích či stážích.

Pozitivně hodnotí veletrh také Martin Kasal, tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje: „Celý seriál veletrhů vnímáme jako ideální příležitost, jak prezentovat všechny činnosti a obory, který hasičský sbor nabízí, tedy nejen výjezdovou činnost, ale komplexní zajištění požární ochrany v kraji. Přímý kontakt se stovkami účastníků veletrhů je nejefektivnější forma, kterou toto můžeme sdělit,“ podotýká.

Tradičním účastníkem je také Witte Automotive. „Jsme velice rádi, že každoročně můžeme být součástí veletrhů a odprezentovat tak naši firmu v kraji,“ říká Aneta Krnáčová, HR Business Partner Witte Automotive. Jak doplňuje, zaznamenala vyšší účast ze strany ukrajinských občanů.

Regionální veletrhy pracovních příležitostí mají v Karlovarském kraji svou dlouholetou tradici. „Pomáhají propojit místní firmy s potenciálními zaměstnanci, kteří v dané lokalitě žijí. Umožňují navíc přímou interakci mezi zaměstnavateli a uchazeči o práci. To je jedinečná příležitost pro obě strany získat o sobě lepší představu a navázat osobní kontakt, což je jeden z předpokladů úspěšného náboru,“ říká Lenka Mansfeldová, ředitelka KHK KK. „Podle posledních údajů Českého statistického úřadu dosahovala nezaměstnanost v Karlovarském kraji 4,19 %, na jedno volné pracovní místo připadalo 1,35 uchazeče. Region tak vykazoval čtvrtý nejvyšší podíl nezaměstnaných v rámci celé ČR, a to po Ústeckém (5,57 %), Moravskoslezském ( (4,95 %) a Jihomoravském (4,21 %) kraji. V regionu byla i v posledním sledovaném období největší nezaměstnanost na Sokolovsku,“ podotýká.

Také letos jsou v rámci veletrhů připravené workshopy, přednášky a poradenství ohledně kariérního růstu a dovedností. Zájemci tak mohou zjistit, jak vylepšit životopis nebo se třeba připravit je na pohovor. Nachystaný je i doprovodný program pro školáky, který se odehrává především v režii složek integrovaného záchranného systému. Účastníci tak můžou zblízka poznat práci policie, hasičů, záchranářů, vězeňské služby, ale i dalších profesí.

Veletrhy práce pořádá Krajská hospodářská komora Karlovarského kraje společně s Karlovarským krajem a Úřadem práce ČR, akci podpořila i města Cheb a Sokolov. Velké díky patří hlavnímu partnerovi akce, společnosti Mattoni, která zajišťuje nápoje pro vystavující.

Nejnovější články

Aktuality
Hoteliéři ocenili Aleše Hámu a pořad S karavanem po Česku

Mezi oceněné patří hotely, které excelují ve službách,...

Mimořádné ocenění převzal také moderátor a herec Aleš...

„Naše asociace každým rokem vybírá jeden významný počin,...

Názory
Každoroční hašteření o minimální mzdě: Pískej konec!

Způsob, jakým se k tomu rozhodne, zůstává zahalen...

Vyslovil bych se tedy pro určitou reformu těchto...

Analýzy
GenAI na vzestupu, firmy se chystají zvýšit investice

Generativní umělá inteligence (GenAI) je akcelerátorem desetiletí, který...

Přestože investice do GenAI jsou v plném proudu,...

Z těch, kteří GenAI používají profesionálně, uvádějí respondenti...

Nejnovější Aktuality

Aktuality
Hoteliéři ocenili Aleše Hámu a pořad S karavanem po Česku

Mezi oceněné patří hotely, které excelují ve službách,...

Mimořádné ocenění převzal také moderátor a herec Aleš...

„Naše asociace každým rokem vybírá jeden významný počin,...

Expertní pohled
INCIEN vyzývá: Dekarbonizujte průmysl

Institut věří, že bez cirkulární ekonomiky se dekarbonizace...

Mnohem větší prostor než dosud by proto měly...

Ocelový šrot se pro výrobu oceli využívá už...

Problémem je i to, že dosavadní národní strategie...

Aktuality
Smartwings otevřou pravidelnou linku Praha – Atény  

Let QS1140 bude odlétat z Letiště Václava Havla...

Kromě Atén nabídne letecká společnost Smartwings v letním...