Čtvrtek 13. června 2024
ikona hodiny4. 11. 2023 06:12

Největší veletrhy pracovních příležitostí odstartovaly

Zajímavé profesní nabídky od skoro tří desítek zaměstnavatelů čekaly na návštěvníky prvního letošního Veletrhu pracovních příležitostí. Tyto akce tradičně pořádá Krajská hospodářská komora Karlovarského kraje (KHK KK) společně s Karlovarským krajem a Úřadem práce ČR. Pro zaměstnavatele jde o výbornou příležitost nejen nabídnout volné pozice, potkat se osobně s uchazeči, ale i prezentovat svou společnost. Organizátoři během prvního veletrhu zaznamenali vyšší účast zájemců o práci původem z Ukrajiny.

Václava Simeonová autor

Foto: KHKKK / Miroslav Nový Největší veletrhy pracovních příležitostí odstartovaly v Karlových Varech Foto: KHKKK / Miroslav Nový

První veletrh se uskutečnil v karlovarském hotelu Thermal, další se bude konat 8. listopadu v chebském Kulturním centru Svoboda a série skončí 15. listopadu v sokolovském Městském domě kultury. Uchazeči o zaměstnání mohou dorazit vždy v době od 9 do 16 hodin.

„Účast zájemců o práci je takřka stejná jako v předchozích letech. Do karlovarského hotelu Thermal zavítalo téměř 700 osob, mezi kterými bylo i přes 50 lidí původem z Ukrajiny a dále studenti a žáci posledních ročníků středních a základních škol,“ uvádí Barbora Volfová, zástupkyně ředitelky KHK KK.

Pro zaměstnavatele jde o dobrou šanci, jak dát o sobě vědět. To potvrzuje i Lucie Šlaisová, náborářka SUAS Group: „Veletrhy pracovní příležitostí jsou velmi přínosnou formou, jak propagovat naši společnost v regionu a jak efektivně nabídnout pracovní místa široké škále uchazečů.“ Jak doplňuje, na středečním veletrhu se také společnosti podařilo navázat spolupráci se studenty Střední uměleckoprůmyslové školy keramické a sklářské a domluvit se s nimi na případných odborných praxích či stážích.

Pozitivně hodnotí veletrh také Martin Kasal, tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje: „Celý seriál veletrhů vnímáme jako ideální příležitost, jak prezentovat všechny činnosti a obory, který hasičský sbor nabízí, tedy nejen výjezdovou činnost, ale komplexní zajištění požární ochrany v kraji. Přímý kontakt se stovkami účastníků veletrhů je nejefektivnější forma, kterou toto můžeme sdělit,“ podotýká.

Tradičním účastníkem je také Witte Automotive. „Jsme velice rádi, že každoročně můžeme být součástí veletrhů a odprezentovat tak naši firmu v kraji,“ říká Aneta Krnáčová, HR Business Partner Witte Automotive. Jak doplňuje, zaznamenala vyšší účast ze strany ukrajinských občanů.

Regionální veletrhy pracovních příležitostí mají v Karlovarském kraji svou dlouholetou tradici. „Pomáhají propojit místní firmy s potenciálními zaměstnanci, kteří v dané lokalitě žijí. Umožňují navíc přímou interakci mezi zaměstnavateli a uchazeči o práci. To je jedinečná příležitost pro obě strany získat o sobě lepší představu a navázat osobní kontakt, což je jeden z předpokladů úspěšného náboru,“ říká Lenka Mansfeldová, ředitelka KHK KK. „Podle posledních údajů Českého statistického úřadu dosahovala nezaměstnanost v Karlovarském kraji 4,19 %, na jedno volné pracovní místo připadalo 1,35 uchazeče. Region tak vykazoval čtvrtý nejvyšší podíl nezaměstnaných v rámci celé ČR, a to po Ústeckém (5,57 %), Moravskoslezském ( (4,95 %) a Jihomoravském (4,21 %) kraji. V regionu byla i v posledním sledovaném období největší nezaměstnanost na Sokolovsku,“ podotýká.

Také letos jsou v rámci veletrhů připravené workshopy, přednášky a poradenství ohledně kariérního růstu a dovedností. Zájemci tak mohou zjistit, jak vylepšit životopis nebo se třeba připravit je na pohovor. Nachystaný je i doprovodný program pro školáky, který se odehrává především v režii složek integrovaného záchranného systému. Účastníci tak můžou zblízka poznat práci policie, hasičů, záchranářů, vězeňské služby, ale i dalších profesí.

Veletrhy práce pořádá Krajská hospodářská komora Karlovarského kraje společně s Karlovarským krajem a Úřadem práce ČR, akci podpořila i města Cheb a Sokolov. Velké díky patří hlavnímu partnerovi akce, společnosti Mattoni, která zajišťuje nápoje pro vystavující.

Články autora Václava Simeonová

Nejnovější články

Aktuality
Podnikatelé se chtějí podílet na financování strategických investic

„Nepodceňujme a važme si toho, že tu máme...

Prezident Svazu průmyslu Jan Rafaj je přesvědčen, že...

Aktuality
Naplňuje mě energií, když vidím, s čím se podnikatelé vyrovnají

Loni po svém zvolení jste v rozhovoru pro časopis...

Vedle nedostatku pracovních sil trápí podnikatele rovněž vysoké...

Vedle státu digitalizuje i Hospodářská komora, na jaké novinky se...

Expertní pohled
Tuzemská inflace v květnu zvolnila na 2,6 %

V meziměsíčním srovnání spotřebitelské ceny stagnovaly. Oproti dubnu...

Z pohledu ČNB je důležitý právě pohled do...

Pro nejbližší měsíce počítáme s dalším pozvolným poklesem...

Celkové vyznění dnešních inflačních čísel je z pohledu...

Nejnovější Aktuality

Aktuality
Podnikatelé se chtějí podílet na financování strategických investic

„Nepodceňujme a važme si toho, že tu máme...

Prezident Svazu průmyslu Jan Rafaj je přesvědčen, že...

Aktuality
Naplňuje mě energií, když vidím, s čím se podnikatelé vyrovnají

Loni po svém zvolení jste v rozhovoru pro časopis...

Vedle nedostatku pracovních sil trápí podnikatele rovněž vysoké...

Vedle státu digitalizuje i Hospodářská komora, na jaké novinky se...

Aktuality
Svůj věk vnímám jako výhodu

Patříte k jedněm z nejmladších ředitelů nebo ředitelek okresní hospodářské...

Kdybyste chtěla nalákat firmy, které nejsou členy Komory,...