Čtvrtek 22. února 2024
ikona hodiny13. 12. 2020 15:54

Knížky pro všechny generace

Monika Kopřivová je vystudovaná doktorka farmacie, maminka tří dětí. Uplatnění měla v lékárně. Všechno změnil den, kdy dostala od svého téměř devadesátiletého dědečka sepsané paměti. Při jejich pročítání ji napadlo, že by takovou kroniku mohl sepsat každý prarodič. Hledání kořenů, genealogie a rodinná historie je téma, které zajímá stále více lidí. A také téma mezigeneračních vztahů, které pomáhá, abychom se vzájemně respektovali a mohli si být navzájem prospěšní.

Valerie Saara autor

Foto: archiv www.babickarstvi.cz Foto: archiv www.babickarstvi.cz

A nezůstalo pouze u myšlenek. V roce 2013 vytvořila Monika dvě knížky, založila nakladatelství a sama je vydala. Obě – Babičko, vyprávěj a Dědečku, vyprávěj – se staly bestsellerem a byl přeloženy i do slovenštiny, polštiny, italštiny, němčiny, španělštiny i francouzštiny.

Úspěch prvotin byl pro Moniku impulsem, vydává každý jednu až dvě knížky a snaží se, aby všechny byly co nejvíce propracované a zajímavé. Úspěšné byly například i Strom života naší rodiny, Časosběrná kronika naší rodiny, Velká kniha vánočních detektivek,  společenská hra Jak to tenkrát bylo? či Naše výlety.

Foto: archiv www.babickarstvi.cz Foto: archiv www.babickarstvi.cz

Letos před Vánoci přibyly rovněž dvě knihy. Titul 3 minuty pro štěstí pomáhá podívat se na den, který jsme prožili, pozitivní optikou. Což je důležité zvláště v roce, jakým byl ten letošní. Každý den nám totiž přináší okamžiky, za které můžeme být vděční. Každý den se nám něco povede a něco nás potěší, třeba jen maličkost. A často si stačí takové situace jen pojmenovat, abychom zjistili, že je život plný pěkných chvil. 3 minuty pro štěstí je kniha, která pomůže uvědomovat si své každodenní štěstí prostřednictvím odpovědí na tři pečlivě zvolené otázky. Díky zaznamenávání myšlenek dojdete i k tomu, jací jste a v čem tkví vaše životní spokojenost. Tři sta šedesát pět trojnásobných otázek vystačí na celý rok, stačím jim opravdu věnovat tři minuty denně

Druhým titulem je knížka Jak rostu, určená pro zaznamenávání dětství. Vždyť co může být v lidském životě víc než narození miminka? Pro rodiče je dítě životním posláním a s láskou mu věnují svou péči, čas a energii. Posláním této knížky je zachytit významné okamžiky života dítěte od narození až po práh dospělosti. Nejvíce prostoru je věnováno prvním dvanácti měsícům a dále druhému a třetímu roku života. Je to období těch největších pokroků, které mohou rodiče do knížky jednoduše zaznamenat. A později se může přidat i dítě se svými obrázky, zápisky nebo fotografiemi. V knížce je prostor i pro vzkazy dalších příbuzných a kamarádů.

Oba letošní tituly doprovází Velký rodinný kalendář 2021 s podtitulem Život na louce, který má velký formát a lze do něj přehledně zapisovat činnosti a plány až pro pět členů rodiny. Na každý měsíc je připraven obrázek ze života zvířat a rostlin, které žijí na louce. Ke každému obrázku se vždy váže zábavná hra, jejíž řešení je na konci kalendáře. Kalendář obsahuje originální a hravé ilustrace české výtvarnice Markéty Speranza.

Tvorba Moniky Kopřivové určitě stojí za pozornost. A její knihy se mohou stát i zajímavým rodinným dárkem nejen o Vánocích.

Články autora Valerie Saara

Nejnovější články

Pohled z praxe
OZP přispívá na prevenci nejvyšší částkou na jednoho pojištěnce

OZP je dlouhodobě lídrem v modernizacích a využívání nových...

Významnou součástí služeb pro pojištěnce OZP je Asistenční...

Jedním z pilířů zdravotních programů OZP je prevence a...

OZP přinesla na český trh zdravotního pojištění už...

Novinkou roku 2024 je možnost využít kredity na...

Aktuality
Wienerberger obnovuje výrobu v závodech

Od ledna společnost postupně spouští závody v Hranicích,...

Wienerberger také investuje do aktivit spojených s udržitelným...

Rok 2024 bude pro stavební trh rokem očekávání...

Analýzy
Rok 2023: Levnější byty i domy , ceny pozemků dále rostou

„Podle našeho očekávání je cenový pokles u nemovitostí...

Meziroční pokles cen bytů dosáhl vrcholu už ve...

Ceny rodinných domů stoupají dvě čtvrtletí po sobě,...

Samostatnou kapitolou jsou pozemky, jejichž ceny letí dlouhodobě...

Nejnovější Aktuality

Aktuality
Wienerberger obnovuje výrobu v závodech

Od ledna společnost postupně spouští závody v Hranicích,...

Wienerberger také investuje do aktivit spojených s udržitelným...

Rok 2024 bude pro stavební trh rokem očekávání...

Aktuality
V Brně se představí trendy v udržitelném byznysu

„Udržitelnost by měla být klíčovou součástí každé firmy,...

Hlavní součástí programu jsou přednášky odborníků z oblasti...

Aktuality
Zeleninu do letadel si Emirates pěstují samy. Ekologicky

Ta teď úspěšně dokončila převzetí společnosti Emirates Bustanica,...

Od svého uvedení na trh v červenci 2022...