×

MICE – speciální příloha časopisu KOMORA

Pátek 24. března 2023
Přihlásit se / Zaregistrovat se
ikona hodiny13. 12. 2020 15:54

Knížky pro všechny generace

Monika Kopřivová je vystudovaná doktorka farmacie, maminka tří dětí. Uplatnění měla v lékárně. Všechno změnil den, kdy dostala od svého téměř devadesátiletého dědečka sepsané paměti. Při jejich pročítání ji napadlo, že by takovou kroniku mohl sepsat každý prarodič. Hledání kořenů, genealogie a rodinná historie je téma, které zajímá stále více lidí. A také téma mezigeneračních vztahů, které pomáhá, abychom se vzájemně respektovali a mohli si být navzájem prospěšní.

Foto: archiv www.babickarstvi.cz Foto: archiv www.babickarstvi.cz

A nezůstalo pouze u myšlenek. V roce 2013 vytvořila Monika dvě knížky, založila nakladatelství a sama je vydala. Obě – Babičko, vyprávěj a Dědečku, vyprávěj – se staly bestsellerem a byl přeloženy i do slovenštiny, polštiny, italštiny, němčiny, španělštiny i francouzštiny.

Úspěch prvotin byl pro Moniku impulsem, vydává každý jednu až dvě knížky a snaží se, aby všechny byly co nejvíce propracované a zajímavé. Úspěšné byly například i Strom života naší rodiny, Časosběrná kronika naší rodiny, Velká kniha vánočních detektivek,  společenská hra Jak to tenkrát bylo? či Naše výlety.

Foto: archiv www.babickarstvi.cz Foto: archiv www.babickarstvi.cz

Letos před Vánoci přibyly rovněž dvě knihy. Titul 3 minuty pro štěstí pomáhá podívat se na den, který jsme prožili, pozitivní optikou. Což je důležité zvláště v roce, jakým byl ten letošní. Každý den nám totiž přináší okamžiky, za které můžeme být vděční. Každý den se nám něco povede a něco nás potěší, třeba jen maličkost. A často si stačí takové situace jen pojmenovat, abychom zjistili, že je život plný pěkných chvil. 3 minuty pro štěstí je kniha, která pomůže uvědomovat si své každodenní štěstí prostřednictvím odpovědí na tři pečlivě zvolené otázky. Díky zaznamenávání myšlenek dojdete i k tomu, jací jste a v čem tkví vaše životní spokojenost. Tři sta šedesát pět trojnásobných otázek vystačí na celý rok, stačím jim opravdu věnovat tři minuty denně

Druhým titulem je knížka Jak rostu, určená pro zaznamenávání dětství. Vždyť co může být v lidském životě víc než narození miminka? Pro rodiče je dítě životním posláním a s láskou mu věnují svou péči, čas a energii. Posláním této knížky je zachytit významné okamžiky života dítěte od narození až po práh dospělosti. Nejvíce prostoru je věnováno prvním dvanácti měsícům a dále druhému a třetímu roku života. Je to období těch největších pokroků, které mohou rodiče do knížky jednoduše zaznamenat. A později se může přidat i dítě se svými obrázky, zápisky nebo fotografiemi. V knížce je prostor i pro vzkazy dalších příbuzných a kamarádů.

Oba letošní tituly doprovází Velký rodinný kalendář 2021 s podtitulem Život na louce, který má velký formát a lze do něj přehledně zapisovat činnosti a plány až pro pět členů rodiny. Na každý měsíc je připraven obrázek ze života zvířat a rostlin, které žijí na louce. Ke každému obrázku se vždy váže zábavná hra, jejíž řešení je na konci kalendáře. Kalendář obsahuje originální a hravé ilustrace české výtvarnice Markéty Speranza.

Tvorba Moniky Kopřivové určitě stojí za pozornost. A její knihy se mohou stát i zajímavým rodinným dárkem nejen o Vánocích.

Články autora Valerie Saara

Nejnovější články

Cestovní ruch
Korejce vrací do Česka Bohemian Rhapsody

Roadshow byla načasována na období těsně před obnovením...

Návrat turistů do Česka podpoří také kampaň Bohemian...

Analýzy ze Spořky
Špatná zpráva pro český automotive

Čína je velmi silná v několika oblastech. Za...

Často se má za to, že hlavní výhodou...

Za třetí, Čína je dobrá v inženýrských inovacích....

Čína je tedy skvělá v nových technologiích, které...

Noah Smith píše, že v případě elektroaut se...

Trendy
Filuta získal za pět měsíců 56 milionů korun

„Zájem o strojové učení trval přibližně od roku...

Řešení Filuty představuje kompilátor inteligentní automatizace – tedy...

Cílem obou zakladatelů Filuty AI je přenést akademickou...

Členové týmu tak mají jistotu, že si udrží...

Nejnovější Aktuality

Aktuality
Nový systém investičních pobídek podpoří přidanou hodnotu 

Investice bez přidané hodnoty budou nově podporovány pouze...

Vláda také schválila úpravu podmínek pro získání investiční...

Aktuality
Vladimír Dlouhý je prvním Čechem v čele Eurochambres

Prioritou Vladimíra Dlouhého bude v tomto krizovém období...

Eurochambres, Evropská asociace obchodních a průmyslových komor, je...

Aktuality
Wienerberger opět hledá nejlepší studentský projekt

Studenti 3. ročníků mohou své návrhy přihlásit do...

Soutěž opět probíhá ve dvou kolech. V prvním,...

Spolupráce s architektonickým studiem LOXIA, která začala v...

Pro přihlášené, jejichž práce budou v rámci soutěže...