Sobota 15. června 2024
ikona hodiny20. 5. 2024 15:28

Impozantní kostým královny karnevalu z Tenerife je v Česku

Praha ochutná karneval z Tenerife a Gran Canarie

Přestože jaro v českých médiích žilo protituristickými demonstracemi na Kanárských ostrovech, které jsou oblíbenou destinací Čechů, sezóna Kanárské ostrovy rozhodně nevynechá. Pozvánkou pro tuzemské turisty může být i unikátní odpoledne, které v sobotu 24. května na pražském Ovocném trhu představí v jedinečné a neopakovatelné výstavě unikátní designérské dílo – kostým královny karnevalu z Tenerife. Výstavu v rámci oslav 30 let existence pořádá cestovní kancelář Canaria Travel, specialista právě na Kanárské ostrovy.

Valerie Saara autor

Foto: Canaria Travel Královna ve svém kostýmu v karnevalovém průvodu Foto: Canaria Travel

Kde se vzaly zprávy, které znejistěly Česko? „Některé ekologické skupiny svolaly na sobotu 20. dubna občanské demonstrace na všech ostrovech. Ale nebyly to demonstrace proti turistům, jak to většinou interpretovala média. Aktivisté požadují, aby se vláda zamyslela nad změnou ekonomického modelu. Je totiž pravdou, že ekonomika Kanárských ostrovů je na turistickém ruchu závislá. A některé průvodní projevy současného turismu jsou devastující. Není to jen problém Kanárských ostrovů, řeší to všechna turistická centra Evropy včetně Prahy. Zrovna před pár dny publikoval pražský Institut plánování a rozvoje analýzu, z níž vyplývá, že 60 % turistů je v Praze přes Airbnb. To je fenomén, který ničí přirozený organismus měst. Na Kanárských ostrovech nejde o protituristickou fobii, ale o revizi ekonomického systému. V tomto smyslu vydaly jednotné stanovisko i oficiální kanárské destinační agentury spolu s ministryní turistického ruchu,“ vysvětluje Lenka Viková, majitelka cestovní kanceláře Canaria Travel.

Ta svým obratem patří do první desítky tuzemských cestovek a specializuje se právě na Kanárské ostrovy. Je to patrně jediná tuzemská cestovní kancelář, která na trhu operuje třicet let s jedinou destinací. „Oslavy výročí jsme spojili do dvoudenního programu. První den patří pracovnímu jednání s našimi španělskými partnery, které zakončíme společenským večerem. Druhý den bude v centru Prahy patřit veřejnosti – díky dlouholetým osobním vztahům, které z pracovních přerostly v přátelství, můžeme Praze jako pozvánku k dovolené na Kanárských ostrovech nabídnout exkluzivní ochutnávku vyhlášených kanárských karnevalů,“ říká Lenka Viková.

Foto: Canaria Travel Galavečer finalistek soutěže o královnu karnevalu Foto: Canaria Travel
  1. V sobotu 24. května tak bude moci veřejnost obdivovat kostým letošní královny karnevalu z Tenerife, což je svébytné umělecké dílo nevyčíslitelné ceny a impozantních rozměrů 5 x 6 metrů a 4,5 metru na výšku. Královna bude osobně přítomna i se svou suitou bubeníků, s níž v 15 hodin projde průvodem z Ovocného trhu na Staroměstské náměstí. Doprovod jí bude dělat i Drag Shiky, letošní vítěz tradiční soutěže Drag Queens na Gran Canarii. Výjimečná a neopakovatelná akce je volně a zdarma přístupná veřejnosti. Kanárské karnevaly jsou po brazilských nejvyhlášenějšími karnevaly světa a každoročně je navštěvují statisíce diváků z celého světa.

Jedinečná výstava tak zakončí dvoudenní pracovní setkání, na které Canaria Travel pozvala do Prahy více než padesát předních kanárských hoteliérů spolu se zástupci destinačních agentur jednotlivých ostrovů, přítomna bude i ředitelka vídeňské centrály agentury Turespaña, paní Rocio Martin Reppoler, která se stará i o Českou republiku, a zástupci španělského velvyslanectví v Praze.

Články autora Valerie Saara

Nejnovější články

Aktuality
Na Univerzitě Pardubice proběhne v úterý Technology Day

„Univerzita a aplikační průmyslová sféra by neměly tvořit...

Technologie, které univerzita v rámci akce představí, jsou...

Univerzita Pardubice plánuje po pilotní akci Technology Day...

Trendy
Vyladěný event jako vizitka vaší společnosti

Odborné eventy jsou bezpochyby nezbytné pro další rozvoj,...

Nechcete celou akci strávit v uzavřených prostorách velkého konferenčního...

Dobré jídlo a pití nesmí chybět na žádném...

Zvláštní pozornost si zaslouží doprovodný program. Resort disponuje...

Největší doména resortu? Jednoznačně 27 jamkové profesionální golfové...

Fantazii se ale meze nekladou. „Pro jednu z firem...

Expertní pohled
Využijte potenciál firemních vozů naplno

Proč si pořídit monitoring vozidel? Čím může usnadnit...

Kniha jízd nebo sledování aktuální polohy jsou základní...

Jde o tzv. Vysvědčení řidiče. Jedná se o pravidelné hodnocení jízdních...

Nejnovější Cestovní ruch

Cestovní ruch
Dovolená je pro Čechy svatý grál, vzít si ji nenechají

Statistiky a průzkumy hovoří jasně. Cestování si Češi...

Rok od roku přitom rostou počty cestovatelů, kteří...

Pokud jde o ubytování, dávají Češi v posledních...

Cestovní ruch
Dědictví dinosaurů a poušť Gobi

„Jsme velice rádi, že dopravce Eznis Airways spouští...

„Nově zavedený bezvízový styk pro české turisty zdvihl...

Videa & Podcasty
Zámek Loučeň: Labyrint poznání i odpočinku

Nevěříte? Přesvědčíme vás. Vyrazte s námi na výlet...

0:50 Labyrint Karla IV. a další labyrinty a...