Sobota 13. dubna 2024
ikona hodiny15. 7. 2020 14:21

Hančíková chce rozhýbat digitalizaci

Výkonnou ředitelkou české softwarové společnosti Information Systems Factory Group (ISFG) se stala Ivana Hančíková. Hlavním cílem manažerky, jež řadu let působila na vysokých IT pozicích v energetickém koncernu RWE (dnes Innogy) a výrobci antivirových programů AVG (dnes Avast), je rozvíjet open-source programy pro veřejnou správu a nahrazovat jimi zastaralé systémy z 90. let.

Valerie Saara autor

Foto: archiv ISFG Foto: archiv ISFG

Digitalizující se úřady budou podle Hančíkové díky platformě s otevřeným zdrojovým kódem mnohem lépe připravené na neznámou budoucnost. „Pokud je platforma otevřená, je mnohem snadnější ji připojit na již existující systémy, nebo nad ní postavit nové open-source řešení,“ popisuje nová ředitelka ISFG.

Hančíková v ISFG klade důraz na rozvoj potenciálu mileniálů a spolupráci se start-upovými akcelerátory. Jedním z nich je i Block33 zaměřený na aplikovanou digitalizaci, který sama vede. Při práci se start-upy plánuje Hančíková využít i svoje vlastní zkušenosti z mezinárodních akceleračních programů. Start-up MycroftMind, který je spin-offem Masarykovy univerzity v Brně zaměřeným na umělou inteligenci a zpracovávání velkého objemu dat ze senzorových sítí, se pod jejím vedením podílel v katarském městě Lusail na největších Smart cities projektech na Blízkém východě.  V celosvětové soutěži EDP Open Innovations vyhlašované v Lisabonu energetickým holdingem EDP se dokonce firma v čele s Hančíkovou v roce 2018 umístila v TOP 10 nejinovativnějších společností z celého světa. Před nástupem do ISFG měla Hančíková na starost restrukturalizaci a akceleraci týmu externího vývoje softwaru pro finanční skupinu Trinity Bank.

Česko-slovenská manažerka na svojí nové pozici v ISFG zúročí rovněž zkušenosti z energetického koncernu RWE (Innogy), kde na manažerských pozicích vedla projekty implementace rozsáhlých IT systémů a ITSM procesů. Více než čtyři roky působila také v antivirové společnosti AVG, kde se postupně vypracovala na ředitelku globálního ICT s ročním rozpočtem 10 milionů dolarů a týmem čítajícím až 100 lidí v 15 zemích světa.

Budování nových projektů od úplného základu si Hančíková vyzkoušela také v rámci vlastního podnikání. Oděvní značku a e-commerce platformu POSHme.cz úspěšně rozvíjela 2,5 roku a následně ji prodala novému investorovi. Ve svém volném čase se také věnuje vyhledávání talentovaných lidí z korporací a následnému rozvíjení jejich skrytého kreativního potenciál na poli designu či umění. „Open-source je svým způsobem umělecké práci velmi blízko. Lidé, kteří se jeho vývojem a implementací zabývají, musí být stejně jako umělci velmi kreativní a hledat ve své práci výzvy i krásu,“ říká česko-slovenská manažerka.

Ivana Hančíková je česko-slovenská vrcholová manažerka se zaměřením na digitalizaci a rozvoj potenciálu mileniálů v oblasti informačních technologií, finančních produktů a start-upů. V minulosti působila na IT a top manažerských pozicích v nadnárodním energetickém koncernu RWE (Innogy), výrobci antivirových programů AVG (AVAST), a start-upech v oblasti Fintech a EnergyTech. Budovala také svoje vlastní podnikání pod značkou POSHme.cz. Ve volném čase se věnuje rozvoji talentovaných lidí v korporacích. Nyní je generální ředitelkou české softwarové společnosti ISFG, jež působí v oblasti vývoje open-source softwaru pro veřejnou správu. Zároveň stojí v čele akcelerátoru aplikované digitalizace Block33.

Články autora Valerie Saara

Nejnovější články

Expertní pohled
Firemní benefity v roce 2024: Včerejšek neplatí!

Ke změně náhledu dochází po téměř 30 letech...

Zatímco výše prvních dvou se bude každoročně měnit,...

V této oblasti se nově zavádí pojem daňově...

Zaměstnavatel má tři možnosti, jak svým zaměstnancům přispívat...

„Na straně zaměstnavatele je příspěvek na stravování v...

„Právě tato oblast budí největší vášně a je...

„Všechno plnění je potřeba načítat průběžně na mzdovém...

„Pokud jde o zaměstnavatele a třeba výše uváděný...

Pohled z praxe
Prestižní ocenění pro Lázně Luhačovice

Ocenění převzal generální ředitel Ing. Jiří Dědek: „Ocenění...

„Příkladem je naše dlouhodobá péče o přírodní minerální...

Trendy
Proč Ostrava potřebuje developery?

Místní samospráva ovšem nedokáže takovou výstavbu uspokojit sama....

„Není pochyb o tom, že jedním ze stěžejních...

Navzdory tomu se Ostrava dynamicky mění k lepšímu....

Jednou ze základních podmínek oživení městského centra je...

Věhlas Stodolní se zrodil v devadesátých letech minulého...

Že je to možné, ukazuje proměna obou břehů...

Nejnovější Aktuality

Analýzy
České nábytkářství oslabuje, ale ne dramaticky

„Již několik let panují v globální ekonomice jisté propady,...

„Pokles na 51,45 mld. Kč je stále velmi...

Špatná podle Tomáše Lukeše není ani spotřeba nábytku...

Suma za import nábytku v roce 2023 dosáhla 28,18...

Za vyloženě pozitivní trend AČN považuje růst podílu...

Český nábytek podle Čudky vyniká invencí i kvalitou....

Aktuality
Ocenění Nábytek roku 2024 ovládla kancelářská soustava

Vítězná kolekce je dílem designerů Aleše Bartáka, Michaela...

Ocenění Nábytek roku uděluje Asociace českých nábytkářů (AČN)...

Pohled z praxe
Výroba elektřiny z OZE významně vzroste, síť není připravena

Možnosti vývoje energetiky v Česku analyzovala firma v...

Martin Durčák, předseda představenstva firmy ČEPS, která zajišťuje...